Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van, hogy valaki tüdőrák...

Miért van, hogy valaki tüdőrákos lesz a cigitől, valaki meg nem?

Figyelt kérdés
Erre lehet hajlamosít a genetika? Ha pl nekem anyám nagyanyám is sokáig cigizett még sincs semmi bajuk akkor nekem se lesz? Vagy ez inkább attól függ, mennyi cigit szív az illető? Vagy az erősség számít?
2011. jan. 7. 20:57
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Utolsó egyet értek veled, én sem értem, miért a cigit húzzák le, a média is nyomja a cigi meg piaellenes szövegeket, holott ez mindenkinek saját döntése. Azzal érdekes, senki nem törődik, hogy hány fát vágnak ki évente, hogy emiatt mekkora lesz a légszennyezettség, hogy mi minden szart nyomnak bele a kajánkba és persze próbálják ráfogni ezekre, hogy utána mentegetőzhessenek, nem is az ő hibájuk a sok betegség, hanem az egészségtelen életmódé. Hát könyörgöm, hogy éljünk egészségesen, rámondják az emberre, hogy nincs eleget friss levegőn, pedig többet tesz az egészségéért, ha ki se lép otthonról egész nap, kíváncsi lennék, mialatt egy gyerek elsétál az iskolába, mennyi káros anyagot szív be az úttestek mellett...meg olvassuk a különböző oldalakon, hogy mennyi ártalmas anyag van a kajában és minek eszünk ilyen egészségtelen szarokat, mert ha most én csak és kizárólag olyan kaját akarnék venni, amiben nincsenek ilyenek, pár hét alatt éhen halnék, mert ilyen nincs. Az ország persze szarik rá és megteheti, hogy mindent a cigire fog.
2011. jan. 8. 17:04
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

Kicsit szelektív a hallásotok. Nem fog senki mindent a cigire. Ki titkolja a légszennyezettség súlyosságát? Nyilván az autómaffia keze van a dologban, hogy erről sosem esik szó. Ezért nincs szmogriadó sem, és sose figyelmeztetnek a híradóban, hogy nem ajánlatos ki menni ilyenkor. Persze miért is szólnának, minden második reklámban autókat hirdetnek, nem tűnt még fel, hogy összejátszanak? Ezért tudják, még mindig teljes titokban tartani a városi légszennyezés jelenségét.

Az élelmiszerekről meg annyit, hogy azt veszel és eszel amit akarsz, ha akarsz vegyél tartósítószer nélküli kajákat, csak ne csodálkozz ha mire hazaérsz büdösek lesznek, de legjobb esetben is hetente kell teljesen kicserélni a spájz tartalmát. Költözz ki a városból, vagy az országból a sztyeppére ott friss levegő van, senki nem tiltja meg, sőt a lakásod árából kb egy fél megyényi földet kaphatsz, és fűtsél amivel akarsz, csak ne fával, mert, mint mondtad azzal tönkretesszük a Földet. Ja és ne hagyd itthon a 40es karton Kussuthot!

2011. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
18:41 már ne is haragudj de ki*szottul bunkó vagy, ha csak azért írsz, hogy mindent kiforgass, akkor inkább menj el a búsba. És tudod mit, pont ez a baj, hogy csak akkor tudod valamelyest óvni az egészségedet, ha elköltözöl...mellesleg mutass már nekem olyan helyet, ahova az autók még nem férkőztek be. Arról van szó, hogy az emberek ha akarnának, tehetnének a szennyezettség ellen, de ki*szottul lusták és hülyék is ahhoz, hogy felfogják a saját helyzetüket. És a favágással kapcsolatban mielőtt legközelebb pofázol, légy szíves és nézz utána, hogy mennyi fát használ el egy átlag ember a fűtéshez (hozzátéve, hogy tüzelni korhadt, halott fával is lehet -.-'') és mennyit vágnak ki évente az ilyen-olyan gyárak meg multinacionális cégek azért, hogy minél több pénz landoljon a zsebükben.
2011. jan. 8. 21:49
 14/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

