Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi a különbség a bio ananász...

Mi a különbség a bio ananász és a nem bio ananász között?

Figyelt kérdés
Ez eléggé érdekelne ez a kérdés! Szállításnál nem fújják le vegyszerekkel?
2013. ápr. 22. 14:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

nem fújják le se szállításkor se termesztésnél semmilyen vegyszerrel

Vagy csakis olyasmivel, ami engedélyezve van a biogazdálkodásban, teljesen természetes alapú növényvédőszerekkel

2013. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A bio drágább.
2013. ápr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, csak hát az ananász esetében a szállítás nagy gondot okozhat, ezért kételkedem ebben, hogy tényleg vegyszer mentes! Ugyan ez igaz a narancsra, banánra ugye és picit kételkedem! :)
2013. ápr. 22. 15:13
 4/19 A kérdező kommentje:

2. válaszoló


Nem sokkal drágább szerintem a bio életmód, 1,5szeres ár, ami kenyér esetében, mivel azt is itthon sütjük a 1,5szeres ár lecsökken a felére (példa: 1kg bolti kenyér nem tudom már mennyi pontosan, kb 300Ft, 1kg bio liszt 500Ft! 1kg bolti kenyér elég 2 napra, 1kg lisztből készült házi kenyér elég 3-4 napra 2 főnek, természetesen más élelmiszerrel együtt értendő! Nem beszélve arról, hogy a boltiból mivel többet kell enni, hízlaló is)

2013. ápr. 22. 15:20
 5/19 A kérdező kommentje:
Hozzá tenném, hogy tescoban olcsóbbak jóval! Mi onnan veszünk minden bio élelmiszert!
2013. ápr. 22. 15:28
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Azért bio, mert azt drágábban lehet adni.

Ne hidd már, hogy itt nálunk ilyen éghajlaton lehetne biogazdálkodásban bármit is termelni. Egyre több olyan vegyszer is szerepel a listán, aminek már köze nincs a biohoz. Nálunk vegyszer nélkül eredményesen termelni lehetetlen, főleg nem kenyérnek való búzát. Hol lenne az a búza megfelelő sikértartalmú és gyommentes, hogy kenyeret lehessen belőle sütni? Tiszta szutyok lenne az egész, takarmánynak is gyenge.

Nehogy elhidd már ezt a sok sz@rt, amit hallasz.

2013. ápr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nézd, kételkedem a dologban picit, de hülyeséget is írsz attól függetlenül!


Egy biztos, adalék mentesen élek ez biztos, hogy vegyszer mentesen azt már nem tudom (csak élelmiszerről beszélek, nem egyéb tényezőről, pl.: városi életmód stb.)


Egyébként a bio élelmiszereket nagyon ellenőrzik itt és keményen büntetnek érte, ha valaki megszegi!

2013. ápr. 22. 15:50
 8/19 anonim ***** válasza:
Szép dolog a hit, mindenki abban hisz, amiben csak akar. Te ebben hiszel, elfogadom, de az tény, hogy a biogazdálkodás nálunk ilyen éghajlaton lehetetlen. Milliárdos áfa csalások is vannak, pedig azt is ellenőrzik:)
2013. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hát akkor lehet, hogy anyukám kertje is csak hit! Anyukám nem permetez, se semmi, és mégis 10 "bokor" paradicsom ami megterem rajta elég egy évre egy családnak (télire paradicsom püré formájában stb.)! Nem vagy tisztában a dolgokkal!


Sajnos jelenleg még nem áll módomban a kis paradicsomot stb. megtermelni, de ami késik nem múlik!


Angliában élek, itt nincs ellenőrzés nagyon az adózás terén és még sem csalnak az emberek! Hibázni hibáznak, amit elnéznek, ha csalnak és nagyot, akkor pénzbírságtól a vállalkozástól való eltiltásáig is terjedhet 5-10 évre a büntetés!


De egyébként a bio ananász lehet, hogy nem bio, a pénz egy dolog, de legalább megpróbáltam és esélyt adtam annak, hogy bio! 1db nem bio ananász 0,89-0,99font, azaz 300-350Ft között mozog, a bio pedig 1,20-1,75, azaz 420-600Ft között, egy órai melóért kapok 6-7 db bio ananászt, vagy 4kg bio paradicsomot télen amikor drágább! És mint mondtam, a bio termékeket keményen ellenőrzik és bevizsgálják!


Te mit teszel az egészséged érdekében?

Ha mondasz jó dolgokat lehet, hogy meg fogadom!

Saját kerted gazdálkodásod biztosan nincs, mert akkor nem írtál volna ilyen sületlenségeket, mármint ami azt illeti, hogy Magyarországon nem termeszthető meg semmi, illetve te a gabonára írtad csak!

2013. ápr. 22. 16:25
 10/19 A kérdező kommentje:

Meg egyébként hit ide vagy oda!


Nekem az elég, hogy például barátnőmnek eltűnt a narancs bőre (ami az adalék anyagoktól alakul ki)! Ami manapság már vékony lányokon is megjelenik!

Nem vagyok beteg! Beállt a vér nyomásom normálisra, nincs rossz köz érzetem! Frissebnek érzem magam, nem vagyok fáradékony, szálkásodom, pedig eszek mindent amit megkívánok, akár kenyeret este 10kor is (természetesen edzek is), és fogytam is ennek hatására! Még csak féléve váltottam életmódot!


A lényeg, hogy az ananászban, narancsban, banánban nem hittem, hogy a szállítás miatt lehet bio! Igazából ez volt a kérdés is! Na mindegy!

2013. ápr. 22. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!