Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van ez? (bővebben lent,...

Miért van ez? (bővebben lent, kérlek olvasd el és válaszolj)

Figyelt kérdés

Néha néha szívtam már cigit, utóbbi időben egyre gyakrabban. Az az igazság, hogy amikor kipróbáltam, akkor nem igazán voltam vele tisztában, hogy mit vesz ezzel az ember a nyakába. (gondolok arra, hogy milyen terhet). Utóbbi 2 hónapban sikerült oda eljutni, hogy alkalmanként el-el kellett mennem az ismerősöktől, hogy szívjak 2-3 szálat, de mivel nagy szükség volt rá, az elsőt általában gyorsan elszívtam, ezzel úgymond eljutottam egy szintre, de nem éreztem, hogy több nem kellene. Ezt követően a következőektől rossz lett a szám íze, száraznak éreztem a számat, hányingerem lett, stb. negatív tünetet produkáltam, úgyhogy úgy döntöttem, hogy ELÉG. Elég abból, hogy egy ilyen jelentéktelen dolog próbálja meg mindenki életét irányítani. Valljuk be, hogy sokan küzdenek azzal, hogyha egy tanóra (45 perc) után nem mennek ki gyújtani, akkor majd megőrülnek, vagy előadások között (1,5 óra), akkor megőrülnek. Valójában az ember önként vállalta, az első szál elszívásával, hogy jól akarja érezni magát, esetleg kíváncsi, de nem azt, hogy mindig egyre kevesebb és kevesebb ideje van rá... Illetve azt is megfigyeltem, hogy egyszer egyszer jól esett, de ha nem kívánom, vagy néha nem is esik jól és 1-2 szívás után egyáltalán nem...


Visszataszítónak gondolom, ezért is szeretnék vele felhagyni. Szerintem rettenetesen ciki az, mikor valaki mondjuk mindössze 18-22 év körül mozog és nem bírja ezt az idióta szükségletét legyőzni, felülkerekedni rajta. Értem én, hogy fontosnak gondolja, de akkor is... Ilyen az, hogy nem ritkán vannak úgy a fiatalok, hogy még meg sem állt a busz, már a kezükben van a doboz cigi, veszik ki a szálat, teszi a szájába és mihelyst letette a lábát, már szívja... Múltkor az egyetemen az egyik srác addig nem bírta ki, ameddig az épületből kijött és bent rágyújtott... Múltkor voltunk egy nyilvános helyen, ahol legalább négy nyelven (magyar, angol, német, francia) ki volt írva, hogy dohányozni tilos, ki volt téve a piktogram is, nem volt hamutartó és külön figyelmeztették rá az embereket. Erre jött egy srác meg a barátnője, mindketten dohányoztak. A fiú értetlenkedett, hogy jaj, hát ki van téve, meg biztos tilos, a lány megnyugtatta, hogy áh, azt mindig kiteszik és cigizhetnek nyugodtan. Ez azt jelentette, hogy kb. állandó jelleggel szívta valaki. Ezzel nemi s lett volna gond, hogyha mondjuk normális cigit szív a srác férfi létére, nem narancssárga pall mallt, hanem mondjuk 100-as piros marlborot és kibírja vagy 2 órán át és nem az, hogy 20 percenként mint a hülyegyerek azért a 0,3 mg nikotinért balf.szoskodik... Igazából szerintem szánalmas, hogy az emberek tudatában az él, hogy ezzel lesznek egy közösség elfogadott tagjai, hogy így emberséges kapcsolatokra lehet szert tenni. Igazából ez az? Ez inkább annyi, hogy összefognak a sz.rban, mikor például falaznak egymásnak az iskolában. Az az igazság, hgoy mire az emberek rájönnek, hogy semmi értelme, már nehéz abbahagyni és a dohányforgalmazó cégek olyan szintű marketinget folytatnak, amelynek keretében hiába van meg az ember véleménye (mint nekem), olykor olykor becsúszik 1-1 szál és a szívás idejént eljesen máshogy érzem magam (például szívesen elmondanám az ismerősöknek, akik nem tudják), de mikor például kicsit szarul vagyok tőle, akkor elhatározom, hogy soha többet nem és ekkor 4-5 napos pihenő jön és kezdődik újra...


