Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Úgy néz ki, visszerem van a...

Úgy néz ki, visszerem van a lábamon a dohányzás miatt 22 évesen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most jött el az az idő,amikor meg kell válnom a régi jó barátomtól,a cigitől.És nem tudom,hogy fogom ezen túltenni magam.Eddig is mondták,hogy tegyem le,de egyszerűen nem elég erős az akaratom.Biztos hedonista vagyok.Mit tanácsoltok?Hogy tegyem túl maga azon,hogy le kell szoknom?Azt hallottam,hogy az első két nap nehéz.De én nem akarok ennél többet szenvedni,amiért kívánom a cigit.Hogy lehet róla végleg lemondani?Mit csináljak helyette?Van ehelyett valami jó pótcselekvés?Amúgy faterom alkesz,biztos azért vagyok én is szenvedély beteg.Mások szívhatják 50 éves korukig,nekem meg le kell tennem,mert rossz az érrendszerem.Ha egyéb más pótcselekvést tud valaki ajánlani,örömmel hallgatom.Mert én már most megőrülök attól,hogy nem gyújthatok rá.Nagyon rossz érzés.

Még annyit hozzáteszek,hogy amég dohányzó ember voltam(kb fél órával ezelőtt),akkor alig bírtam magam visszafogni,hogy ne gyújtsak rá fél óránként.Úgy kellett figyelnem az órát.Szóval elég súlyos.És most nagyon ki vagyok bukva.Féltem az egészségemet,ezért nem akarok tovább bagózni,már csak az a kérdés,hogy akkor mi fog segíteni elviselni egy olyan napot,amihez nincs semmi kedvem és csak nyögvenyelősen tudom végigcsinálni.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok:)És bocs a regényért.



2012. márc. 4. 21:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Allen Carr: Nikotinstop!
2012. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott még valami.Régen ugyanígy voltam a kólával.Megittam 2 litert egy nap.Ha egy hétig nem ittam,már megőrültem,kattogtam.Akkor hagytam abba a mértéktelen kólaivást,amikor elkezdett mozogni a két első fogam.Na,az parás volt.

A másik:még régebben az édességet szintén mértéktelenül zabáltam,kicsit elhíztam(szerencsére nem olyan az alkatom) és megbetegedett a gyomrom,elég súlyos bajom lett,kandida.

Szóval én ilyen mértéktelen vagyok,ha valamit élvezek.Tudom,hogy nagyon gáz.Csak azért írtam ezt le,mert jól esett és hogy hátha tud valaki ezek alapján valami jó tanácsot mondani.

2012. márc. 4. 21:12
 3/16 A kérdező kommentje:
első:köszi:)
2012. márc. 4. 21:12
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha fél óránként rágyújtasz az tényleg nagyon súlyos. Próbáld ki a Nicorette tapaszt (legerősebb fokozaton kezd), nekem nem egy haverom szokott le vele a cigiről, olyanok akik szintén erős dohányosok voltak. Ezernyi más örömöt lehet találni az életben a dohányzáson kívül. És ez a te érdeked, mert ha már 22 évesen beteg vagy a cigi miatt, és tovább folytatod, akkor szerintem mindketten tudjuk, hogy hová fog vezetni belátható időn belül. Szóval próbáld ki a Nicorette tapaszt!
2012. márc. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet.Most én is megijedtem.De úgy látszik,csak a saját káromból tanulok...én arról a tapaszról nem sok jót hallottam,de nekem végül is maga a cselekvés a lényeg.Attól még lehet,kipróbálom:)
2012. márc. 4. 21:20
 6/16 anonim ***** válasza:
Én nem dohányzok szóval nem tudom hány féle nikotintapasz van, de úgy hallottam, hogy több, és van amelyik szart se ér, de a Nicorette-ről csak jót hallottam azoktól, akik ezzel szoktak le, és azóta se szoktak vissza a cigire. 3 fokozata van amúgy (erős, közepes, gyenge).
2012. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor végül is a minősége a lényeg:)
2012. márc. 4. 21:55
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem egyik ismerősöm azt mondta , hogy ő vett egy csomó tic-tac-ot .És folyton azt rágja és addig nem kell rágyújtania amíg érzi az ízét.
2012. márc. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ez nem rossz öltet.Csak nehogy tic tac mérgezést kapjak:D
2012. márc. 4. 22:12
 10/16 anonim ***** válasza:

Két dolog. A viszeret 22 évesen valószínűleg nem a dohányzástól kaptad, hanem öröklési hajlam. De végül is ez mindegy.

A kényszercselekvők szoktak szotyizni. Meg tökizni helyette. Hátha bejön.:)

2012. márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!