Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van, hogy valaki tüdőrák...

Miért van, hogy valaki tüdőrákos lesz a cigitől, valaki meg nem?

Figyelt kérdés
Erre lehet hajlamosít a genetika? Ha pl nekem anyám nagyanyám is sokáig cigizett még sincs semmi bajuk akkor nekem se lesz? Vagy ez inkább attól függ, mennyi cigit szív az illető? Vagy az erősség számít?
2011. jan. 7. 20:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Mert a cigi csak rizikófaktor. Ha cigizel, több esélyed van a tüdőrákra, de nem feltétlen alakul ki.

Vszínűleg minél több, minél erősebb cigit szívsz, annál nagyobb az esély.



Ez kb olyan, minthogy hogy: Ha részegen vezetsz, akkor nagyobb esélyed van arra, hogy balesetet szenvedsz. De ez nem azt jelenti, hogy mindenképpen balesetet fogsz szenvedni.

2011. jan. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Sokat számít, hogy mennyi gyökfogó anyagot fogyaszt az illető, pl. aszkorbinsavat a.k.a C-vitamint. Emellett még ezer dolog: genetikai hajlam, városban/falun él-e, szerencse...
2011. jan. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta, az orvoslás a valószínűségek tudománya. Sok múlik a genetikán is, és a körülményeken is. A dohányzás bizonyos betegségek rizikófaktora, ami definíciószerűen azt jelenti, hogy a megbetegedés esélyét növeli - itt valószínűségekről van szó, nem sorsszerűségről.
2011. jan. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%

Rákot nem a cigitől kapsz,mégha a média ezt is állítja! Arról soha nem hallani,hogy a benzingőz, a gyárak által kibocsátott füst,vagy a szmog mennyire felelős a tüdőrákért.

A cigi erőssége sem lehet mérvadó. Régen az Ötéves terv,vagy a Munkás cigi,a bolgár és orosz cigikről nem is beszélve,sokkal erősebbek voltak a ma kapható cigarettáknál,és nem voltak fütszűrősek sem. Mégsem volt annyi tüdőrákos,mint most. De több ismerősőm is halt meg tüdőrákban,akik soha nem dohányoztak.

Még a rákkutartók sem tudják,hogy mitől alakul ki a sejtburjánzás! Gondolj arra,hogy hányszor hallod egy-egy termékről,hogy rákkeltő! Ha ez igaz lenne,sokkal több lenne a rákos beteg.

2011. jan. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
80%
genetika, a belvárosi szmogtól is ugyanolyan rákot lehet kapni.
2011. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%

Hozzá tenném még a táplálkozást , a műkajákat és azt a sok szemetet, amit étel néven árulnak a multik.

Tartósító , ízfokozó.. nem kell folytatnom szerintem.

Stresszes életmód, létbizonytalanság, felesleges vegyszerek tömkelege, felesleges gyógyszerszedés, műanyagok, oldószerek, elektroszmog... csupa csupa olyan dolog amire baromira nincsen szükségünk.

Emellett persze a dohányzás is , genetika, mind mind kikezdi az immunrendszert, mivel régen nem volt ennyi szenny a környezetben sokkal kevesebb inger érte az emberi szervezetet magyarul többen meg tudtak birkózni velük, most hatalmas a nyomás minden oldalról, ez is okozója lehet a sok megbetegedésnek.

2011. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Egyébként maga a tiszta, nem vegyszerezett dohány szívása ( már ha lenne ilyen ), szerintem közel sem olyan veszélyes mint a hordozója ( papír, növényvédő szerek, dohánykezelő vegyszerek, ragasztó...stb).

Sok múlik az életmódon is, helyes táplálkozás, túlsúly, mozgásszegény életmód, szabadban való tartózkodás hiánya mind mind gyengítik az immunrendszert.

Csak a teljesség kedvéért exdohányos vagyok.

2011. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Genetika,. szerencse...