Igazából az lenne a menő, hogy valaki nem úgy papol, hogy egyáltalán azt sem tudja, hogy eszik, vagy isszák, megpróbáltam, belátta, hogy milyen és ez után alkot véleményt, hagyja abba, vagy valami. Ha valahol ki van írva, hgoy tilos, akkor tényleg nem kellene rágyújtani. Lehetőség szerint az életünket sem eköré rendezni, ne az legyen, hogy valaki kilép az utcára, már szívja, kicsengetnek és a diák kilép és már szívja, mennek akármikor szívni és nekik nincs olyan, hogy nem. Egyáltalán nem az, hogy tiltanám, csak túlságosan fanatikusnak érzem... Igazából rengeteg olyan dolog van, ami meg tudná nyugtatni az embereket... Ilyen lehet például (lehet hülyén hangzik, de sokan a feszültség levezetésére utalnak dohányzás okán) az önkielégítés, vagy a zenehallgatás. Igazából bedőltünk egy hazugság hadjáratnak, amelynek révén a gazdagok zsebét tömjük tovább, HA NEKED IS ELEGED VAN EBBŐL, ÍRD LE TE IS A TÖRTÉNETED ÉS BESZÉLGESSÜNK RÓLA! TEGYÜNK ELLENE! NEM AZ AZ ERŐS, AKI 20 PERCENKÉNT EGY BÜDÖS RÚD MIATT ÉRZI ÚGY MAGÁT, MINT A DOHÁNYZÁS ELŐTT, HANEM AZ, AKI ELLENT TUD ÁLLNI ÉS MÉGIS VALAKI!


2011. ápr. 20. 01:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Cseppet magad ellen beszéltél, de mindegy, ugyanis te sem tudod abbahagyni.

Előbb foglalkozz magaddal, és ha teletetted, okoskodhatsz. :)

2011. ápr. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Végigolvastam amit írtál. Igazad is van, ezért nem is tudok mit hozzátenni.

Én tiniként cigiztem pár évig, mert a haverok belevittek. Szüleim nem törődtek velem így hiába tudtam az iskolai órákról, hogy egészségtelen nem fogtam fel. Ha pl. szüleim leültek volna velem beszélgetni erről akkor az hasznosabb lett volna.

Szó szerint (!) egyik napról a másikra tettem le, pedig azelőtt minden nap szívtam több szálat is.


Nagyon bánom és azóta utálom a cigit. A füstjét is.


Szánalmasnak gondolom azokat akikről írtál. Én is le tudtam tenni és azóta nem gyújtottam rá egyszer sem. Pedig apám sajnos dohányzik, így folyton előttem van a cigi. 5-6 éve nem dohányzom.


Sokkal jobb így. Egyébként sem tartom értelmes dolognak. Valóban olyan, hogy minden egyes szál egy újabb szög a koporsóba.

Másrészt büdös tőle az illető haja, szája stb. Én nem vagyok képes olyan emberrel járni aki dohányzik!

Rosszul vagyok tőle, ha csak rágondolok.


Szóval tényleg semmi értelme/haszna. Nem is értem miért ennyire népszerű...


Amúgy ezen annyira nevettem:

"Ezzel nem is lett volna gond, hogyha mondjuk normális cigit szív a srác férfi létére, nem narancssárga pall mallt, hanem mondjuk 100-as piros marlborot"

:DD

2011. ápr. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló: köszönjük a semmit! :)


Kedves 2. válaszoló: Rengeteg mindenen múlik, én például középiskolában nem mentem bele, a kíváncsiság hajtott, de valószínűleg tiltakozik ellene a szervezetem, mert most kb. úgy érzem magam, mintha meg lennék fázva és fáj a fejem tőle, ha szívnám, úgyhogy valószínűleg soha többé... :)


Egyébként nem értem, mi ellent mondás van benne, ha igazán figyelmes valaki és elmegy egy középiskola mellett, akkor láthatja, hogy kb. nem 3 fő jár ki cigizni az iskolából, hanem nagyon sokan. Azt nem gondolja senki szánalmasnak, hogy valaki például 16 évesen 45 percet bír ki, mert hogyha nem mehet ki, ő hót ideges és akkor utána bemagyarázza, hogy ja, amúgy ez tényleg jó... Holott csak azért jó, mert nélküle rossz és visszakerül arra a szintre, ami a dohányzás elkezdése előtt volt. Na mindegy...


