Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hepatitiszes van a családomban...

Hepatitiszes van a családomban, kell e tartanom valamitől?

Figyelt kérdés
Kiderült hogy a sógorom hepatitiszes (azt nem tudom hogy milyen tipusú) elég gyakran van a családom közelébe a gyerekek nagyon szeretik. Mikre kell odafigyelnem?
2016. márc. 7. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:

reméljük a vagy b mert ha c vagy d-s az gond mert gyógyithatatlan és fertőző élete végéig (vagy legyünk bizakodóak amig meg nem találják az ellenszert a közeljövőben)


Állittólag nem fertőz olyan könnyedén de igazából a sógorodnak kell odafigyelnie saját magára

Főleg

- közös érintkezéskor étkezés során

- véren keresztül

- spermium kijutásakor

- székletből terjed a hepatitisz minden változata de szerintem egy pohárból se igyanak a nyál is veszélyes szerintem


Ezért ajánlott erősen egy jó fertőtlenitő szappan használata sógorodnak és az, hogy odafigyeljen saját magára, hogy például külön poharat használ, nem fogdossa össze azt a kenyeret például amit mások később megesznek,szex és vécé után fertőtlenités azonnal


Én 8 éve Hepatitis C pozitiv vagyok és nekem annak idején közölték, hogy "nem olyan könnyű azt elkapni" és az orvosok is elég könnyedén veszik a mai napig a témát

Ezzel nem értek egyet, szerintem veszélyes virus és a virushordozónak kell legfőképp odafigyelnie magára és a környezetének rá, hogy külön elbánásban részesüljön sajnos ha már beteg lett

2016. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond, hogy van a családban (Vagyis gond, de elkapni nem fogod). Nem terjed levegő útját. Sőt szexuális úton sem igazán. Ahol biztosan elkaphatod vér útját. Sokan úgy lesznek ilyen betegek, hogy vért kapnak például műtétek után és alapból olyan ember vérét kapják akinek ilyen problémája van. Véradásnál nem igazán csinálnak ilyen vizsgálatokat. Volt ismerősöm is aki folyamatosan járt véradásra egyszer csak szóltak, hogy hepatitis b-je van és azóta már nagyon nagyon sok vért adott. Úgyhogy egészségügytől ez szánalmas.
2016. márc. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell tartanod emiatt semmitől.


Az A típus egy akut betegség, a legtöbb esetben amúgy tünetmentes, előfordulhat sárgaság, hányás, fosás, de gyógyulás után már nem fertőz. A gyerekek meg könnyebben át is vészelik, utána egy életre immunisak lesznek rá. Nagyon ritkán igényel kórházi kezelést, és szinte magától rövid időn belül teljes mértékben gyógyul. Az A-t egyébként bármelyik kínai étteremben, vagy gyakorlatilag bárhol össze lehet szedni ahol tudtodon kívül emberi széklettel szennyezett dologgal érintkezhetsz. pl tömegközlekedés, nyilvános wc-k...de ezt hagyjuk.


A B meg a C típus viszont csak vérrel terjed, esetleg szexuális kontaktus során. De gondolom ez a sógoroddal részetekről nem téma. Ha vérezne valamije gumikesztyű nélkül ne fogdossátok. Ennyi.

2016. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy hány éves vagy? Mert minden gyeremek kap hepatitisre oltást, szóval ha végigjártad általános iskolát már immúnis vagy rá. :)
2016. márc. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 30 éves vagyok és mi voltunk az első évfolyam akik nyolcadikban Hepa B-re kaptunk oltást. Szóval az előttünk lévők még nem kaptak B-re. Hepa A és C-re közülünk senki sem kapott.


Oltóközpontban amúgy térítés ellenében Hepa A és B-re oltanak. C-re szerintem oltás nincs.

2016. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyógyitható C és a D nem csak kezelhető
2016. márc. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!