Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől lehet? (összetett...

Mitől lehet? (összetett kérdés, olvasd el bővebben, kérlek)

Figyelt kérdés

Már több,mint 4éve viselek kontaktlencsét az egyik szememen.

Az első időkben heti,majd kb 2és fél éve havi lencsét hordok.Sajnos régebben elég felelőtlenül aludtam a lencsében, akkor láthatóan nem viselte meg.

Tavaly előtt nyáron fotózásra mentem, s ott a sminkes mondta, h kötőhártyás a szemem. Aztán elmúlt. Majd egyszer annyira begyulladt, h napokig nem tudtam lencsét hordani, kipihentettem,jó lett.


Ezek után(másfél éve) soha nem aludtam lencsében. Viszont volt, h előjött a pirosság, de semmi más tünet nem volt.

Kontrollra menvén az orvos szerint nagyon ronda volt a szemem, közeli fotót is csináltatott róla, azt mondta hogy ha nincs tünete, akkor nyugodtan hordjam a lencsét.

Sajnos ismét tudatlanságból közel 5 hónapig használtam rá Visine cseppet minden reggel.


A márciusi kontroll vizsgálaton ismét szólt a doktornő, h olyan, mintha ödémás lenne a szeme. De semmi fájdalmat nem érzek. Azt mondta, lehet, h ráhúzódott vmi nátha.

Írt másik lencsét, BIOFINITY DAY&NIGHT-ot. Alig hordom, van, h 1 héten mindössze 2-3 napot van bent, mégis mikor kiveszem szinte vérben forog a szeme, de CSAK MIKOR KIVESZEM, ha bent van, akkor nem.

Az is lehet, h száraz a szemem? Sokszor érzem. Az produkálhat ilyeneket? Illetve arra is gondoltam, h a sok számítógép előtt való üléstől.... mit tudtok mondani?


2009. júl. 24. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagyon otthon ebben a témában, de szerintem az a te bajod hogy nem bírja a szemed a kontaklencsét. Hordj szemüveget
2009. júl. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Műkönnyet nem ajánlották véletlen? Meg nemtudom mennyire figyelsz a megfelelő higiéniára.
2009. júl. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

néhány fogamzásgátló is okozhat kontaktlencse viselési panaszokat. próbálj ki esetleg valami műkönnyet (patikában lehet kapni) próbálj jobban figyelni a higiéniára, a folyadékod jó minőségű? minden nap tiszta folyadékba teszed a lencséd? én is hordok lencsét, és nem tudom biztosra, de szerintem a visine-t nem kéne együtt használnod a lencsével.

de sanjos az is lehet hogy a te szemed nem bírja sajnos a lencsét :( akkor nem lehet vele mit csinálni, ne használd inkább emrt nagyon csúnya bajokat okozhat.

esetleg én felkeresnék egy másik optikust/szemészt, és meghallgatnám az ő véleméynét is hogy mi okozhatja

2009. júl. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.

megfelelő oldatot használok, minden nap(már amikor használom) friss oldaltba teszem. nem gagyi orvosom van, a tömő u.ba járok, most nem akarom reklámozni, de nagyon jó. annak idején ajánlott műkönnyet...

a visine-t lehet használni lágy lencsével együtt, az 1etlen baja( a doktornő mondta), h elfedi a tünetekete, ahelyett, h rendbe hozná a problémát.

sajnos új szemüveget kellene csináltatnom, a régi erősebb egy fél dioptriával, a lencsém amit most írtak fel az jó, mert gyengébb, mert közben javult a szemem....szóval kellene másik szemüveg, ami nem éppen egy olcsó mulatság a vékonyítással, kerettel, mindennel együtt...

2009. júl. 24. 21:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de nekem így kezdődött a szürkehályog tünetem. Ez a betegség ma már nem korfüggő. Csecsemők is születnek szürkehályoggal, óvodásokat is operálnak ezzel. Négyszer volt kötőhártya gyulladásom, mire a negyedik doktornő felfedezte a szürkehályogot. Előtte 12 évig viseltem /lágy/ kontaktlencsét. Keress meg egy jónevű szemészt és kérdezz rá! Hátha erről van szó. Engem megoperáltak és ellátok a hetedik megyébe azóta.
2009. júl. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hűű, hát ez egy pöttyet ijesztően hangzik...:( tudom, h nem annak szántad... de miért lehet az, h nem fedezték fel? azt mondták, ah akkor szóljak, h ha fáj meg ilyenek, mert akkor nme szabad 1előre lencsét hordani. De ilyen panaszom nincsen. inkább csak érzem, h száraz, lehet, h ez az allergiás időszak sem kedvez neki, valamint a sok sz.gép előtt görnyedés..
2009. júl. 24. 21:27
 7/9 anonim ***** válasza:
21.23-as vagyok ismét. Nem megijeszteni akartalak, de nálam is csak a negyedik/!!!/ kötőhártya gyulladásnál fedezték fel a szürkehályogot. De azt se mindennapi módon. A doktornő azt mondta először, hogy zöldhályogom van. Beleragadtam a székbe, mert ez a veszélyesebb forma és nagyon megrémültem. Mire ő megnyugtatott, hogy nem is zöld, hanem szürke... Akkor már teljesen elbizonytalanodtam és elmentem egy normális szemészhez, aki megéllapította, hogy bizony már meg is érett, lehet és kell is operálni. Így történt.
2009. júl. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, bár ez csak elmélet az a helyzet, hogy elvékonyodott a szaruhártyád és érzékennyé vált a külsö ingerekre


A pirosodás amikor kiveszed a lencsét már csaka védekezési reakció a kölső hatások ellen pl llevegő fény stb..


Ahhoz tudnám ezt hasonlítani mintha egész nap gumikesztyuben lennél, napvégére felpuhul és érzékennyé válik a böröd, mondhatni megfő...



Van egy ötletem, egy ideig ne hordj semmiylen lencsét és ha ugyérzed hogy kezd bezsongani a szemed akkor hunyd be és tarts pihenöt, valahogy vissza kéne állítani a szemed természetes tolerancia küszöbét a külső hatások iránt..

2009. júl. 28. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2009. júl. 28. 13:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!