Sajnálam, hogy a szüleid ilyenek, nekem mindkét szülőm dohányzik, de ha azt mondanám, hogy igen anya, kipróbáltam, tetszik és szeretném csinálni - sajnos - nem mondanák azt, hogy ejnye fiam, azt mondanák, hogy elmúltam 18 éves és azt csinálok, amit akarok. Nem feltétlenül lenne érdemes tiltani, viszont tényleg megpróbáltam megérteni, hogyan működik, nem levegőbe beszélő anti vagyok. :D


Egyébként - szerintem - az az egészben a leges legnagyobb gond, hogy egy nagyon jó marketinget épített fel a dohányipar.


Ha netán valakit érdekelne, itt van egy dokumentumfilm a cigaretta működésének "átalakulásáról" és a cigaretta térhódításáról:

Dohánylobbi 1/3 http://www.youtube.com/watch?v=iVxXNHI1xz4


Egyébként az a szörnyű az egészben, hogy nem 17-18 évesen próbálják ki, hanem kb. 12-13 évesen, amikor semmi értelme nincs még. Azt azért elhiszem, hogy aki például dolgozik, esetleg elkerül otthonról és belekerül abba a körbe, ahol divatos, ott rászokhat, de 13 évesen... Ez például az iskoláknak is rettenetes hibája... Meg azokat bírom, akik hangoztatják, hogy jaj, így le tudnék szokni, úgy, és mégis szívja minden fél órában...


Egyébként örülök, hogy tetszett az a szöveg, de ha tényleg akkora férfi, mint aminek mutatja magát, akkor legalább ne dőlne be ilyen csacskaságnak... Könyörgöm, van ereje ahhoz, hogy testépítő legyen valaki, összeszedjen egy nehéz diplomát, de ennyi akaratereje nincs? Idővel lehet, belátják, csak sajnos az sem ma lesz...


Arra is kíváncsi lennék, hogy aki például nem dolgozik és 16-17 éves, az ugyan honnan szerzi rá a pénzt...

2011. ápr. 20. 09:05
 4/7 anonim ***** válasza:

tudod vannak olyanok, akik szeretnek dohányozni, azér szívják.


ha ennyire utálod akkor, "TEGYÉL ELLENE"

első körben pl. söprögethetnél a saját házad táján, és letehetnéd a cigit


milyen alapon bírálsz te másokat, mikor ugyan azt csinálod?

de most komolyan, mi közöd van ahhoz, hogy más mit és mér csinál, ráadásul így, hogy dohányzol????????

2011. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem vagy te normális fiam.


miről beszélsz, hogy "nincs ennyi akaraterő". én 11éve cigizek, piros bondot vagy goldengatet szívok. és NEM AKAROK LESZOKNI. le tudnék simán, mer amikor műtöttek 3 hónapig egy szálat nem szívtam, aztán amikor lehetett, újra rágyújtottam. pedig meg tudtam volna állni életem végéig.


és ez, hogy a gazdagok zsebét tömjük tovább? pf :D

elárulom, azzal is ezt teszed, ha bekapcsolod a TV-t

2011. ápr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na azért ahhoz is kell egyfajta életérzés, amit a 14:02-es tesz!


Le tudna szokni, mégis direkt nem teszi. Tudja, hogy hülyeséget csinál (lassú öngyilkosság kb) mégis folytatja.

Nem kötekedésből, de Noooormális? :D


Nem az, hogy zavar de nem látom benne a logikát.

2011. ápr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként félreértettétek, amit én mondtam. Azt akartam mondani, hogy én is kipróbáltam, hogy nem az van, hogy csak vaktában szidom, hogy így rossz, úgy rossz, ennyire haszontalan, de nem szoktam napi rendszerességgel szívni. Addig kellett, ameddig rájöttem, hogy milyen és kész, ellenben ez a hozzáállás, hogy a saját portámon tegyek rendet... Igazából kedvesek vagytok... :D
2011. ápr. 21. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!