alapból korrekt és jó választ adtam, azután megjelentek az olyan idióták akik ezt állítják: "Rákot nem a cigitől kapsz, mégha a média ezt is állítja!" és ahelyett, hogy ezeket ba**ogatnád, én lettem a bűnös, mert megcáfolom a teljesen alaptalan paranoiás gondolatokat. Zavar, az olyan emberek hozzáállása akik ide irogatnak (itt jut eszembe a benzingőz az elpárolgott benzin, mérhetetlenül kicsi a koncentrációja a légkörben, nyilván aki ezt írta abszolút szakértő, de még a legalapabb fogalmakkal sincs tisztában). Azt szeretném elérni ha az emberek észrevennék, hogy az érmének két oldala, és nem ugyanaz van mindkettőn. Sorolom a példákat:

Nem kell tartósítószer, de azért ne is romoljon meg semmi!

Ne legyenek multik, de azért valaki adjon nekem munkát!

Ne járjon annyi autó a városban, de én azért hadd menjek azzal, nincs kedvem biciklizni!

Cseréljék le a buszokat környezetbarátra, de a jegyért nem akarok többet fizetni!

A fákat azért vágják ki, hogy pl kávéültetvényt telepítsenek, amit te is iszol, meg kukoricát termesztenek, hogy a braziloknak is legyen mit enni, mert nekik nem fizet senki azért, hogy az erdőik tisztítsák a Föld levegőjét. Bár nem hangzik túl jól, de nem árt reálisan nézni a dolgokat, és nem mindent a politikusokra és a multikra fogni. Ha mindenki a szívére teszi a kezét be kell, hogy ismerje, szeretne szebb világban élni, de ezért nem hajlandó munkát és pénzt áldozni, inkább megtartja magának. Kíváncsi vagy Te mivel jársz munkába/iskolába, vagy pl veszel-e fair trade dolgokat 3szor annyiért, vagy inkább azt a kakaót/teát iszol, amiért a multik napi 1dollárnyi munkabért fizetnek.


Utóirat: A multik szinte kivétel nélkül nyílt részvénytársaságok, nyugodtan résztulajdonosuk lehetsz és megkapod a részed a busás profitjukból!

2011. jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Válasz: A suliba míg gimis voltam, GYALOG jártam, most pedig, hogy elkerültem otthonról, tömegközlekedéssel járok. Van jogsim, mégse vezetek, mert teljesen felesleges és ezért hízik el a sok ember, mert milyen kényelmes kocsival járni. Egyébként engem már ovis koromban is gyalog vittek a szüleim szinte mindenhova. És inni pedig vizet szoktam, a csapból. És én sem azt mondtam, hogy ne legyen semmiben tartósítószer, de nem lenne feltétlenül szükséges ilyen aránytalanul sokra. Ja, és a kipufogókból nem csak benzingőz kerül a levegőbe, hanem tömérdek mérgező anyag, mint a szén-monoxid, ami mint tudjuk, nagy koncentrációban halálos is lehet, vagy mint a nitrogén-oxidok, korom, különböző szénhidrogének, amik azért erősen rákkeltőek is.
2011. jan. 8. 23:30
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

No látom sikeresen elindult egy vitalavina. Kényes kérdés tájékozatlan válaszolók.

A rákos megbetegedések emelkedéséhez nem a csökkenő cigarettafogyasztás járul hozzá. Hanem a sokkal tövv sz@ar amit benyakalsz mellé.

A cigi káros és rákkeltő ezt senki sem vitatja.

Paranoiás gondolatok, öregem kicsit szét kellene nézned a világban, ha egy kicsit is érdeknének a körülötted zajló események már nem állítanál ilyen baromságokat.

Tudod mit akkor legyen füstgáz, aminek részletes összetételére guglizz rá, alapvetően vízből,széndioxidból, szénmonoxidból, nitrogénmonoxidból ,nitrogéndioxidból kénmonoxidból és kéndioxidból áll aminek az előfordulása függ az égéstérben töltött időtől, légfeleslegtényezőtől és az égési hőmérséklettől.

Ezen felül szilárd halmazállapotban füstként jelen van korom, illetve egy csomó egyéb vegyület amit a benzin/gázolaj/motorolaj tartalmaz, amik nem feltétlenül kőolajszármazékok.

