Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan és mivel és milyen...

Hogyan és mivel és milyen kezeléssel lehet végleg abba hagyni a cigit?

Figyelt kérdés

2012. márc. 28. 12:10
1 2 3
 11/23 anizotropikus ***** válasza:

40 év után dobtam el 3 éve húsvétkor.

Mi kellett hozzá?

Berágtam azon Lille mellett a parkolóban, hogy a cigimet itthon hagytam!

Semmilyen más befolyásoló tényező nem volt.

Ja, amíg bagóztam SOHA nem krákogtam!

Azóta rendszeresen.

Szóval süket duma az ártalom!

A pénz már húzósabb.

2012. ápr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 zebo válasza:

Sziasztok !


Saját tapasztalat 18 év aktív dohányzás és több próbálkozás után, fejben elhatároztam. Ennek már NÉGY éve, nem hiányzik, pedig naponta többször is kávézom, néha megy a szesz is, mégse gyújtottam rá, pedig sokan cigiztek.


Röviden : fejben döntsd el, és akkor nem kell semmi segítség.


SOK SIKERT

2012. ápr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

08:42

"Legalább ide írhattad volna, hogy mitől bődületes marhaság kedves OFFOLÓ"

Először is, nem tudom, hogy miért offoló, hiszen egyértelmüen a feltett kérdédre adtam választ.

Másodsorban, mielőtt valamiről véleményt nyílvánitasz, legalább vedd a fáradtságot és egy kicsikét olvass utána.

Számtalan fórum topicja foglalkozik ezzel a témakörrel, illetve nagyon sok vizsgálat, tanulmány megjelent már erről, még itt a gyak.kérdésen is.

És mégegyszer leírom, ha tetszik, ha nem , jelenleg ez a leghatásosabb módszer! Az elmúlt félévben, csak családon belül és baráti körben, közel 10-en szoktak át erre a készülékre, befejezve így a dohányzást.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__2785282-m..

2012. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én 28 éve hagytam abba a dohányzást. Előtte 5 évig dohányoztam, napi 2 dobozzal. Azon kattantam be, hogy előző este a hamutartóban felejtettem a csikkeket, és rettenetes bűz volt reggel a szobámban (akkor még egyedül éltem). Másnap mentem dolgozni, és a társamtól kérdeztem, hogy elfogad- e tőlem egy doboz cigit- mert még mindig émelygett a gyomrom- , ő azt válaszolta: igen. Az első 3 hét "húzós" volt, de különböző pótszerekkel (mentholos cukorka, rágógumi stb.) áthidaltam. Azóta nem volt a számban cigi, s remélem többet már nem is lesz!...ennyi
2012. ápr. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a leszokas lenyege nem az, hogy raszokunk valami masra!
2012. ápr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Sokan elmondták már előttem: fejben dől el minden.


Két szálam volt egyik este... félig szívtam el az egyiket, majd elpöcköltem és azt mondtam: nem kell többet. 14 év dohányzás után.

Még mindig megvan a doboz utolsó szála. Ennek több, mint 7 éve.

2012. ápr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ha valaki csak úgy le tudja rakni, annak gratulálok, irigylem őket. De nem ez a jellemző. Valóban, az e-cigivel átszoksz egy másra, ami gyakorlatilag a nikotin kivételével károsanyagtól mentes, de legalábbis elhanyagolható a károsanyag tartalma, és ha már csak ez marad meg, még mindíg sokkal-sokkal jobb, mint a rendes cigaretta.

Erről pedig fokozatosan, csökkentve a nikotin mennyiségét hatásosan le lehet szokni.

Én a legerősebbel kezdtem, most fogok a közepesről a gyengébbre váltani, aztán jöhet a nikotin mentes.

