Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy tudnám abba hagyni a...

Hogy tudnám abba hagyni a dohányzást?

Figyelt kérdés

GLO-t használok. 1 éve kezdtem el.

Már odáig jutottam hogy egy doboz sem elég. Ha meg belegondolok fogytán van akkor meg gyorsan rohanni kell venni.

Hogy lehet a dohányzás rabságából kijutni? Mindig elhatarozom ma kevesebbet fogok de sose jön össze. Max pár szállal kevesebbet szivok el.

21/F


júl. 6. 06:01
 1/5 anonim ***** válasza:
júl. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Addiktológus
júl. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is le kéne akkor tenni mert én is rászoktam, én meg az Iqosra. Imádom szívni az a baj, csak nincs nagyon pénzem rá, és nehéz is megoldani a cigit itthon...
júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kell egy erős elhatározás ami motivációt ad és aztán egyszerűen nem szívni többet. Az a gond, hogy baromi egyszerű, de mégis rettentő nehéz egyben. 1-2 hetet kell valahogy túlélni és aztán amikor elmúlik a nikotin elvonás (sóvárgás) akkor már könnyebb lesz. Azt viszont fontos tudni, hogyha lerakod akkor onnantól kezdve el kell felejteni a cigit. Ha elszívsz egy szálat egy idő után, mert hogy abból gond nem lehet, hiszen leszoktál, hidd el, nem szabad. Ebbe a hibába szinte minden leszokni próbálkozó beleesik és visszacsúszik.

Hogy ne csak negatív dolgokat mondjak, a nikotin elvonás igazából semmi extra problémát nem okoz, csak az agyaddal szórakozik. Sóvárogsz és mindenféle indokkal akarsz még szívni egyet. Ezen túl kell lendülni, kizökkenteni magad belőle. A hiányérzet amit érzel majd szintén elég rossz, de egy illúzió az egész. Semmiféle hiányt nem szenved az ember ha nem szívja ezeket a szarokat. Ha pár hetet kibírsz, akkor már sínen vagy. Szoval az első lépés az elhatározás, megtalálni azokat a dolgokat ami segít a kitartásban. Pl havi 50 ezer minimum a zsebedben marad, ez nem egy rossz dolog. Azért nem az egészséget hozom fel, mert a dohányost azzal nehéz motiválni, amíg nincs betegsége. Ez a saját véleményem/tapasztalatom.

júl. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!