Egyébként fikázz csak nyugodtan, nem vagyok abszolút szakértő, csak egy gépész. ( De persze te is automata ceruzának mondod a rotringot, nem deviszontozol, és terepbicaj a mountain bike) Okostojás!

"Nem kell tartósítószer, de azért ne is romoljon meg semmi! " Már ne is haragudj, de a tartósításnak vannak kellemesebb formái is mint amilyen vegyszerdömping manapság megy. Amennyiben a termék cukorral, sóval , szárítással,ecet vagy tejsavas erjesztéssel kerül tartósításra, esetleg aszkorbinsavval akkor ok. Hú ha, eddig is tartósítottak az emberek természetes módszerekkel , miért kellett ezt megszüntetni?

Amúgy meg kinek van igénye télen paradicsomot enni? Bocs de eddig mindenki rohadt jól elvolt argentin zölden leszedett éterben érlelt paradicsom nélkül is, ez egy olyan igény manapság amit belenyomtak a képedbe, és persze már nem tudsz szabadulni tőle. ( Én is csak nehezen. )

"Ne legyenek multik, de azért valaki adjon nekem munkát! "

Tudod hány embert tettek tönkre a multik? Van fogalmad mit műveltek a magyar kistermelői mezőgazdasággal?

Munkát ad? Kinek? 8 általános végzettséggel lehetsz biorobot.

"Ne járjon annyi autó a városban, de én azért hadd menjek azzal, nincs kedvem biciklizni! " - Megy a tököm bicajjal, ellopják, nehézkes lekötni, gyalog és tömeg-közlekedve jaa hogy ehhez olyan rendszer is kellene az más kérdés.( Nincsen autóm és egy jó darabig nem is lesz. )

"Cseréljék le a buszokat környezetbarátra, de a jegyért nem akarok többet fizetni! " - Ezek szerint nem vagy budapesti és nem ismered milyen csalások és mutyizások mennek a BKV-nál.

"A fákat azért vágják ki, hogy pl kávéültetvényt telepítsenek, amit te is iszol, meg kukoricát termesztenek, hogy a braziloknak is legyen mit enni, mert nekik nem fizet senki azért, hogy az erdőik tisztítsák a Föld levegőjét." - Ha ennyire nem érted a kapitalista kizsákmányoló világot az a te bajod. Tudod odakinn 1 csésze kávéd áráért vesznek át egy termelőtől egy zsáknyit, majd végig a hőn szeretett multik és kereskedők felezik le a hasznot, mellette a forrást ellehetetlenítik, aki képtelen másképpen fennmaradni minthogy újabb és újabb területeket foglal el, nem tud modernizálni ... stb.

" Bár nem hangzik túl jól, de nem árt reálisan nézni a dolgokat, és nem mindent a politikusokra és a multikra fogni. Ha mindenki a szívére teszi a kezét be kell, hogy ismerje, szeretne szebb világban élni, de ezért nem hajlandó munkát és pénzt áldozni, inkább megtartja magának." - Nézd már meg a zeitgeist addendum című filmet, és nincsen igazad én igen is dolgozok és áldozok azért hogy jobb világban legyen részünk.

Fair trade kávét egyedül eddig az ikeában láttam ott sincsen érdekes módon horribilis ára. 500-600 250gramm, nem a legolcsóbb de közel sem a legdrágább.

"Utóirat: A multik szinte kivétel nélkül nyílt részvénytársaságok, nyugodtan résztulajdonosuk lehetsz és megkapod a részed a busás profitjukból!"


Ember te melyik országban élsz? Amnelyik tudta ZRT vé alakította magát az első adandó pillanatban.

Elég kevés már a NyRT.


Javaslom hogy egy kicsit művelődj és ne okoskodj mielőtt ilyen marhaságokat írsz. Hidd el megéri kicsit nyitottabb szemmel közlekedni a világban és fontold meg hogy tényleg sok ember van akit érdekel a bolygó sorsa és ha kis dolgokkal de tesz azért hogy holnap is legyen miért felkelni.

Apropó ez a lehet kiköltözni a mezőre duma nem ismerős?

"El lehet innen menni!" -egy nagyon kedves és rátermett ember mondta nem aki elindította az országot a prosperitás hajnalában, vagy tévednék?

