Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a cigiről? 22N

Hogyan szokjak le a cigiről? 22N

Figyelt kérdés
Tökmindegy hogy Iquos, glo vagy sima cigi, nem tudok egyszerűen leszokni róla. Már 5x próbáltam, 3 hetet bírtam ki. A mostani próbálkozàsnál 1-2 napokat bírók maximum, nem bírom elviselni a nyomott hangulatot, ingerultseget. Pedig sokat sétálok , hosszú időket megyek és a levegőn vagyok, próbáltam kézműves elfoglaltságokat találni. Pedig nagyon égető lenne, hogy leszokjak mert alig marad pénzem a hónap végére és ha tehetném egyiket a másik után szívnám. Pontosan tudom és érzem hogy ez nagyon nem jó, de mindig az van, hogy eldöntötöm, hogy ez az utolsó Doboz és egyszerűen nem bírom mostmár 1-2 napig sem megállni míg régen 3 hetet is kibírtam.

ápr. 21. 14:18
1 2
 1/18 anonim válasza:
28%
Tapaszokat próbáltál? Én nem dohányzom, nem is dohányoztam, de azt hallottam hogy azok sokat segítenek a leszokásbab
ápr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%
Költsd el azt a pénzt másra, így esélyed se lesz venni.
ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

A nyomott hangulat es ingerultseg tok normalis az elso 3-5 napban. Amikor 3 hetig nem szivtad, ez azert nem kinzott vegig, vagy igen?


En is kuszkodok a leszokassal. Volt, hogy egy honapra is letettem, es nekem a kornyezet volt a visszahuzo ero. Marmint hogy visszakerultem abba a kornyezetbe, amiben ez mar egy kialakult szokassa valt, azokkal az emberekkel,akikkel egy kis szeansz lett a cigizes, es egybol ujrakezdtem. Szoval szerintem ezzel kell valamit kezdenunk, uj szokasok kialakitasa szukseges. 3 het utan mar nem a fizikai fuggoseg miatt esik vissza az ember. Valszeg meg a stressz az, ami ilyenkor bezavar, azzal is mas modszerrel kell megkuzdeni.

ápr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Champix nevű tabletta nekem bevált.Háziorvos írja fel.
ápr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
72%

Minden agyban dől el.

Ha nem dohányzol, azaz nem vagy dohányos nem kívánod a cigit.

Ha egy olyan dohányos vagy aki nem gyújt rá akkor feszült vagy és ideges stb.

Szóval:

Szoktál pl. naponta 15-20 energiaitalt meginni? Nem? Hogy tudod megállni?

Megmondom: nem akarsz ennyit meginni.

A cigi is ilyen.

Ha eldöntöd, hogy nem vagy dohányos nem fog kelleni.

Van néhány rögzült szokás mindenkinél, pl kávéhoz cigi kell, vagy ilyesmi. De ez is csak szokás. Nincs olyan hogy nem tudsz leszokni. Olyan van, hogy nem akarod a szokásaidat megváltoztatni.

Ezért minden dohányosnak két választása van:

Vagy cigizik és nem picsog hogy nem tud leszokni. Simán élvezi hogy cigizik.

A másik választás hogy nem cigizik.


Hidd el ha eldöntöd menni fog.

ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszkoromtól 20 éven át dohányoztam napi 1 dobozzal, hatalmas szenvedéllyel, elképzelni se tudtam nélküle az életem.

Aztán egyszercsak elkezdtem azon gondolkodni, hogy mit is adok fel ezért. Gyenge volt a kondim, az állóképességem, sokszor étkezés helyett is a cigit választottam. Aztán kezdett zavarni, hogy büdös vagyok. A ruhám, a leheletem, mindenem, az egész lényem. Végül pedig, hogy mindezekért vagyonokat fizetek. Nekem ez a 3 dolog elég volt ahhoz, hogy akármikor megkívánom a cigit, felidézzem és elriasszon tőle.

Tényleg fejben dől el. Senki és semmi nem fog segíteni.

Az eleje nagy szívás, utána viszont kapsz egy új életet.

ápr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Tényleg fejben dől el, nagy akaraterő kell hozzá. Foglald el magad valamivel, és próbálj keveset gondolni a cigire. Ha megkívánod a cigit tedd fel magadnak a kérdést: Megéri nekem elszívni? (Gondold át mikor felteszed magadnak ezt a kérdést hogy mennyi pénzt elkursz rá és csak károsítod magad vele)

Plusz nem kell meglepődni hanem sikerül 4-5-re, sok ember aki leszokott már többször is megpróbálta letenni. Nem fog sikerülni elsőre.

ápr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Ne a pénz miatt szokj le, hanem az egészséged miatt.

A pénz ne motiváljon, mert ha több lesz, egyből jön, hogy most már megengedhetem magamnak.

ápr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

A fejben dől el annyiban igaz, hogy a nikotin stimulálja az agyi receptorokat a dopamin-termelésre, tehát ha szívod, van boldogsághormon, ha nem szívod, akkor pár nap után már idegbaj van meg depresszió.

Én is épp ezzel küzdök.

Ez hosszú hetek - van, akinél hónapok - míg ezek a receptorok visszaállnak a nikotin előtti állapotra és újra tudnak maguktól termelni.

Ez a legnehezebb benne; maga a rágyújtás még annyira nem is hiányzik, de az, hogy néha mindenkit agyonvernék:) vagy marha szomorú vagyok, ez brutál.

ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!