Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigi leszokás? Cigi helyettesí...

Cigi leszokás? Cigi helyettesítése?

Figyelt kérdés

az a helyzet hogy nagyon sokszor próbáltam leszokni de nem megy! Mármint kibírnám hisz most is 2 napig megálltam úgy hogy volt nálam cigi meg volt hogy 1 hétig 3 hétig volt hogy egy hónapig is de aztán meggondolom magam. egy idő után nem is azért gyújtanék rá mert hogy kell a nikotin érzem az elvonási tüneteket hanem azért mert kell valami ami segít elviselni a mindennapokat azok a kis dopamin löketek amikor megállok tekerek egyet és nyugodtan eldurrantom ezt nem tudom pótolni semmivel ehhez fogható nincs és konkrétan ha nem is az unalom de az hogy szeretek cigizni füstölni az nem engedi meg hogy sikeresen leszokjak mert ideig óráig tartom aztán meggondolom magam. Semmi nem olyan nélküle kell a cigi egy jó kaja után egy intenzív edzés után sex után kávéhoz piához stb. ezzel indítom és zárom a napot kb. napi 30 szál megy el 6 éve szívom 12éves korom óta.


Az hogy le akarom tenni az nem kérdés csak azt nem tudom mivel helyettesítsem mert valami kell nem dohányzóként is valami kéne helyette.

Az egészségemmel voltak/vannak komoly gondok és k*rvara nem jó nekem a cigi (nem mintha másnak ajánlott lenne) és emiatt tenném csak le mert a lóvé meg hogy büdös nem menő stb. nem izgat csak egyszerűen szeretem nem tudok ezen változtatni.


Ti mit tudtok ezügyben tanácsolni? Hogy rakjam le véglegesen úgy hogy ne hiányozzon? mivel helyettesítsem? Iqos e cigi snussz ilyenek nem jönnek be semmi max a szivar lenne még amit eltudok képzelni mert annak is van egy hangulata de az meg mégse olyan nem lehet minden után szivarra gyújtani meg azt nem kell tüdőre venni bár az pont jó lenne mert tüdő beteg vagyok.



aug. 1. 19:29
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Következő alkalommal nem lesz ez hogy meggondolom magam mert már elég ebből a szarakodásból ha mégegyszer belevágok a leszokásba akkor ha bele őrülök is megállom. Már nagyjából kitapasztaltam hogy hogy a legkönnyebb leszokni(legalábbis nkm) és menni fog viszont szerintem az a baj hogyha elmúlnak majd az elvonási tünetek akkor is hiányozni fog hónapok évek múlva is és úgy fogom érezni hogy egy jó dolgot zárok ki az életemből amikből amúgyse van sok.


Rágó fogpiszkáló nasi italok ezzekel tudom helyettesíteni meg szerintem elkezdek szivarozni.

aug. 1. 20:07
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát én próbáltam helyette heetset, tereat, elfbart, de nem segített
aug. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#2 ez az hogy nekem se jön be semmi csak az analóg cigi abból is leginkább a sodort.


Az a baj a nikotin olyan mint a kemény drogok sőt még annál is nagyobb függőséget okoz. Én még abba is bele egyeznék hogy lecsökkentem mondjuk napi 5 legfeljebb 10 szálra de az még rosszabb mintha leszoknék hisz idővel úgy is többet kívánok és már próbáltam az mégjobban ki idegelt mikor számoltam mennyit szívol próbaltam beosztani aztán csak az órát néztem mindig mikor jöhet a kövi ha meg estére nem maradt alig birtam ki reggelig.


Sajnos ez nem olyan mint a pia vagy a fű hogy kordába lehet tartani hiába mondják a koca dohányosok én is úgy kezdtem és akarva akaratlanul a heti 1-2 szálból igen gyorsan napi 30 lett mert egyre több kell hozzá szoksz nől az igény stb.

aug. 1. 20:30
 4/18 A kérdező kommentje:
*szívok
aug. 1. 20:31
 5/18 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit, ha elszánt vagy előbb-utóbb sikerül.
aug. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetet, én is 20 évig szívtam, ráadásul - veled ellentétben - én szinte sosem éreztettem magammal, hogy ez rossz lenne, és meg kéne tőle szabadulnom.

Hogy mi változott? Pár éve feltettem magamnak a kérdést, hogy mit ad nekem a dohányzás és mit vesz el. Előbbire a válasz a dopaminfröccs és a pótcselekvés volt, utóbbira pedig kijött egy 15 pontos lista. Akkor arra jutottam, hogy akármennyire is “szeretem” ezt a szokást, egész egyszerűen nem éri meg. Semmilyen szempontból. Ez a felismerés pedig pont elég volt ahhoz, hogy gond nélkül lerakjam.

Szóval kezd el tréningelni magad fejben...

aug. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Holnaptól lerakom még van egy kis dohány pont elég lesz estig aztán vége a dalnak.


Szerintem megtudom állni csak tudatosítani kellett magamban hogy semmi jót nem ad a cigi pont hogy attól vagyok idegbeteg és hogy akár mennyire szeretem nem éri meg.


A sport az eleve megvan de az is motiváció hogy ha leszokok jobban fogok fejlődni. A hízás pedig nem probléma sőt világ életemben azért harcoltam hogy hízzak elég durván hardgainer vagyok.


de gondolom az a másfél doboz cigi miatt lehet hogy nem birok annyit enni hisz a reggeli eleve kimarad 2 kávé 3-4 cigi órák után tudok csak enni miután felkeltem mert hányingerem van (gondolom sok sav)

aug. 2. 12:04
 8/18 anonim ***** válasza:

"hiányozni fog hónapok évek múlva is és úgy fogom érezni hogy egy jó dolgot zárok ki az életemből amikből amúgyse van sok"

Honnan tudod most, hogy mit fogsz érezni később?

Most is vannak neked jó dolgok, pl. edzés, szex. Mi hiányzik még? Mit pótolsz vagy próbálsz meg pótolni a cigivel?

aug. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8 pontosan énse tudom talán azt az üres teret/időt amikor úgymond pont belefér egy cigi szünet 2 dolog között dolgok után meg sokminden mellé is illik.


Pl. munkaszünet 5 perc a wcre nem jutok el kajálni sem elég de ha kimegyek akkor az pont egy gyors cigi aztán vissza.

aug. 2. 17:19
 10/18 anonim ***** válasza:
Cigi nélkül is ki lehetne menni 5 percre, csak akkor nem a dohányzóhely felé kell elkanyarodni.
aug. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!