Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lesz egy gyerekből...

Hogyan lesz egy gyerekből drogfüggő?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Leginkább a rá való odanemfigyelésből. Ha igényli a törődést (és melyik gyerek nem) de a szülei nem figyelnek oda rá, akkor simán talál magának más társaságot.

A túl szigorúan fogás sem tesz jót, mert akkor meg dacból. Hosszú évek folyamata az, amin múlik ez.

2010. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Több dolog együttes hatása miatt. Lelki okok miatt is fordulhat drogokhoz. Ezeket legtöbbször meg nem értettség, egyedüllét, a család erős nyomása idézi elő.

De ahhoz, hogy valaki drogozzon, elég a rossz környezet is. Ilyen közegekben nagyon sokszor azt az érzést keltik a gyerekben, hogy csak akkor lehet elismert, népszerű, menő, hogy ha ilyen anyagok használatához folyamodik. Vagy éppen csak valamelyik barátja ráerőlteti a kipróbálását, és sok kábítószernél elég két, három használat a függőség kialakulásához.

2010. dec. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már úgy született.

Ha az anyuka drogozik a terhesség alatt vagy drogozott előtte (van ami nem tűnik el a szervezetből sohasem) akkor a gyermek már függőként jön a világra. Illetve szoptatás alatt is hozzájuthat az "anyaghoz". Kegyetlen...

(ugyanez a ciginél és az alkoholnál)

2010. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbben nem a társaságnak akarnak megfelelni. Először is kell egy család, aki nem igazán figyel rá. Egyre kevesebbet tartózkodik a gyerek otthon. Először kipróbálja a sima cigit (poénból). Valószínűleg sok cigiző ismerőse van, még jobb társaságokban is előfordul pár. Egyik buli alkalmával valaki feldobja, hogy szívjanak el egy füvescigit (poénból). Kipróbálják, a gyereknek tetszik. Egyre többet füvezik társaságban, sőt valószínüleg már olyanokhoz fog csapódni, akik szintén füveznek, mert a vele egykorú nem füvező társai nem értik meg. Eljön az az idő, amikor már egyedül is el-elszív egy füvescigit. Szerintem ezután jön az, hogy keményebb drogokat is kipróbál. Ezekre sokkal könyebb rászokni állítólag, tehát innen már egyenes az út a függőségig.

Az elején a család észre se vesz semmit, mert nem figyelnek a gyerekre. Mikor már egyedül is füvezik, valószínüleg megsejtik. Ilyenkor vagy megpróbálnak tenni valamit (de nem csak tiltással, hanem elbeszélgetnek vele, megpróbálják megérteni, jobban figyelnek rá és a problémáira), vagy nem is érdekli őket. Akkor kezdenek el 'aggódni' mikor sorban tűnik el a pénz, a számítógép, a drágább cuccok otthonról, mert kell a gyereknek a pénz a keménydrogra.

2010. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Rekviem egy álomért c. filmet... Jó példa... :S
2010. dec. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Régen volt egy nagyon jó barátom, mindenhova együtt mentünk, együtt nőttünk fel. A középiskolában elhidegültünk egymástól, mert a "menőkhöz" csapódott.

Pár hétre rá, összefutottunk.Beszélgettünk,viccelődtünk és egyik pillanatról a másikra elővett egy doboz cigit. Utána szépen lassan füves cigi és gyorsan gurult tovább a lejtőn a heroinnal. Többször is megbukott a középiskolában,de amikor a legnagyobb szüksége lett volna barátokra, akkor persze a "menők" otthagyták.

Hozzzáteszem a csajádja sem volt soha összetartó, szeretetteljes, folyton veszekedés volt, az apja késöbb alkoholista lett.

Most itt vagyok 23 évesen, egyetemre járok, a családommal élek akik szeretnek és mindig számíthatok rájuk.

De Ő... :( Borzasztó visszagondolni arra, hogy elválaszthatatlan barátok voltunk, és rossz látni hogy így lesüllyedt. Senkinek sem kívánok hasonlót!


P.

2010. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rekviem egy álomért meg van :D Van nekem még egy pár ilyen filmem is amit még nem néztem le. Szerinteteke ezek is jo példák erre: Srpski film - Szerbián film , Augusta gone - Augusta lázadása meg Smiley face ?
2010. dec. 28. 16:13
 8/10 anonim ***** válasza:

nem gondolom h a "rossz család" miatt lesz valaki drogfüggő,ez egy elhatározás.ha olyan társaságban van olyanba kerül ahol épp ilyet fogyasztanak akkor persze megkívánja az ember,mert egyszer mindent ki kell próbálni aztán valakit megfog, valakit nem, valaki csak alkalmanként, valaki mindig.

Ez olyan mint a pia meg a cigi, az alkohol függőség sem jobb mint a drogfüggőség ha választani kéne akkor inkább drogoznék mint innék.De mindenki maga dönti el.

2010. dec. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem a pszihológus azt mondta, hogy a drogot a gyerekek úgy használják, mint az ovis a plüss maciját. Anya pótlónak. És nagyon fontos, hogy soha nem a társaság tehet róla, csak a drága gyermek. Senkien nem tartottak még fegyvert a fejéhez szerintem. Én mindenek előtt már 2 hónappal elterveztem, hogy ha lesz lehetőségem élni fogok vele. És éltem vele, élek is már több mint egy éve..

16/L

2011. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jól tetted:Dxd csak a drogok mi emberek?napersze nem kokain meg a tobbi fassag csak szívjatok fuvet semi mast csak szivjatok fuvetdxhaha hozzatartozik a mindennapi elethez nem lesz semi baja tole senkinek,csak aztan ne jojjen a kemenyebb drogok
2011. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!