2011. jan. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Na, akkor Te üdítő kivétel, de elismerheted az emberek 99%a úgy hőbörög, hogy semmit nem hajlandó tenni, olyan dologra gondolok, ami valóban számít, nem olyan baromságokra, hogy lekapcsolja a villanyt, meg nem használ annyi nylonszatyrot. Én is nagyon sajnálom, hogy minden tahó várositerepjárókkal járkál mindenhova, de ez van. Emiatt sajnos nagyon rossz a levegő, és tudom, hogy emiatt egy pár évvel keveset fogok élni (itt Budapesten). De szeretek városban élni, aminek a velejárója a rossz levegő, ezen lehet javítani, de tökéletes megoldás nem lesz. A busz is szennyezi a levegőt és én pl. nem fogok ilyenkor biciklizni. A másik, hogy az olcsó élelmiszerekért és ruhákért a fejlődő országok lakosai dolgoznak meg, ha ott is sok pénzt költenének környezetvédelemre, munkabérre meg szociális juttatásokra, a kávé, banán meg a kakaó 5ször annyiba kerülne, a póló meg 1500 helyett 10000 lenne. Lehet választani, a kettő együtt nem működik. De egy olyan országban ahol az emberek egy 300forintos vizitdíjért utcára mennek, hogy lehetne beadni, hogy mostantól minden tengerentúli dolog 2szer annyiba fog kerülni? (havi +40-50ezres kiadás)


Másodiknak:

Tulajdonképpen a végén győződtem meg róla mennyire tájékozatlan vagy: "Amelyik tudta ZRT vé alakította magát az első adandó pillanatban. Elég kevés már a NyRT." Ha ezt komolyan gondolod védd meg! Mindenesetre én konkrétumokkal válaszolok.

Szörnyeteg gyógyszergyárak: EGIS, Richter, GlaxoSmithKline, Novartis, AstraZeneca, Pfizer...

Aljas élelmiszergyárak: Unilever, Kraft, Nestlé... (kb minden ezeké)

Élősködő olajcégek: MOL, OMV, Gazprom...

Kapzsi bankok: OTP, Raiffeisen, Erste, Citi...

Szemét autógyárak: VW, BMW, GM, Mercedes... (ezeké az autómárkák jó része)

Tesco is itt van ha fő gonoszt keresed. (utálom, de kis hazánk 2.-3. legnagyobb munkaadója, ez mindent leír arról, hogy az emberek mennyire tartják magukat az elveikhez, szidják, de ott vásárolnak és neki dolgoznak)

De itt abba is hagyom, mondj valami nagy halat aki a tőzsde elől bujkál!


(az itt lévő cégek jó részét én sem szeretem, de azokat a paranoiás embereket akik a zeitgeistot tartják a bibibliájuknak sajnálom.) ez egy ilyen világ, mi teremtettük és mi tartjuk fenn, de aki okos boldogan megél. Aki meg felveszi 140en a CHF hitelt gondolkodás nélkül a plazmatévére, az egye is meg amit főzött!

2011. jan. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
De mielőtt az indulatok elszabadulnának hozzáteszem, hogy a elveikkel szinte mind egyetértek, de egy példán még megpróbálom érzékeltetni, hogy mi okozza az egyik legnagyobb problémát. Azt mondod, de megdolgozol azért, hogy jobb legyen a világ. Használod a környezetszennyező vívmányait (messziről szállított élelmiszerek és használati cikkek, felhívnám a figyelmedet arra, hogy az Ikeában jobb esetben is 2-3ezer kilóméterről hozzák ide a dögnehéz bútorokat, rosszabb esetben dél-amerikából, mert a brazil fák nagy részéből olcsó bútor lesz, pedig fa itt is van, mit kerestél amúgy ott, mi lesz így a magyar ácsokkal?), de elvárod, hogy alpesi levegő legyen a belvárosban, nos erre egyetlen megoldás a napenergia, de ez jelenleg drágább, mint a szénhidrogén alapú, ezért nem terjed el. Neked miért nincs napelemed? Ha mindenki áldozna rá pár100ezret, eléggé kint lehetnénk a vízből, de ritka kivételtől eltekintve senki nem teszi. Vajon miért? Mert inkább olyan dolgokra költjük a pénzünket, amiben örömünket leljük, az emberek ilyenek, ez van.
2011. jan. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Aki meg felveszi 140en a CHF hitelt gondolkodás nélkül a plazmatévére, az egye is meg amit főzött!"

