Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyit köült egy dohányos...

Mennyit köült egy dohányos egy évben cigarettára?

Figyelt kérdés

Nekem mondták, hogy 800ft egy doboz, van aki 2x vesz egy héten, az 1600ft egy héz, 52 hét van akkor 52x1600 az 83200ft egy évben.

Tényleg majdnem egy 100 as egy évben annak, aki heti 2x vesz cigit?



2013. máj. 23. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki vesz heti 2x cigit?

Egy dohányos napi 1 doboz, az 7 doboz egy héten. 52x7=364 doboz évente, ez 291 200 ft.

Egy család, ahol apa-anya dohányzik, több, mint fél milliót költ cigarettára. Emelkedni fog az ára, 950 lesz egy doboz, így több, mint 300 000 lesz évente a dohányzás.

2013. máj. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha csak ennyi lenne... mi 3 an cigizunk a csaladban osszesen napi 4 doboz cigit veszunk.. 1 doboz 800 tehat napi 3200 ft megy el cigire. Nagyon probalunk leszokni par napig birjuk is aztan jon vmi gond es mindenki cigizik ujra.... abba h 1 ev alatt mennyi penz koltunk ra bele se merek gondolni.
2013. máj. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a párom dohányzik. 770Ft egy dobozzal, napi egy elmegy, viszont ha kimozdulunk vagy valami baráti összejövetel van, akkor több megy el. De egy dobozzal számolva: 281.050.-/év
2013. máj. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem az összes dohányos ismerősöm közel 1 dobozzal szív el egy nap. Úgyhogy a heti 2 doboz nagyon kezdő dohányosokra jellemző, mindig többet fog kívánni.

Szerintem ha nem valami ukrán kakit vesz valaki, hanem boltban kapható cigit, az bizony 800 és 1000 forint között van, de most úgyis emelkedni fog, az egyszerűség kedvéért számoljunk 1000 forinttal. Az havi 30 ezer forint, ami évi 356 ezer, ha ketten dohányoznak, az már egy kéthetes külföldi luxusutazás ára. Szóval én nem is értem, aki képes ennyi pénzt kidobni. Mondom ezt úgy, hogy én is nagyon erős dohányos voltam, aztán egy szép napon elegem lett, hogy a munkahelyemen is mindig kommandóznom kellett, hogy rágyújthassak, cigiszagom volt, sárgultak a fogaim, büdös volt a lakásom, úgyhogy 14 év masszív dohányzás után leraktam. Nagyon nehéz volt beismerem, megszenvedtem vele rendesen, de túléltem és örülök, hogy túl vagyok rajta, soha többet nem akarok rágyújtani és a rabja lenni.

2013. máj. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt mondják napi egy doboz az már azért durva...
2013. máj. 23. 08:54
 6/9 anonim válasza:
Napi 1 doboz annak aki nem hobbiból cigizik nem sok. A heti 2doboz az napi 5 szál, aki csak ennyit szív az még nem annyira durván függő. Egyik barátom napi 2doboz arany Marlborót tol el egy nap egyedül, at már tényleg durva.
2013. máj. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalok esetén még vadabb lehet a helyzet, mert napi egy doboz megvan, plusz hétvégén buliban 3 doboz, mert állandóan cigizni kell, az a menő. Sírnak a zsebpénz miatt, közben meg majd 400-at csesznek el cigire 17-18 éves emberek, ez a durva. Mindenki az országot hibáztatja, miért ilyen a helyzet, de ennyit nem tud kiszámolni. Nem hiába tette rá a kezét az állam a cigarettabizniszre, óriási pénz van benne, az ügyfelek állandóak, a függőség visszaviszi őket.
2013. máj. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelt Kérdező!Mondd a Marsról jöttél tegnap? Heti 2 doboz cigi,ha-ha-ha...,van olyan sok hátrányos család, ahol már a 12 éves is szívja! Vagy is minden 12 év feletti családtag.Mennyi is az havonta,ha mondjuk 5-en cigiznek?
2013. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Számolni azért meg tanulhatnál. Van aki naponta KETTŐ dobozzal ránt el. 2×800×365= 584000 ft. Egy évben. !!! És még általában ilyen helyeken többen szoktak dohányozni. Erre kell gombot varrni.
2013. júl. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!