Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha valaki egyszer kipróbálja...

Ha valaki egyszer kipróbálja a füvet, mennyi az esélye, hogy "rászokik"?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, egy mentálisan stabil embernél nemsok, van annyi önkontrollja, hogy megállja a használatát. Gond akkor van, ha valakire amúgy is ráférne egy pszichológus, ésvagy a haveri kör rendszeresen füvezik. Ilyenkor már reális esély van a rászokásra.

De önmagában egyszeri szívástól nem lesz valaki függő.

2009. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
semennyi
2009. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem sok, a fu viszonylag artalmatlan, csak akkor szoksz ra, ha elegge labilis vagy, nem talallod a helyed a vilagban, vagy olyan tartsasagba jarsz, akik mindig csinaljak. En kiprobaltam parszor meg kulfoldon, semmi bajom nem lett tole, ottani egyik baratom azert csinalja, mert egyebkent ele depis lenne, szoval neki meg segit is.
2009. márc. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
Nulla.
2009. márc. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak pszichésen lehet rászokni, fizikailag nem. Egy használat után viszont előbbire sincs esély.
2009. márc. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ez is olyan mint a cigi. Amikor először kipróbálod baromi rossz, de azért szívod... Mert mért ne? A másik is szívja, meg a harmadik is... meg így tovább. Szerintem ugyan annyi idő rászokni mint a cigire. Bár jobb ha ki sem próbálja az ember, mert mi lesz ha erre is rászokik és akkor már nem csak a bagóval szennyezi magát... Az is elég szar ha valaki rá van pattanva a cigire, én tudom milyen nehéz, már sokszor le akartam tenni a cigit, de eddig még csak csökkenteni sikerült. :(
2009. márc. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem igazán lehet a cigivel összehasonlítani. A nikotin elvonás fizikai tünetekkel is jár, míg a thc elvonás nem, max a pszichés bajok produkálnak fizikai tüneteket, de ahoz jó pár év masszív füvezés szükségeltetik. Megint más kérdés, hogy aki tényleg rá van állva és elszív mondjuk napi 6-7 spanglit amibe ált. dohányt is kevernek akkor is kialakul valamiylen szintű nikotinfüggőség ha az illető nem dohányzik egyébként.

Nem igazán lehet így egyik drogot vagy hatóanyagot sem összehasonlítani. Mind más és más, ez a dolog gyönyörűsége, midnenki megtalálja a magának valót. Van aki füvezik, van aki dohányzik, van aki kávézik, van aki csokiimádó. Talán azt hiszem az hasonlít leginkább a fűhöz, attól függetlenül, hogy nincs tudatmódosító hatása. Az ember nem lesz rosszul ha nem eszik csokit, nem fog ugrálni a vérnyomása, stb. Egyszerű levertség következik a hőn szeretett vegyület megvonásával + max. 1-2 átforgolódott éjszaka. Aztán az ember megint örül ha megkapja a kedvencét:)

2009. márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én is kipróbáltam, de nem szoktam rá amikor kínálnak már nem fogadom el pedig jó pár ismerősöm él vele. Bár nincsen küldönösebb lelki problémám sem, szóval szerintem, az én tapasztalatom szerint nem lehet egyszeri alakalom után rászokni. persze ha valami nagyon megtetszik akkor biztos kívánni fogod!! :D
2009. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!