Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszokás hogyan?

Leszokás hogyan?

Figyelt kérdés

Le szeretnék szokni minden függőségemről mert már érzem hogy nem esik jól egyik sem és nincs rájuk szügségem szinte már csak a megszokás meg a "függés" miatt használom ezeket.


A cuccról már sikerült lejönnöm 2 éve tiszta vagyok és ezt nem is fogom megszakítani viszont ezen kívül szeretném ha az alkoholról, cigiről és még a kávé/energiaitalról is leszoknék amivel nincs is problémám mert simán megvagyok ezek nélkül csak a cigi az ami nagyon rabul ejtett a többi az sima dolog.


az lenne a kérdésem hogy hogy tudnám mindezeket lerakni anélkül hogy helyettesíteném bármi mással pl. cigit ecigivel stb. milyen tippekkel tudtok szolgálni? Lehetőleg olyanok írjanak akik át mentek ezen folyamatokon. Mert nemtudom hogy hogy lenne jó ha egyik napról a másikra megvonnám mindet vagy mondjuk hétről hétre letenném egyessével. Persze az van a szem előtt hogy minél előbb annál jobb de azért ne kelljen már vért izzadni. Valahogy csak meglehet oldani okosba orvos meg elvonó stb. nélkül.



2023. nov. 4. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Apám gyerekként kezdett cigizni. Így hát összesen több mint 30 éve dohányzás után döntött úgy egyik napról a másikra, hogy nincs több. Nem vett többet, mert drága volt, mi meg pocsék helyzetben voltunk, és inkább nekem egy csoki, mint fölöslegesen cigire, ami már akkor több mint ezer forint volt.


Tehát: nem vett töbet.


Mind a mai napig átfut a fejében, hogy jó lenne elszívni egy szálat, de a dolog úgy indult, hogy egyszerűen nem vett több dobozzal. Utána persze feszült volt emiatt, szívesen elszívott volna, de tartotta magát, hogy nem vesz. Ennyi.

2023. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szóval ezzel azt mondod hogy a cigi utáni vágy nemfog megszűnni? Mondjuk ez gondolom azoknák van akik tényleg szeretnek cigizni és nem csak a nikotin vágy miatt gyújtanak rá.


Egyébként én inkább arra lennék kiváncsi hogy van e értelme a leszokást késleltetni mármint hogy fokozatosan teszem le nem egyik napról a másikra. Nemtudom melyik lenne jobb mert én sok módszert kipróbáltam az egyből kidobom és lerakomtól a fokozatosan csökkentemig próbáltam tapaszt nikotin rágót cigi alternatívákat de olyan szinten hozzámnőtt az analóg cigi főleg a tekerni szeretem napi 30-40 szál elmegy kb.

2023. nov. 4. 12:18
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Több mint tíz éve tette. Talán soha, talán valamikor megszűnik a vágyódás. Nem ezen kattog az agya, csak átsuhan, hogy nem lenne rossz egy szál.


Inkább keress valami pótcselekvést és tedd le egyből. Szépen hangzik a fokozatosság, de ha egymagad figyelsz erre, senki nem fog szólni, hogy elég. Majd holnap. Majd holnap. Majd holnaptól. Holnaptól tényleg csak a felét... mert sosem sikerül csak a felét. Inkább rakd le egyből és sportolj, rágózz, csinálj akármi mást, csak ne cigizz.

2023. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
100%
Csak a drasztikus megvonás a célravezető. 31 éve én is egyszerre tettem le mindkettőt, mert már nagyon a fejemre nőttek.
2023. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jégszív ***** válasza:

Egyetlen - és sajnos nagyon ritka! - gyógyszer van rá. Kereskedelmi forgalomban nem is kapható: Az AKARATERŐ!


Úgy tűnik, valamelyest rendelkezhetsz vele, különben a cuccról nem sikerült volna lejönnöd. Gondold át, hogyan sikerült! A csábítás legyőzésére pedig találj ki valami értelmes elfoglaltságot (új munka, sport, tanulás), életvitelt. Hidd el, menni fog!

febr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!