Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért mondják hogy drága...

Miért mondják hogy drága cigi? Szerinted az?

Figyelt kérdés
Szerintem 600-800 nem drága. Ha mondjuk 1600 lenne 1 doboz akkor mondanám hogy hű de drága. De így...

2013. jún. 23. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
inkább 800 ft és augusztustól 1000 ft lesz. Egy dohányosnak drága, főleg hogy a 80%-a az államhoz megy.
2013. jún. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak gondolj bele, hogy abból a pénzből amit cigire költesz mennyi mást pl. élelmiszert tudnál venni. Én dohányzok és van, hogy észbe kapok, hogy megint mennyit költöttem rá, ezért is tervezek leszokni róla.
2013. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Hát nem is olcsó. Mondjuk teszem azt Dániában egy doboz 3000 forint felett van. na az drága. Még a helyieknek is igen drága.


Szerintem nálunk is olyan 1500 forint lesz egy doboz átlagára pár éven belül...

2013. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

Számoljunk átlag 700 Ft-al,és számoljunk úgy, hogy egy nap egy dobozzal (19szál) szív el az illető.

-Egy hét alatt 4900Ft-ot költ cigire.

-Egy hónapban 19.600Ft-ot

-Fél év alatt 117.600Ft

-Egy évben 235.200Ft-ot gyújt meg, és fújja a füstjét a levegőbe..

235.200 Ft-ot fizet évente azért,hogy közelebb kerüljön a halálhoz, és betegebb legyen.. Gondol el, ezt a pénzt mi mindenre el lehetne költeni. Vehetne belőle ruhát, kaját, édességet, olyan dolgokat, amiket valóban szeret..

Tehát egyezzünk meg abban, hogy drága a cigi.

Én is cigizek. Napi másfél-két doboz megy el. Tisztában vagyok vele, hogy mit csinálok, de egyszerűen nem tudom lerakni. Talán még nem akarom eléggé..

2013. jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tomi90 ***** válasza:
A magyar fizetésekhez képest drága! Dániával nincs értelme összehasonlítani, mert 5x annyit keresnek, mint nálunk. Mindig jön a duma, hogy "hozzuk nyugat-európai szintre a cigi árát". De akkor a fizetéseket is könyörgöm!!! Nyugaton a fizetéshez képest nem sok az ára. Az alkohol ára meg senkit se érdekel, mikor abban is rengetegen meghalnak!
2013. jún. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!