Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigi leszokás után hogyan?

Cigi leszokás után hogyan?

Figyelt kérdés

Tegnap este eldöntöttem hogy leszokok 8 év dohányzás után ami az utóbbi időkbe túl is ment egy határon mert 2-3 doboz megvolt egy nap. Nagyon sok okom van a leszokásra amit egyébként már próbáltam többször is de persze sikertelenül viszont most tényleg akarom és minden erőmet össze szedtem hogy sikerüljön. Szóval itt most nem az a kérdés hogy hogy szokjak le mert tudom hogy minden ilyen "segítség" az b@romság a tapasz a nikotinos rágó a cigi alternatívák stb.

Én csak egyszerűen megfogom magam és lerakom csak az a kérdés hogy ugye utána ezt mivel lehet pótolni? vagy mivel lehet az elvonási tüneteket csökkenteni hogy ne legyen annyira nehéz.


Elsősorban ex dohányosok válaszát várom de egyébként bárki írhat pár okosságot.



Persze tudom google a barátom de hát akkor minek is van ez az oldal? :D


20/f



2023. okt. 28. 12:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ma még elszívtam 2 cigit reggel. Most pedig megyek elszívom a 3ikat is ami már egyben az utolsó cigi lesz és remélhetőleg ezzel le is zárom ezt az egészet végleg. Utána nem fogok rágyújtani bármi történjék is.
2023. okt. 28. 12:52
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

pont így. ne gyújts rá, bármi történjék is. máshogy nem lehet! így tettem le 3.5 évvel ezelőtt 20 év cigizés után. eleinte rossz, hiányzik, sírni fogsz. de ma már eszembe nem jutna rágyújtani.

hajrá!

2023. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg mindig van egy utolsó utáni cigi, addig nem fog menni.
2023. okt. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen otthon vagy a közelben egy szál se! Ez nagyon fontos! Mert stresszhelyzetben ha nem vagy eláég erős, újra indulhat az egész - bocs, te erős vagy, én nem voltam az!
2023. okt. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sportolj valamit.
2023. okt. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

20 évig dohányoztam, igencsak szenvedélyesen. És hétvégén lesz 1 éve, hogy nem gyújtottam rá.

Az első hetekben voltak apró trükkök, sok pihenés, interakciók kerülése, óriási zabálások, nasi, sport, “miért ne dohányozzunk” olvasnivalók, de a legnagyobb fegyver tényleg az, ha képes vagy meggyőzni magad arról, hogy neked erre amúgy tényleg semmi szükséged sincsen.

Ellenben kapsz egy új életet.

Hajrá.

2023. okt. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden fejben dől el ....pontos receptet nem lehet írni ,mert mindenki másképp dolgozza fel a nikotinhiányt.cigi helyett biztos előjön a rágcsálj valamit.ez az egyik alternatíva .Nem biztos hogy a leszokási folyamatba foglalkozni kell azzal hogy pár kilót felszedsz.mondhatni szrjál rá,vagy mellette sportolj.vagy ha leszoktál utána sportolj.ami nekem segített és nem akartam elhinni ,de tényleg megkönnyítette a dolgom az az hogy amikor éreztem hogy rágyújtanék ittam vizet.kb 2-3szorosát megittam a szokásos vizadagomnak.devsegített.amúgy azt írtad hogy 20éves vagy és hogy 8éve dohányzol.....12évesen már cigiztél?ez hogy sikerült?bírod még cigi nélkűl.drukkolok neked....de komolyan.ha bármi kérdésed van irjj
2023. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Csak a drasztikus megvonás segít. Én is nagyon sokat (és sokáig) szívtam,amikor (31éve)leszoktam. Az volt a trükköm,hogy indig csak az adott percet tűztem ki célul, hogy addig bírjam ki. Aztán a következőt, és így tovább. Csak ne felejtsd el időnként konstatálni a sikert.
2023. okt. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
0%os elf bart szívok helyette. Finom illata van és ha nincs kéznél akkor nem hiányzik mert nincs benne nikotin.
2023. okt. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Alann carr végre nem dohányzom c. könyvét olvasd el. Egy próbát megér.
2023. okt. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!