Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a dohányzásról?

Hogyan szokjak le a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Már 2 és fél éve dohányzom, de szeretnék leszokni. Mi a jobb? Ha egyik napról a másikra leteszem a cigit, és állandóan sóvárgok utána, vagy ha szép lassan egyre gyengébbet szívok, és egyre kevesebbet?
2009. febr. 5. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Az a jobb ha szépen lassan teszed le,mert ha egyik napról a másikra akkor ingerültebb leszel,stresszes és még akár rosszul is lehetsz!
2009. febr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A dohányzásról való leszokás az agyban dől el. Szép lassan nem lehet leszokni. A bátyám 20 év dohányzás után hagyta abba és nem lett rosszul, az első idő nehéz, utána meg egyenesen hálát adsz magadnak, hogy letetted! Sok sikert! Nehogy már a cigi győzzön!!
2009. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyapám 40 évig dohányzott, nagyon keményen, napi 2-3 csomag mezítlábast szívott el. Amikor jöttek a problémák, keringési gondok, asztma stb. akkor elkezdte csökkenteni az adagot, hogy így majd szép lassan abbahagyja. Nem működött. Csak a drasztikus, egyik napról a másikra megvonás működött. Egyszer kidobta a kukába az összes fellelhető cigarettáját és azt mondta hogy soha többet egy szálat se. Utána még 20 évet élt dohányfüstmentesen. Szóval akaraterő kérdése, ha megvan az igazi elhatározás akkor onnantól tényleg egy szálat se.
2009. febr. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Én egyik napról a másikra tettem le 7 év után, az első nap szörnyű volt, de utána már jobb lett.

Nem hiszek sem a fokozatosságban, sem a szerekben, de kipróbálhatod mindhármat, csak ne a hirtelennel kezd.

2009. febr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Biorezonanciás kezelés! Nekem az használt. Szenvedés nélkül szoktam le, és még nikotinhiányom se volt. Csak ugye 25000 forint jkörül van...de hosszú távon jó befektetés.
2009. febr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Na. Először is a nikotinról kell leszoknod, amit tapasz v rágó segítségével tudsz megtenni. Ha magáról a nikotinról már leszoktál, akkor csak magáról az érzésről kell leszoknod, valami más helyettesítő pótcselekvéssel pl sima rágóval. amúgy sokat segít, ha egy ideig olyan emberekkel találkozol inkább, akik nem dohányoznak, de azért nem ilyen egyszerű, mert akaraterőre azért mindenképp szükség van!

Remélem segítettem, és remélem le fogsz szokni saját, és környezeted érdekében is! :)

2009. febr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak abban hiszek, hogy egyik pillanatról a másikra lekell tenni a cigit. Nekem ez bevált, más módszert mondjuk nem próbáltam. De tény én nem voltam egy erős dohányos, egy doboz cigi kitartott vagy 3 napig. A nikotin abszolút nem hiányzott csak néha a mozdulat.
2009. febr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Tedd le a cigit és aztán mozogj minden nap olyan intenzitással hogy jól leizzadj, valamint próbálkozz az élettanilag helyes ún. teljes légzés-sel, ami felpörgeti az anyagcseréd, hamarabb ürül belőled a nikotin és a cigit sem fogod kívánni.


Erőt és sok sikert kívánok!

2009. febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt le tunád írni, hol tanulhatnám meg ezt a fajta légzést? Köszönöm!
2009. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
én 6 éve cigizek, kétszer sikerült leszoknom 3 hónapra,de az is csak úgy működött hogy egyik napról a másikra nem gyújtottam rá. CSAK az első két nap volt gáz,utána már jobban éreztem magam. azóta visszaszoktam amennyi eszem volt-.- de most már szeretnék végleg leszokni, szóval azt tanácsolom hogy tedd le te is egyik napról a másikra, az nem kerül semmibe, amúgy meg kibírod, nem nagy cucc :D
2011. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!