Miért dohányoznak az emberek?
Figyelt kérdés
2006. okt. 29. 14:54
1/16 anonim válasza:
A kérdésre nincs konkrét válasz, hiszen a tudomány mai fejlettségi szintjén sem tisztázott teljes mértékben, hogy ki, miért, mikor, hogyan, milyen indíttatásból, milyen pszichés és szociális viszonyok hatására, milyen körülmények következményeként nyúl végül is az első cigarettához.
Szerintem a gyakori okok közt a stressz, az unalom, és a társasági élet szerepe áll. Na meg hogy aki egyszer elkezdte, már nem könnyen szabadul.
2/16 anonim válasza:
Meg mert "jó". Bámilyen furcsán is hangzik..Benne van a nevében: élvezeti cikk
4/16 anonim válasza:
Azt hiszik, hogy a cigaretta nyugtató hatású. Ha valaki ideges, nyugtalan, szerintem másképp is meg lehet oldani a helyzetet...
5/16 anonim válasza:
Az mindenképpen hülyeség hogy nyugtató!Én dohányzom,márcsak tudom!akkor nyugtató amikor azért vagy ideges mert nem gyújthatsz rá!
6/16 anonim válasza:
Általános tévedés, hogy önszántunkból váltunk dohányossá. Az igaz hogy önszántunkból gyújtunk rá az első, kísérleti cigarettákra. Néha én is úgy döntök hogy elmegyek moziba, de önszántamból semmiképpen sem tölteném ott az egész életemet. Mikor döntötted el, hogy szükséged van a cigarettára, nemcsak a társasági eseményeken, hanem állandóan, és hogy bizonytalannak, sőt rémültnek fogod magad érezni nélküle? Mint minden dohányost, téged is becsalogattak a legsötétebb, legravaszabb csapdába, amit az ember és a természet közösen valaha is kiagyalt. Ez a nikotincsapda! Az emberek a nikotin hatása miatt dohányoznak, de legtöbbször a kátrány miatt halnak meg. A kátrány erősen rákkeltő, a legveszélyesebb kémiai anyag a cigarettában, és ebből az anyagból egy rendszeres dohányosnak 10 év alatt kb. 1 Kg rakódik le a szervezetében (tüdő, légutak). Nem a nikotin öl, hanem a kátrány és az égési folyamat során keletkező különböző füstgázok. Az emberek azért dohányoznak hogy a nikotinhoz hozzájussanak, senki sem akar meghalni. Az évek során a dohánygyártó cégek folyamatosan növelték a nikotin tartalmat a cigarettákban, sőt most mát ammóniát is tesznek a cigikbe a még nagyobb függőség kialakítása érdekében. Az ammónia hatására a nikotin rövidebb idő alatt szívódik fel, tehát hamarabb csilingel a belső csengőnk, ergo még többet dohányzunk. Ha már mindenképpen a nikotin rabja vagy és a radikális módszer nem megy, akkor adagold te magadnak a nikotint és szokj le fokozatosan, vagy dohányozz egészségesen.
7/16 anonim válasza:
Potcselekves,megszokas,nikotin hiany potlasa vagy esetleg fiataloknal "divat"bol....
8/16 anonim válasza:
A cigaretta anyagában dopamin van, ami egy olyan anyag, hogy jó közérzetet, okoz. Ettől érzik jól magukat.
9/16 anonim válasza:
Erdekes, engem nem az vonz a cigiben vagyis nem csak az ami mast,a nikotin, hanem maga az az ugymond szertartas mikozben meggyujtom azt a cigit es mikor eloltom.
10/16 anonim válasza:
Most vagyok leszokóban a cigiről, hát elmondom, nem a nikotin hiányzik a legjobban, hanem maga a mozdulat, a megszokás, h ha leszállok a buszról rágyújtok stb... a nikotin után csak egy hétig sóvárogtam, az elmúlt. vannak ma is napok, h úúgy rágyújtanék, de igazából nem a cigi hiányzik... a cigiben az volt a jó, h meg volt a napi kis rutin, ami mindig ott volt.. ma ez nincs.. ilyenkor ügyelni kell az édességekkel... szóval a dohnyzás nem egy rossz dolog attól függetlenül, h büdös, káros és rákot okoz, én imádtam dohányozni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!