Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi lesz velünk dohányzókkal?...

Mi lesz velünk dohányzókkal? Ha már az utcáról és az otthonunkból is kirekeszt az állam?

Figyelt kérdés
Csak dohányosok írjanak.
2012. jan. 11. 18:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Az egyik legnagyobb összeg a dohányzók által kerül az államkincstárba...


Ha úgy gondolják, hogy ez a pénz nem kell nekik/nekünk, akkor betiltják a dohány árusítását és a fogyasztását is. De ennek elég kicsi a valószínűsége szerintem!


Viszont ebben az esetben marad a házi termesztés, vagy illegális beszerzés, esetleg a cigaretta letétele.

Illetve az ország elhagyása is alternatíva lehet még.


Nagy vonalakban ezek az alternatívák jutottak eszembe első nekifutásra.

2012. jan. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
Akkoris szívjuk. Halálunkig. Problem orbáncigány?
2012. jan. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Az otthonunkból hogy rekeszt ki? Lemaradtam valamiről?
2012. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%

Lemondunk a cigarettázásról


Ellenvetés ?

2012. jan. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
nem tudom miért kell azokat a dohányosokat üldözni, akik eddig is kultúrált módon dohányoztak, nem tömegben, és nem fújták bele mások pofájába a füstöt. Azokat miért nem üldözik akik hulla részegen kötekednek, dülöngélnek az utcán és össze szarnak-hugyoznak-hánynak mindent? Az mennyivel szebb látvány? Most jöhetnek azok a hozzászólások hogy a dohányosok károsítják a környezet egészségét is. Na. Én meg nem akarok meghalni egy olyan autóbalesetben ahol ittas a sofőr pl.
2012. jan. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Útcáról és otthonunkból is kirekeszt? Ha jól tudom, az utcán is lehet, és a saját lakásunkban is. Az utcán nehezen talán meg tudnák tiltani, de a saját lakásomban nem.
2012. jan. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
49%
Nem várja el tőletek senki, hogy leszokjatok róla, de ti sem várhatjátok el másoktól, hogy a ti füstötöket szívja. És azért lássátok be, nem minden dohányos olyan udvarias, hogy megkérdezi, hogy zavar e füst. Tudjátok, mit nem értek? Azért csökken a vendégek száma a kocsmákban, mert nem lehet odabent rágyújtani? Mi a francnak járnak az emberek kocsmába? Cigizni vagy inni és beszélgetni. Ha iszod a sört és megkívánod a cigit, olyan nagy dolog kimenni elszívni aztán visszaülni a helyedre? Vagy inkább mindenki fogja be a pofáját és akinek nem tetszik a füst, húzzon el? Nem megsértődni kellene ezeken a rendeleteken, hanem elgondolkodni, hogy vajon korábban tényleg mindenki olyan kulturáltan dohányzott-e? Én nem úgy vettem észre. Olyan mintha a cigivel együtt egy kis paranoiát is beszívnátok, mert folyton úgy beszéltek, mintha az egész világ ellenetek lenne és azt akarná, hogy leszokjatok erről a mennyei sz@rról. Holott senkit nem érdekel, az hogy szívjátok és milyen az egészségügyi állapototok, csak az érdekli őket, hogy aki nem bagózik, annak ne kelljen másét sem szívnia. Mi lesz veletek, mi lesz veletek? Semmi. Ugyan úgy szívhatjátok a hülye cigiteket mint eddig, csak bizonyos szabályokat is be kell tartanotok innentől kezdve.
2012. jan. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%
Értelmezd a kérdést: "csak dohányosok írjanak"...
2012. jan. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%

Nos. Először is megjegyezném mint dohányos.

Elméletileg, demokráciában élünk. Szabad választási jogok vannak. Most úgy néz ki, hogy jelenleg behozott törvény, hátrányos megkülönböztetésbe szorították a dohányosokat.

Van aki nem bírja a cigifüstöt, rendben megértem. De akkor ne mennyen be dohányzóba, ne szálljon fel dohányzós szakaszra a vonaton. Dohányosok, szívják a cigit a buszon,kórházi szobában? Jah nem. Hány olyan eset hallottatok mikor pl vonaton, egy dohányzós fülkébe megkérdi a dohányos a többieket "nem zavarja, ha rágyújtok" Te isten, mekkora bunkóságra vall ugye? Üldözni kell őket. Ilyen címszóval, hogy káros az egészségre, ugyan így beszigoríthatnák az alkoholfogyasztást, extrém sportokat, szépítő plasztikákat.

Ezek is mind egészségkárosító hatásúak. Vagy pl nem is régen, olcsó volt a citrom. Vették mint a cukrot. 6-hónap múlva benyögik, Bocsi, abban a citrom rákkeltő volt.

Egy dohányos, egyszer sem hányta össze a várost hajnalban, rókákból formálva a városi közképet és a magából kiadott terméket, turistalátványosságnak titulálja. Az viszont fertőzés veszélyt is rejteget.

Aki dohányzik szívhat egymásután 3 szálat, akkor sem lesz a nikotintól bódult elmeállapotú és nem kezd el erőszakoskodni, nem lesz pl családi tragédia.

röviden tömören ennyi.

Jaj, majdnem kifelejtettem. Egy dohányos, nehezebben kap el fertőző betegségeket. (füst öli a bacikat)

2012. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 b_smart ***** válasza:
88%
Leszokott dohányosok írhatnak? :) A dohányzás a kultúra része. DE azért lehet objektívnek maradni. Igaz, hogy sok az állam bevétele a dohánytermékből, de ha megnézzük mennyibe kerül az általa kiváltott betegségek gyógyítása, akkor szerintem nem vagyunk pariban. Engem most már az is zavar, hogy megyek az utcán és egy ember előttem pöfékel, és a képembe füstöl, persze megtehetem, hogy gyorsítok, lassítok, de akkor ÉN alkalmazkodom HOZZÁ. Szórakozóhely, étterem. Én azt gondolom, hogy mivel a lakosság durván fele dohányzik kellene dohányos és nem dohányos hely is. Persze a legtöbb társaság vegyes. Tedd fel a kérdést, ki szokott alkalmazkodni? Én még olyat most is dohányos haveromtól nem hallottam, hogy persze menjünk ide-vagy oda, majd nem gyújtok rá. Mindent összevetve azt gondolom, hogy a cigi rendkívül káros az egészségre és ezt a komoly kultúrális anomáliát valahogy fel kell oldani a dohányosok és nemdohányosok között. Jó úton haladunk.
2012. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!