Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nem támogatja a TB...

Miért nem támogatja a TB azoknak a gyógyszerét aki leakarnak szokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Ha annyira jót akar a kormány, hogy betiltja a dohányzást akkor a leszokást támogatni kellene nem?
2011. dec. 29. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert akarsz hozzá? Leszokni úgy lehet, hogy leteszed.
2011. dec. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom az alkoholistáknak is adnak gyógyszert azt mégis támogatja a TB pedig ők is lebírnák tenni a piát nem?
2011. dec. 29. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Nézd! Ha nem cigizel, akkor azzal megspórolsz egy rakás pénzt havonta. Na abból támogasd a gyógyszeredet.


És most lehet csak lepontozni engem igazán:

Én minden szociális támogatást elvonnék a dohányosoktól, és az alkoholistáktól. A segély ugyanis az emberek adóforintjaiból van, és ők nem azért adóznak, hogy más az abból kapott segélyen piát meg bagót vegyen.

Ha arra van pénz, akkor kajára, és számlákra is legyen!

2011. dec. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ebben egyet értek csak azt nem értem, hogy miért van az rengeteg alkoholistákra és drogfüggősökre kialakított szanatórium amiket az adó fizetők pénzéből finanszíroznak. Én is dolgozom és az én adómból is jut oda akkor erre miért nem adnak? én kb 5000ft-ot cigizek el egy hónapban ez nem futja a gyógyszert mert 10 szem 14000ft.
2011. dec. 29. 10:46
 5/8 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

Kedves Kérdező.

Szerintem azért segíti az állam a drogosokat, és alkoholistákat jobban, mert ők nagyon veszélyt jelentenek a társadalomra. Én még olyat nem hallottam, hogy valaki túl sok cigit szívott el, és utána megölt volna valakit.


A dohányosok inkább csak magukra, és a családtagjaikra "ártalmasok". Ez pedig a család belügye, hogy összepöfékelik egymás tüdejét.


Más: Ha valakinek gyógyszerre van szüksége a leszokáshoz, akkor az tudat alatt nem is akar leszokni. Én is hosszú évekig napi 2 csomaggal szívtam. Egyik napról a másikra tettem le. szenvedtem, mint a kutya egy darabig, de nem akartam elfogadni, hogy a cigi az ura a testemnek, és nem én.


Érdemes lenne minden bagóst elvinni egy tüdőszanatóriumba, hogy nézzenek meg egy végső stádiumos gége, vagy tüdőrákost. Nekem az is elég volt mikor hallottam reggelente a szüleimet krágokni, öklendezni, már-már kihányni a váladékot, ami éjjel lerakódott.

És akkor még ott van a fogínysorvadás, nikotinos bőr, büdös ruha, testszag, amit ők nem is éreznek már...

2011. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha dohányzol azzal az államot pénzeled. Ha nem dohányzol, ráadásul a gyógyszeredet is fizetik, akkor az államtól pénzt vonsz el.

Ezek után szerinted miért nem támogatják? Az államnak nem érdeke, hogy minél tovább élj, mert akkor több nyugdíjat kell fizetnie neked, fizetnie kell az ellátásodat, ha kórházba kerülsz stb..


Sajnos ez a szomorú valóság.. :(

2011. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért a pián is van jó kis jövedéki adó...
2011. dec. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

csődbe menne az ország (lehet így is csődbe fog) ha nem fizetnének ennyit a dohányosok, eszük ágába sincs támogatni a leszokást.

hogy betiltják mindenütt, az egy kampányfogás, amivel a nemdohányzókkal próbálják elhitetni, hogy ők ellene vannak, ezért növelik az adóját is, hogy letegyék az emberek, nem azért mert kell a pénz yachtra.

de a nemdohányzók se hülyék, nem hiszik el. legalábbis remélem. :)

2011. dec. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!