Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi a különbség a bio ananász...

Mi a különbség a bio ananász és a nem bio ananász között?

Figyelt kérdés
Ez eléggé érdekelne ez a kérdés! Szállításnál nem fújják le vegyszerekkel?
2013. ápr. 22. 14:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Az alabbi dolgokat mindenkepp megeri bio-t venni, mert erosen vegyszerkezeltek:

alma, pritamin paprika, kokeny, ubi, szolo, salata, barack, krumpli, eper, spenot


Az alabbi dolgokat nagyon minimalisan kezelik vegyszerrel, ezert ezekbol nem szukseges biot venni (ez altalaban a termesztesi eljarasnak, illetve a noveny felepitesenek koszonheto (pl a banan kemeny heja):

sparga, padlizsan, grapefruit, mango, hagyma, ananasz, szilva, kaposzta

2013. ápr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A "bio" ananasz abban különbözik, hogy a forgalmazó tud felmutatni erről egy papírt. A "nagyon ellenőrzik" nem fedi a valóságot. Dolgoztam az egyik legnagyobb magyar bioelemiszer cégnél, és a bio alapanyagba rendszeresen kevernek nem bio cuccot, es volt, hogy egyáltalán nem bio alapanyagot biokent csomagoltak es árulták.
2013. ápr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Biztosan van ilyen..


Magyarországon?

2013. ápr. 29. 00:33
 14/19 A kérdező kommentje:

Elkerülte a figyelmemet a magyar cég..


Itt komolyan veszik nagyon és ellenőrzik..

Anglia nagyon oda figyel erre..

Legalább is úgy tűnik..


Egy ananászba meg nem igen lehet mit hozzá keverni, a félkész kész termékekbe keverhetnek.. Félkész, kész termékeket nem veszek!

2013. ápr. 29. 00:38
 15/19 anonim ***** válasza:
nem kell azt feltetlenul keverni. vesz 100 kg bio ananaszt és elad 200 kg -ot, így minden vevője felé tud mutatni igazolást, hogy az bio volt amit kapott.
2013. ápr. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Értem!


Csak hálaistennek a tescoban dolgozom, és én kezelem az árút amik bejönnek, legalább is egy részét és ilyen nincs!

Persze így is trükközhetnek, de nem hiszem, hogy megéri, mert havonta jönnek ellenőrizni ezt (titkos vásárlók), továbbá itt az áruházak egymást tesztelik.. És ha egy ilyen kiderülne, akkor nem árulhatna 5 évig bio terméket, és magas pénzbírságot kapna a cég, ha kiderülne, hogy ő a ludas benne, ha akitől rendelte, akkor meg onnan többet nem rendelne a cég! Senki nem kockáztatja meg szerintem! Mivel a tesco 1/3-a bio áruból áll, nagy veszteség lenne a cégnek is vagy a beszállítóinak!


Itt komolyan veszik nagyon, mint mondtam, ez nem Magyarország, hogy akár kenő pénzel elintéznek mindent!


A bio termékeknek itt már hagyománya van, és ha egy cégről, farmról kiderülne a turpisság, csődbe mennének, mert betiltanák azt a terméket, illetve ideiglenesen betiltják és ezt a helyi farmok nem kockáztatják meg! Persze véletlenek vannak, de ha egyszer mégis kiderül véletlen belekerült valami, azaz nem bio, akkor folyamatosan ellenőrzik onnantól!


Egyébként más a mentalitás itt!

Alacsonyak az adók, nem is csalnak az emberek! Miért tennék ezt a bio-val is, ha egyszer van pénzük, akkor nincs értelme csalni sem!

Otthon azt el tudom képzelni, hogy a csőd szélén muszáj csalniuk, vagy más indokból!

2013. ápr. 29. 09:28
 17/19 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem még, hogy mindegyik bio ananászt stb. címkézik és ha nincs rajta a címke el sem adhatják..
2013. ápr. 29. 14:34
 18/19 anonim válasza:
semmi
2013. máj. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

a perubalzsam növényi eredetű fertőtlenítőszer.

ezért nem is kell feltüntetniük


és mégis sokan alergiásak rá

pedig BIO !

2013. máj. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!