Köszönöm! Mégiscsak van érelem a földön!

Az indiai gyerekmunkáltató ikeát pedi csak azért mondtam mert én komolyan nem láttam másho FairTrades-jellegű kávét. Ott is csak ha minden igaz UTZ pecséttel látták el aminek ( na erre komolyan nem emlékszem mintha itt reklámozták volna hogy milyen jófejek)

És elisemrem hogy az emberek ha nem is 99 de 80-90 %- a ilyen, sajnos. Pedig nem kellene megszakadni, energiatakartékos izzót pakolni racionálisan, szövettáskát vinni szelektíven gyűjteni a hulladékot. Nem nagy kaland.

Ésszerűen venni az ételeket, LEHETŐSÉG SZERINT törekedni a friss idény gyümölcs/zöldség fogyasztására, első sorban piacon, termelőtől. A Tesco pedig igen is egy határ fos, munkaadóként nem jellemezném, bár egy kicsit javult ott is a helyzet talán, hogy legalább törekednek a magyar beszállítókra.

Kértél nagyvállalatokat zrtvel:

Tessék:

Szerencsejáték, Budapest Airport, MKB Bank, CIB Bank, Allianz Hungária biztosító, UniCredit Bank, Dreher Sörgyárak, BKV, Paksi Atomerőmű, Magyar Posta, Volksbank, Főtáv, Máv Start.... stb, ne említsd tudom ezek között nem mind multinak felel meg de attól eléggé vitális helyet foglalnak el Magyarországon.

Nekem nem a zeitgeist a bibliám tisztában vagyok a korlátokkal , csak érdekes kérdéseket boncolgat, de nemcsak ez a film sok más is.

Amúgy felháborít engem is hogy egy 1000km-ről idecipelt bútor olcsóbb, mint egy helyben készített, de ezt a jellegű példát kiterjeszthetném másra is.


"nos erre egyetlen megoldás a napenergia, de ez jelenleg drágább, mint a szénhidrogén alapú, ezért nem terjed el."

Na itt vagyunk pont erről írom a diplomamunkám, épületgépész leszek.

Baromi érdekes kérdés és nem egyszerű rá választ adni, én Magyarországon nem látom a napot esélyesnek , ha tényleg érdekel szívesen elküldöm ha kész lesz végre!

Nagyon sok ilyen kérdést vizsgáltam meg.És emiatt sok lehetőséget is sikerült összeszednem.

Mindenesetre örülök hogy nem egy 80-as IQ-jú emberrel kell vitáznom, komolyan érdekes volt megtudni a te nézőpontodat is!

Minden jót!

2011. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Az MKB Bank a Bajor "államé",

A CIB az Instesa Sanpaoloé, megveheted itt:

[link]

Az Allianz az Allianzé, megveheted itt:

[link]

Az Unicredit-et megveheted itt:

[link]

A Dreher az ABInBevé (vagy volt, most adta el), megveheted itt:

[link]

A többi vagy veszteséges (örülj neki, hogy nincs benne részed) vagy állami (a haszon közös). Szóval elismerheted, elenyésző töredéke a cégeknek az ami nem hozzáférhető. Csak az emberek buták és a rossz oldalon állnak, minden pénzüket ezeknek a cégeknek adják, ahelyett, hogy takarékoskodnának és inkább részvényesek lennének. És persze említeni sem kell, hogy még a viszonylag tájékozott emberek, mint Te sincsenek tisztában, azzal, hogy mi van a háttérben, meglepődnél ha tudnád mennyi minden (konkurens) vagy egy cég kezében, de mind megtalálható a tőzsdén, a legnagyobb és legkapzsibb az a facebook, aki erre nem hajlandó. Persze a korrupció tönkreteszi az állami cégeket, de el kell ismerni, hogy amíg az emberek utcára mennek a szárnyvonalak bezárása ellen, nem lehet mit tenni. Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a cikket: [link]

2011. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!