Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Imzulinrezisztenciával a...

Imzulinrezisztenciával a hipózást kilehet mutatni vércukorméréssel?

Figyelt kérdés
Hello. Ha inzulinrezisztencia miatt hipózok akkor azt ki kell mutatnia a vércukormérőnek? Tehát, az alacsony vércukorszint miatti rosszullétet bizonyítja-e ha akkor megmérem a cukrom és kevés? Nem tudom, hogy ir miatt vannak e rosszulléteim vagy mas miatt. Üdv

2018. júl. 9. 20:09
 1/4 anonim válasza:
Szia. Sajnos nem . Csak cukorterheléses vizsgálattal szokott kiderulni . Mert attól hogy jó a cukrod a vércukor mérőn sajnos az inzulinod lehet még az egekbe . Egy alapos kivizsgálás megmondja hogy ir-es vagy e. Nem tudom más problémád van e mert az inzulinrezisztencia együtt jár a pco / pcos -el .
2018. júl. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó azt értem, de a magas inzulin nem jár tünettel, csak ha az aztán ledobja a cukrom, nem? Tehát egy ir es akkor hipozik ha a magas inzulin miatt le esett a vércukor ha jól tudom, és akkor azt ki kellene, hogy mutassa a vércukormérő.
2018. júl. 9. 20:43
 3/4 anonim válasza:
Így van, kell egy minimum 3 pontos glükóz és inzulinterhelés, és a két görbe alapján fogják tudni megmondani, mi történik nálad cukor hatására, illetve lehetnek majd gyanakvásra okot adó tünetek. Például az én inzulin értékeim viszonylag rendben voltak, viszont a cukor nagyon árulkodó volt. A 60 és a 120 perces értékeim alacsonyabbak voltak, mint az éhgyomri. :) Valószínűleg 1 órán belül olyan mértékű inzulinválaszt ad a szervezetem, ami teljesen kisöpör minden cukrot, emiatt szédültem, remegtem állandóan. Na emiatt fontos a több pontos terheléses vizsgálat, ez alapján fogod te is megkapni a diagnózist.
2018. júl. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát mikor szédülsz és rosszul vagy akkor már alacsony a cukrod, amit latni lehet a cukorszint mérőn.. :)
2018. júl. 10. 11:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!