A cigi segíti a rákos sejt6ek képződését.

Ha a rokonaid nem azok, attól te lehetsz.

A cigi ígyis-úgyis rövidíti az életed.

2011. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%

Érdekelne, hogy honnan veszik az emberek az ilyeneket: "Tartósító , ízfokozó.. nem kell folytatnom szerintem."

"Rákot nem a cigitől kapsz,mégha a média ezt is állítja!"


tipikus butaságok, ja titeket gondolom nem a gonosz média tájékoztatott, hanem az orvosi egyetem ugye? Attól, hogy alantas TÉNYLEG szennymédiát olvastok, akik a gonosz multik ördögi emberiséget kiirtó terveiről írnak, még nem lesztek tájékozottak. Az ízfokozók (tudod egyáltalán mi az??) (99%ban Na-glutamát), egyáltalán nem károsak. Tartósítószer (tudod egyáltalán mi az?), mint például C-vitamin, citromsav szintén nem tartoznak a különlegesen veszélyes anyagok közé. Minden adalék használata szigorúan van szabályozva akár hiszed akár nem. Rettegnek a multik cuccaitól, és okosnak hiszik magukat, hogy biot vesznek 4szer annyiért, egy sokkal kapzsibb cégtől... Attól, hogy az x-y rokonom napi 4doboz Kossuthot szívott és 110évig élt nem lehet érdemi következtetést levonni, próbáld ki és meglátod.

2011. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Kedves fórumtárs, tisztában vagyok ezekkel az adalékanyagokkal, igaz csak mérnök vagyok szerencsére a családomban vannak egyéb szakágakban is dolgozó emberek.

Valóban az aszkorbinsav gyökkötő tulajdonsága remek, de könyörgöm olvasd már el mennyi sz@art raknak már a legegyszerűbb kajákba is.

Rommá van minden étel pakolva a legkülönbözőbb mocskokkal. Csak egy sztori gyerekeknek készült szaffi típusú üdítőbe felhősítő adalék, hogy úgy nézzen ki mintha gyümölcsből vagy neadjisten répából/tökből levő rost úszkálna benne, mi ez ha nem szándékos átverés?

Ne mondjad már nekem hogy az a sok rohadt vegyszer ( nem fogok nekiállni keresgélni és telefonálni) hogy az " egyáltalán nem káros".

A gépkocsik száma rohamosan megsokszorozódott, mennyi benzingőzt nyel be az ember nap mint nap.

Mindenki stresszel, félti a munkahelyét, létbizonytalanságban él. Nem mozog , túlsúlyos , beteges nincs a friss levegőn.

DE PERSZE MINDENÉRT AZ A ROHADT CIGI A FELELŐS KIZÁRÓLAGOSAN!

Miért? Mert az eu azt mondta. 20 évvel ezelőtt senki sem ugatott ilyen dolgok miatt.

Betiltanám a cigit?

Be én. Mert tényleg értelmetlen és káros. Mondom exdohányos vagyok. Ennek ellenére most sincsen semmi bajom azokkal az embertársaimmal akik momentán rágyújtanak mellettem.

Betiltanám a hulladék kaját?

Hogyne, természetesen.

Kötelezném az embereket a testmozgásra, helyes életvitelre ?

Igen.

De jelenleg mi a történet, bármi rossz dolog történik jönnek hogy bezzeg azok a rohad büdös bagósok a sátánok.

Nem tudom hogy egy kövér embert is így leugatnának e hogy zabálja a tb pénz mert cukros, magas a vérnyomása és jár neki a 6. bypass műtét. Ja nem persze, ő hajlamos a hízásra, genetikailag ilyen sajnáljuk,ne b@szogassuk és tiltsuk ki mindenhonnan azt nem.

Teljesen meg van ez a társadalom őrülve, nem lesz ennek jó vége hogy megy az uszítás és a félrebeszélés mindenfele.

2011. jan. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!