Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes egy media...

Atesz13 kérdése:

Szerintetek érdemes egy media marktos táblagépet venni, mert az nem olyan drága és azt mondják annyit tud mint a samsung csak nem 100-120 hanem csak 30. 000Ft?

Figyelt kérdés
Vélemények, mennyit bír kb, híbái, stb..

2013. máj. 27. 21:54
 1/9 aHermann ***** válasza:

Ennél azért konkrétabb is lehetnél. Típus nélkül nehéz bármit is mondani.


Egy biztos, hogy egy 30e-s tablet nem lesz ugyanolyan, mint egy 100-120e-es. Akadozni fog vagy bizonyos dolgok el sem indulnak rajta. Valószínűleg a kijelzője és az üzemideje is rosszabb a drágább kategóriánál stb. Lehet, hogy ugyanúgy tudsz vele internetezni, könyvet olvasni, de annál komolyabb dolgokra gyakorlatilag használhatatlan lesz. Persze tudnod kell eldönteni mire akarod majd használni tulajdonképpen. Ha csak netezésre, olvasásra, zenehallgatásra vagy kisebb játékokkal való szórakozásra, akkor elég lehet egy 30e-s gép is.


Én a magam részéről ha nem is Samsungot választanék (azt tabletben amúgy sem csípem) azért inkább legalább egy 50e-es körüli kategóriában gondolkodnék. Egyébként a legjobban akkor jársz, ha ismerőseidtől, akinek van érdeklődsz vagy a neten olvasol fórumokat, teszteket az adott típusokról.

2013. máj. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ én kisebb játékokra használnám filmet nézni és netezni nem komolyabb dolgokra használnám
2013. jún. 1. 21:46
 3/9 aHermann ***** válasza:

"Kisebb" játékokra ill. netezésre még talán elmegy, bár a laggolásra szerintem ekkor is készülj fel. Filmekhez komolyabb táblagép kellene szerintem. Már persze ha minőségi filmeket szeretnél laggolás nélkül nézni.


Én azt mondanám, hogy inkább próbálj egy 50-60e-es gépre gyűjteni (pl. Nexus 7-es ár-érték arányban verhetetlen), már persze, ha megteheted. Akkor nem megy el hamar a kedved az egész androidtól. Ha ez lenne az első tableted, akkor úgyis hamar rájössz az előnyeire és bizony egy olcsó gépnél igen hamar korlátokba fogsz ütközni.


Egyébként bárhogy is döntesz, előtte az adott típusról mindenképpen érdemes legalább teszteket olvasgatni esetleg youtube-on nézni róla videókat, nehogy csalódás érjen!


Üdv.

2013. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ, és akkor gyűjtök még egy kis pénzt. :)
2013. jún. 3. 17:06
 5/9 A kérdező kommentje:
[link] ez miért ilyen "olcsó" vagy csak ennyit ér ez?
2013. jún. 3. 17:13
 6/9 aHermann ***** válasza:

Ez 8 GB-os tablet, egyébként nem sokkal olcsóbb, mint a szintén 8 GB-os Nexus, de véleményem szerint a Nexus simán veri a Samu 2 7.0-sat több tekintetben is.


Ha nexus mellett döntesz, arra azért figyelj, hogy nem bővíthető SD kártyával! Szóval ha sok mindent akarsz rajta tárolni, akkor inkább a 16GB-osat válaszd, bár az már húzósabb árú.

2013. jún. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
akkor mivel bővíthető?
2013. jún. 6. 16:28
 8/9 aHermann ***** válasza:
Max. OTG kábellel USB-n keresztül pendrive-ot köthetsz rá, de az nem túl elegáns, plusz rootolnod kell hozzá ha jól tudom. A nagyobb fájlokra érdemesebb a "felhőt" használni (Dropbox, Drive). Hajlamos az ember sok felesleges cuccot a kütyün tartani. Persze nem lenne rossz ha bővíthető lenne, de együtt lehet élni vele így is kisebb kompromisszumokkal.
2013. jún. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Google Drive-ot felteszed és máris van plusz 15 GB-od. (Heteken belül 15 lesz az 5 helyett) valamit nekem az iPad Minin fent van a Dropbox a SkyDrive és a SungarSync is.
2013. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!