Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szokjak le a dohányzásról?

Hogy szokjak le a dohányzásról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tippet, tanácsot, tapasztalatokat kérnék, hogy szokjak le a cigiről.

5 éve dohányzom, napi 1 csomag általában elmegy.

Már tavasztól mondogatom magamnak, hogy leteszem, leteszem. Amikor elfogy a csomag, nem veszek aznap, de másnap valahogy mindig azon kapom magam, hogy hoppá már megint vettem.

Meghallgattam Allen Carr-rövid úton c. hangoskönyvét is de nálam az sem segített.

Tapasztalatokat kérnék kinek hogy sikerült letenni. Volt még nálatok cigi? Vagy az utolsót elszívtátok és többet nem vettetek?


ma 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Én először minimalizáltam. Napközben semmi, este pár szál. Mindig volt nálam egy csomag. Így azt éreztem, hogy nem kényszer, hogy nem gyújthatok rá, hanem az én döntésem. Bármikor rágyújthatnék, ha akarok, de nem akarok.
ma 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fokozatosan csökkentsd le a napi adagot!


Az egyre kevesebb után majd eljön az a pont is, hogy könnyebb lesz teljesen elhagyni.

ma 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szokjál rá egy másik szenvedélyre! :)


Ha lenne valami kreatív dolog, ami jobban leköt, akkor könnyebb lenne ettől megszabadulni és a figyelmed el lenne terelve.

ma 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudok neked tuti módszert ajánlani, csak a saját "módszeremet" tudom leírni.

13 hónapja nem gyújtottam rá, kb. 25 éven keresztül bagóztam, sokszor napi két dobozzal.

Sok éven keresztül készültem rá, hogy leteszem a cigit, mert már sok bajt okozott (egészségileg, anyagilag).

Sokszor volt bennem elhatározás, de 1-3 hónap után elbuktam. Azt gondolom, hogy a napokban kell gondolkodni: ma nem gyújtok rá, ... ma sem, ma sem... és el kell viselni a napokat, de kell (!) apró örömöket találni, ez fontos - ez lehet egy szelet csoki is. Mindig arra gondoltam/gondolok, hogy már sajnálnám az átszenvedett napokat kárba veszni.


Allan Carr könyve nekem sem segített.


Próbáltam elviselni saját magamat. Az első egy hónap nagyon nehéz volt, minden idegesített, kb. az is, hogy a kolléga levegőt vesz. :D Önuralom kell, ami tudom, nagyon nehéz, de én nem tudok ennél jobbat. És napi kis örömforrások a cigi helyett.


Nem volt nálam. Ha lett volna, szívtam volna belőle. Egy szombat reggel nem volt cigim, és gondoltam, nem veszek ... komikus volt az a nap, többször elindultam venni, de lebeszéltem magam róla, és vasárnap is ... és így tovább. Tudom, elmondani könnyű.

ma 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
ma 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem valamennyire segített a könyv, bár valószínűleg csak pont volt az I-re, mivel már nagyon le akartam szokni, utáltam a köhögést, a szagát stb... így már tervezgettem egy ideje. Ami fontos hogy ne olyan időszakra tervezd amikor tutira sok a stressz az életedben. Az utolsó napokban már kimondottam undorodva szivtam, az utolso szálat pedig úgy hogy már tudtam hogy az az utolsó és alig vártam hogy elszivjam. Amit a legelején csináltam, de még most is néha, hogy összeszámoltam hogy mennyi pénzt költöttem volna cigire, pl az elmúlt 2 nap 4000, és megjutalmaztam magam (de általában a gyereket) egy olyan összegű dologgal. Nekem nagy motivacio volt :) persze volt hogy utana egy hétig semmit nem vettem, majd egy 10 ezer ft-os valamit a gyereknek, mert jól esett hogy nem elszivom a mérget, hanem ő kap valamit :)
ma 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!