2012. ápr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 d.andrea0203 válasza:
Szia én 2 éve szoktam le 27 évesen és 15 éves korom óta cigiztem, nekem az agykontroll segített, találtam torrenten egy cigileszoktatós dolgot, érdekelt letöltöttem, itthon takarítás közben félig figyelve rá 2-3 szori meghallgatás után nem gyújtottam rá mert teljesen lebeszélt róla és pozitív dolgokkal nem ilyesztő negatívval. kb két nap volt kicsit rossz de tudtam mit akarok, és konkrétan elfelejtettem azt hogy cigiztem, sok módszert próbáltam de mindegyiknél ott volt a kisördög és ettem helyette, de ezt tuti próbáld ki akaraterő sem kell hozzá és konkrétan ingyen van, keress rá, ha nem találod kiírom neked cd-re és postázom :)
2012. ápr. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szeva.

Kb.40 évig cigiztem ami a múlté utóbb napi 3-4.doboz töltött cigit szívtam el.

Az E-CIGINEK köszönhetően 2012.jan.óta egy szálat sem és elvonási tüneteim nincsenek.

Ma már az E-cigi sem kell össz vissz 3-hónap alatt.

Egyetlen mellékhatás az hogy megmaradt a pénztárcámba

+ 25-30-ezer Ft.om.

Ennyi nincs itt mit mellé beszélni ez így igaz.A többi tapaszos stb.módszer baromság és pénz csalási lehetőség.

Az E-CIGI bevált és jó ezért kötnek bele meg nem ömlik a pénz az állam bácsi zsebébe belőle,mert a tiedbe marad ez a baja.Nézd az alábbi linkeket.

Én az NGP genesis tipussal szoktam le.

Olvass utána és dönts magad én is ezt tettem.SIKERÜLT !!!!

Üdv.D.

[link]

[link]

[link]

2012. ápr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

1. AKARJ leszokni

2. Ha kell, többféle módszert is próbálj ki.

3. Ha abbahagytad, soha ne gyújts rá megint, mert igen gyorsan visszaszoksz (illetve azt hiszem, hogy aki dohányos, az soha többé nem lesz nem dohányos, csak nem gyújt rá. Én legalábbis így vagyok vele.)


Az akaráshoz segít, ha az összes fellelhető, dohányzás ártalmairól szóló anyagot elolvasod. Csak egy példa: A cigifüsttel bejutó szén-monoxid hozzákapcsolódik a vörös vértestekhez, amelyek azt nem tudják leadni, és sokkal kevesebb oxigénhez jut minden szerved. A cigi lerakása után kb. két hónappal érezhetően több energiád van, szebb a bőröd, stb, mert a vörösvértestek kb. ennyi idő alatt cserélődnek. Az akarásban segíthet, ha lány vagy, és babát szeretnél. Nemcsak a babára káros, hanem a te szaporító-szervrendszeredre is (ebbe beleérve a hormonrendszeredet is). Ha fiú vagy, ez akkor is jó ok. A spermiumok kb. négy hónap alatt érnek meg, ez alatt az idő alatt a téged érő hatások (mit eszel, iszol, lélegzel be, mennyi stressz ér) mind-mind ott vannak a spermiumokban.


A módszer: nekem egyszer hosszú időre segített a biorezonanciás kezelés. Egy kezelés után abbahagytam másfél évre. Aztán jött egy stresszes időszak, és rágyújtottam, és úgy maradtam. Megint visszamentem kezelésre, de ez már nem volt olyan hatékony, és egyre kevésbé lett az, valahogy megszokja a szervezet. Tapaszok, egyéb nikotinpótlók (pl. nikotinos cigi) nekem hosszú távon nem váltak be, plusz elég drágák. Eztán a babavállalás lett nagyon nyomós indok, annyira, hogy nem kellett segédeszköz a leszokáshoz.


Jelenleg nem dohányzok. De biztos vagyok benne, hogy újabb rágyújtással ismét visszaszoknék, és nem akarok. Tetszik, hogy jó illatú a ruhám és a hajam és a szám. Aktív dohányosokat így nem dohányzó állapotomban nagyon büdösnek érzek, valószínű, hogy én is ilyen voltam, minden illatosítási és tisztálkodási praktika ellenére.

2012. ápr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!