Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a dohányzásról?

Hogyan szokjak le a dohányzásról?

Figyelt kérdés
3 éve cigarettázom, már próbáltam egy párszor, de az akkori barátom és a haveri társasága miatt sosem sikerült. Most szakítottunk, szeretném ha le tudnám tenni a cigit. Milyen módszereket alkalmazzak? Sokszor a várakozás hevében (pl.: késik a busz) gyújtok rá, vagy csak hogy legyen valami a kezemben, miközben megyek a boltba...
2011. máj. 28. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

amikor rá akarsz gyújtani inkább kezd el rágózni, amikor bemennél a boltba és vennél cigit vegyél inkább valami édes üdítőt vagy valami hasonlót. Én az alkohollal és a cigivel egyszerre küzdök. És a piáról így szoktam le. ha megkívántam vettem mást. A cigi az nehezebb mert sokkal többet csinálja az ember. Én a hirtelen abbahagyást csináltam az első néhány nap az nehéz mert fáj a torkod meg ilyenek de kilehet bírni. sajnos én mindig visszaestem, most is mióta elkezdtem márciusba a leszokást elszívtam 4 doboz cigit közbe mert visszaestem. de azért ez is jobb mint a naponta egy doboz.

Sportolj sokat. az tényleg segít. bár én nagyon lusta vagyok rá de amikor mozgok utána nagyon jól érzem magam és sokkal kevésbé vagyok fáradt és a levegőt is jobban veszem.

2011. máj. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne dohányozz többet. Kezdd el most.
2011. máj. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mától kezdem el, csak ötleteket várok, hogy még csak ne is essek kísértésbe!


Első, neked köszönöm, igyekszem megfogadni a tanácsodat!

2011. máj. 28. 00:23
 4/8 anonim válasza:

olvasd el Allen Carr

Rövid úton leszokni a dohányzásról című könyvét. Szerintem sok jó dolog van benne, nekem sokat segített tisztán látni, így azóta én sem dohányzom.

2011. máj. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

00:45 "rövid úton leszokni"

na erre kíváncsi vagyok. én eddig csak a hosszú kínkeserves utat ismertem.

2011. máj. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akaraterővel, meg verd el másra a pénzed. Bár ez attól is függ hogy hány éves vagy, gondolom 15-22 között lehet, és nagyvalószínűséggel még a szülők pénzén élsz. Akkor meg szimplán mindig verd el úgy a pénzed hogy ne maradjon cigire. Ha meg nincs pénz, nem tudsz venni cigit, ha meg nem tudsz venni nem gyújtasz rá. Az utcán való kéregetésre meg csak nem fanyalodsz rá.
2011. máj. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Vágd le a jobb kezedet baltával utána kérd meg a szomszédot hogy vágja le a balt is->biztos a siker
2011. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Lelki megközelítés:

Minden szenvedélybetegség, pótcselekvés hiánybetegség.

Próbálj rájönni, hogy mi az, amit ezáltal pótolni akartál, és arról gondoskodjál.

Miben hiszel? sokat tud segíteni az ima, vagy Agykontroll, vagy meditáció...

minden egyes sikeres nap után jutalmazd meg magad valamivel, dícsérd meg magad!

Nem elég az, hogy valamiről leszoksz, új szokást kell helyébe kialakítani, hogy ne legyen "vákuum", mert így szinte garantált a visszaesés. Tehát tényleg sport, vagy ilyesmi. Soha ne legyen nálad cigi. Vásárlásnál, ha erős késztetést érzel, akkor koncentrálj bizonyos ütemű légzésre pl, számolj magadban...

Sok sikert!

Ha úgy érzed, hasznos, a tanácsom, hát a zöld kéz jó esik! :)

2011. jún. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!