Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Sikeres leszokás tapasztalatok?

Sikeres leszokás tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Akik leszoktak a cigiről ti mit tanácsoltok a végleges sikerhez? Hogy ne legyen az hogy végigszenvedem ezt az egészet aztán visszaesek egy bulin vagy valami oknál fogva.


Tudom egy rakat ilyen kérdés volt már és még annál is több válasz de megköszönném ha leírnátok a saját tapasztalataitokat nekem is már csak azért mert személyesebbnek érzem így.


Én az egyik napról a másikra semmi segítségnek a híve vagyok így csinálom majd viszont kiváncsi vagyok ti hogy tettétek le.


És itt leginkább a durva nikotinfüggőségről van szó napi 2-2.5 doboz környéke.



aug. 1. 22:15
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
Én 2024 július 21 1:00 perckor szívtam el az utolsót. Az az két hete. Én 20 éve szívtam már olyan doboz körül naponta. Most jól érzem magamat és biztatom is magamat. Minden nap egyre nagyobb sikerélmény. Nekem ami pozitív: nem vagyok büdös a töltött sz@rtól több az energiám, nincsen légszomj fulladás, jobb a közérzetem és a pénzem is több.
aug. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Az elfelejtettem hogy kitartást kívánok.
aug. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Én is 2 doboz és 20 év után tettem le.

Nincs semmi trükk csak erősen elhatároztam és kész.

aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
A kérdező már írta, hogy nem sikerült, feladta. :(
aug. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy megpróbálja-e legközelebb is.

Ahogy olvasom, nekem az jött le, hogy a vágy már ugyan megvan a leszokáshoz, ami félsiker, de fejben még nem jutott el oda, hogy lerakja a dolgot. És itt jön képbe az akaraterő, hogy magadat mennyire tudod motiválni, mert sajnos más nem fog rajta segíteni.


Én anno a leszokás első napjaiban nonstop erősítettem magam fejben, pl.

- ma nem szívtam el 20 szál cigit

- ma spóroltam 2000 forintot

- ma nem volt büdös a szám, a ruhám, a lakásom, egyszersmind az egész lényem

- ma nem pazaroltam el nettó 2 órát cigizésre

- ma egészségesen étkeztem, mert a cigi nem vette el az étvágyam

- ma nem kellett szégyenkeznem, mert nekem dohányoznom kellett, hogy jól legyek, másoknak pedig nem

- ma egy kicsivel egészségesebb vagyok mint tegnap

- kevésbé sárgák a fogaim és az ujjaim

- ma nem kellett azon stresszelnem, hogy hol és mikor tudok megint rágyújtani

- ma egy kicsivel jobban bírtam az edzést és a kocogást, mert bírtam tüdővel...

- összességében pedig jól érzem magam a bőrömben, mert nem vagyok dohányos


Addig addig kell fejben pussolni magad, míg tényleg rájössz, hogy cigizni baromira nem éri meg. És ha valami nem éri meg, akkor ostobaság csinálni.

Sok sikert legközelebbre.

aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Pontosan ez a gond hogy hiába akarok leszokni ez nem 100%ban igaz. Valamit ad nekem a cigi ezt érzem és a függőségen kívül mondom hogy valamiért kell nekem a cigi valami pluszt ad hisz akkor nem szívnám.


Az alkoholt simán letettem legalábbis elsőre de a cigit már több mint 20szor próbáltam sok módszerrel és minél többet próbálom annál hamarabb vissza is esek ami már rájöttem miert van nem is akarok igazán leszokni. csak az egészség meg a pénz meg ilyenek miatt akartam.

aug. 6. 22:01
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

15-35 éves koromig szívtam napi 1 doboz arany Marlborót, ha esett, ha fújt, ráadásul hatalmas szenvedéllyel. Anyagilag nem vágott földhöz és egészségügyileg sem volt belőle gondom, ráadásul a környezetemben is szívta mindenki rendesen.

Akkor miért raktam le? Mert az egész egy hatalmas önbecsapás. “Szeretem szívni”, “ jól esik”, “ellazít”, “kellemes rituálé” ... és a többi, amiket én is 20 évig puffogtattam mire rájöttem, hogy valójában csak át vagyok b@szva, és semmi szükségem rá, hogy napi 20x teleszívjam a tüdőmet ezer féle kémiai méreggel.

Ha egyszer benned is kialakul a felismerés, játszi könnyedséggel fogod magad mögött hagyni ezt az ostobaságot.

aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

#17 csak az a baj ezt szinte majdnem minden élvezetes dologra rá lehet mondani hogy csak átbaszás csak függő vagyok és a dopamin löket végett cigizek iszok eszek stb..

Pizzát hamburgert meg ilyeneket se azért eszek mert éhes vagyok megtenné helyette egy vajas kenyér is csakhát finom.


Mindenről azért nem akarok lenondani mostmár azzal is megelégszek ha sikerül kevesebbet szívnom.

aug. 14. 13:31
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

az evés ivás szükséges az életben maradáshoz, a dohányzás nem az.

a hamburger pedig finomabb és táplálóbb, mint a vajas kenyér, miért ne választanád azt?

egyébként meg nem akarlak megtéríteni, nem is tudnálak, ez benned kell, hogy kialakuljon.

aug. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

#19 Értem csak azt mondom hogy nagyon sokmindenről le lehetne mondani mert arra nincs szügség a túléléshez meg egészségtelen pénzkidobás.


Csak olyan dolgokra lehet ráfüggeni amit élvezel mert az agyadnak ad egy löketet. Ihatok én vizet de a cukros cola sokkal jobban esik meg még sorolhatnám..


Ahhoz hogy leszokjak valamiről amit élvezek ahhoz nekem valami nagy dolog kéne pl. betegség de mondjuk akkor meg már úgy lennék vele ugyis mindegy.

aug. 14. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!