Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van, hogy valaki tüdőrák...

Miért van, hogy valaki tüdőrákos lesz a cigitől, valaki meg nem?

Figyelt kérdés
Erre lehet hajlamosít a genetika? Ha pl nekem anyám nagyanyám is sokáig cigizett még sincs semmi bajuk akkor nekem se lesz? Vagy ez inkább attól függ, mennyi cigit szív az illető? Vagy az erősség számít?
2011. jan. 7. 20:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Na egy ebben az ügyben jártas ember!

Remek majd ha lesz időm utánanézek ennek köszönöm az infót!

Egyébként most nekem is eszembe jutott ez a dolog amit említettél konkurens cégek egy kézben, jogos.

Az a gond egyébként szerintem hogy egyikünknek sincsen igaza, összegyúrva talán, és tény hogy sokan nem törődnek semmivel, az emberek szemléletén kell változtatni. Ami ugyebár a legnehezebb feladat.

Üdv

Remélem még összefutunk ezen a fórumon!

2011. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
Szerintem függ a genetikától is kicsit, meg attól is hogy van-e valami tüdőbetegsége az illetőnek, ha van akkor nagy eséllyel bekövetkezhet a rák, ha nincs akkor úgyhallottam akkor se jön be ha 40évet cigizik valaki, de ez csak feltételezés nem leszólni a fejem hogy milyen hülye vagyok :D 16/F
2011. jan. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nem vagy hülye, sajnos a rák igazi okát nem tudja az emberiség.

Tény a cigaretta növeli a kockázatot és nemcsak a rákra.

De véleményem szerint elsősorban genetikai úton szerzett immunerő a lényeg.

2011. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!