Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Életemben először rágyújtottam...

Életemben először rágyújtottam, egy szürke Dunhillt sikerült félig elszívnom. Tapasztalatok: a kezem büdös, füstös váladékot krákogok,20 perce ömlik a számból a füstszag. Kérdés: hogy következik ebből a függőség?

Figyelt kérdés

Mármint kíváncsi voltam, elszívtam egyet, büdös, nem tetszik. Gondolom nagyjából mások is hasonlót tapasztalhatnak. Akkor miért szoknak rá?

20/L


2013. ápr. 2. 23:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Neked nem jött be, de másnak igen. Nem vagyunk egyformák.
2013. ápr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De annnyira büdös!! Pedig a Dunhill még nem is egy kommersz vacak...
2013. ápr. 2. 23:10
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
puding vagy pont
2013. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Csillagom! Szerintem ne dohányozz! Büdös, káros és drága. Hosszútávon nem éri meg.
2013. ápr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem is szeretnék, ez levehetted volna a kérdés stílusából:) Csak egész gyerekkoromban mindenki dohányzott körülöttem, a gimiben is volt egy olyan időszak, hogy mindenki rászokott (az osztályban) rajtam kívül, jelenlegi barátaim közül is sokan szívják. Én meg soha nem értettem, mi a jó benne. Gondoltam, kipróbálom, hogy legyen viszonyítási alapom. Hát... nem sokat változott a véleményem. Fölösleges, sz*r, ennyi pénzért inkább veszek valami rohadt drága csokit :D
2013. ápr. 2. 23:29
 6/13 anonim válasza:
Inkább tedd el a pénzt! A nehezebb napokon még jól jöhet. :)
2013. ápr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az első cigim, egy jó erős sárga Camel volt. Egymás után elszívtam 6 szálat. Simán bírtam, nem volt rossz. Csak az utóíze volt kellemetlen. Még így eldzívtam pár dobozzal de akkor azt mondtam magamnak, nem rossz, egész kellemes, de annyira azért nem jó hogy függő legyek és havi 40ezret erre költsek. Azóta nem szívok.
2013. ápr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Valakinek jó stresszoldó
2013. ápr. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, pszichológiailag kellene megértened a függőség mechanizmusát, mert a kérdésedből az jön le, hogy ezzel nem vagy képben. Ezzel semmiképpen nem pártolom a függőket, viszont gondolkozz el azon, hogy:

- az alkoholfüggők rendszeresen bűzlenek, hánynak, másnaposak

- a kábítószerfüggőek iszonyatos utó- és mellékhatásokat élnek át

- az ételfüggőek rohamosan híznak, fáradnak, a cukruk az egekben, az állapotuk szélsőségesen ingadozik

- s még sorolhatnám;

Ezeket egybevetve, szerinted a függőség csak abból áll, hogy adott személy valamit elképesztően élvez és készakarva ismétli azt meg újra és újra ? A függőség ennél sokkal összetettebb, lényegében egy betegség, a függők pedig beteg személyek és ezt sokan figyelmen kívül hagyják.

Mit csinálnak egy vakbélgyulladásos személlyel ? Befektetik a kórházba.

Mit csinálnak egy szenvedélybeteg személlyel ? Lenézik és ironizálják. Ebből is látszik, hogy sok az okoskodó, és kevesebb a "-kodó" nélküli.


Személy szerint nem vagyok semmilyen függő, nem is fogadnám el saját magamtól, hogy bármitől is függjek, viszont merőben visszataszító és éretlen magatartásnak tartom azt, amikor valaki más problémáján sopánkodik, ráadásul úgy, hogy fogalma sincs a probléma hátteréről.

2013. ápr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Úgy jut el, hogy rágyújt, egyre többször és úgy gondolja ő nem fog rászokni, aztán mire észreveszi hogy rászokott már késő. Én 19évesen próbáltam ki kékmultival, ritkán gyújtok narancs pallmalra, nem vagyok rászokva. F/29
2013. ápr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!