Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tényleg ilyen hamar hozzá...

Tényleg ilyen hamar hozzá lehet szokni a cigihez?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és eddig nem dohányoztam.

Szilveszterkor viszont elkezdtem, előtte csak néhányszor kipróbáltam. Először nagyon szédültem, iszonyatosan köhögtem és alig álltam a lábamon. A fejem majd szét esett, alig bírtam menni, nagyon rossz volt. Most szilveszter óta vagyis kb.3 hete napi 2-3 szálat elszívok és már semmi ilyen problémám nincs. Mostmár örömmel teszem. Tényleg létezik, hogy ilyen hamar hozzászokik az ember szervezete???


2012. jan. 24. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, létezik.

Továbbá elmebeteg vagy, hogy egyáltalán elkezdted. Pláne 16 évesen, lány létedre.

2012. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kár érted.Én első cigimtől szószerint 1 napig voltam rosszul, hánytam, szédültem, kedvetlen voltam, enni se tudtam, k.rva sz.r érzés volt! Szerintem még addig tedd le amíg tudod, ne vagánykodjál, semmi értelme.Én annó 13évesen csórtam anyumtól 1 szálat.. abból lett az amit fentebb irtam, azóta függő vagyok.. A száraz levelet is elszívnám csak szívjak valamit, próbáltam leszokni.. 2 hónapra sikerült, marha nehéz volt.Inkább egyél gyümölcsöt, c-vitamint, meg minden finomságot.. Ne a 600ftos cigire költsd a pénzed.Ez egy jó tanács csak, te tudod mit csinálsz, de én biztos nem cigiznék mégegyszer ha újjá születhetnék... 24/F
2012. jan. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen, nem meglepő a te eseted sem. Vegyünk rossz példának engem: két nap alatt szoktam rá, a második nap már talán 4 szálat szívtam. Két nap alatt lettem dohányos, amit azóta ezerszer de ezerszer megbántam. Nem olyan könnyű ám leszokni, mint azt sokan mondják. Szóval létezik ilyen, de ha egy jót tanácsolhatok, és hidd le hogy miattad mondom, hagyd abba amíg nem rossz a helyzet, nem olyan jó dolog ez, amikor nem tudsz elmenni egy 10 órás repülőútra, mert a 6. órában a kezed tördeled, hogy istenem, csak gyújthassak már rá...(rossz kifogás, hogy te nem leszel ilyen, minden dohányosnál kialakul ez)Másrészről el kell gondolkodni, megér-e napi 600 forintot egy olyan dolog, aminek egy pozitív előnye nincs, ami tönkretesz téged. Sportolj, mozogj, egyél jókat, szedj Vitamint. A cigi árából bőven tudsz venni vitamint, ráadásul bérletet egy fitnessz terembe is! Sok sikert! :)
2012. jan. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Igen, és most már függő is vagy. Mert azt nyilván képtelenség lenne állítani, hogy az elmúlt 3 hétben minden nap 2-3x véletlenül épp kedved szottyant elszívni egy cigit, ami nélkül korábban 16 évig elvoltál.


Én a helyedből most azonnal elkezdeném a leszokást, mert később csak nehezebb lesz.

2012. jan. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 14 évesen kezdtem, ennek már két éve, azóta vagyok függő. Ne csináld, nem éri meg, tönkre teszi az életed. Jó, nem annyira gáz mint a heroin, de én nem biztos hogy elkezdeném mégegyszer, ráadásul el szívok napi 1 dobozt...

2012. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hoppá! én pont szilveszter óta nem szívtam egyetlen szálat sem :D amúgy csatlakozom az előttem szólókhoz, tedd le mert egy csomó pénzed rámegy + a cigizés régen volt menő, mostmár az a menő aki nem szív(szerintem) :D
2012. jan. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ja, hozzászokik ilyen hamar, mondjuk szerint undoritó ha egy csaj cigizik de mindenki úgy cseszi el magát ahogy akarja.

A kérdés csak az hogy ha az első olyan szar volt akkor mért gyújtottál rá újra? Ha csak menőzni akartál vele akkor megnyugtatlak nem menő, most már leszokhatsz. Ha csak ki akartad próbálni hogy még mindig olyan szarul esik-e akkor láthatod hogy nem, most már leszokhatsz. Ha a "barátaid" mondták akkor idióta vagy, most hogy már ezt is tudod leszokhatsz.

Üdv

2012. febr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!