Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fülzúgás, mi lehet az oka?

Fülzúgás, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta küzdök azzal a problémával, hogy bal oldalon a torkomnál a nyirokcsomó meg van duzzadva. Ritkán elmúlik, de az év nagy részében előjön, különösebb tüneteket nem okoz. Kb. 5 évvel ezelőtt azt mondta egy fül-orr-gégész szakorvos, hogy a bal mandulámon egy fekete borsnyi gyulladás van, döntsem el, hogy kivetetem-e a mandulámat. Nem szeretném kivetetni, addig amíg komoly problémát nem jelent. Ebben az évben a háziorvosom 2 alkalommal szedetett velem antibiotikumot torokgyulladásra (bal oldalon hátul), de egyik sem járt komolyabb tünetekkel (se nem volt orrdugulásom, se nem fájt a torkom nagyon erősen). A héten ismét előjött a torokfájás ekkor már mindkét oldalivá vált, azonban már nem mentem el vele az orvoshoz, hanem 3 napja szedek rá C vitamint és Coldrexet (napi 3-at). Általában javult és nem fáj a torkom napközben, reggelre szoktam csak egy nagyon kicsit érezni, hogy fáj. Ma délután viszont elkezdett pattogni a fülem és ettől kezdve zúg a fülem is mindkét oldal elég zavaróan. Olyan, mintha a vér áramlását hallanám a fülemben. Ha beszélnek hozzám, vagy a TV-t hallgatom, kifejezetten zavaróvá válik. Nem is hallom rendesen, amit mondanak nekem, ezért vissza kell kérdeznem. Szerintetek a torokgyulladás ráhúzódhatott a fülemre, okozhat-e ez ilyen tünetet, vagy más oka lehet a hirtelen jött fülzúgásnak? Hőemelkedésem és egyéb kísérő tüneteim (orrdugulás, orrfolyás) korábban sem voltak és most sincsenek. Kezd aggasztani a dolog, mivel most késő este van, és a helyzet nem javult, most már alig hallom, amit mondanak, ha én beszélek, olyan, mintha egy fazék alól beszénék, ráadásul már be is dugul a fülem állandóan.
2015. jún. 13. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Fülzúgást a magas vérnyomás is okozhatja
2015. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Alacsony a vernyomasom, este ittam kavet is, de semmi nem valtozott.
2015. jún. 14. 00:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Ráhúzódott a gyulladás a középfülre, ezért hallasz rosszul, és zúghat a füled. Menj el orvoshoz, ad rá valami gyulladáscsökkentő gyógyszert.
2015. jún. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam, hogy megsüketült a fülgyulladástól valaki, várjak vele hétfőig, vagy menjek ügyeletre? Nagyon zavaró, sokkal hangosabb minden és olyan, mintha egy folyó folyna mellettem.
2015. jún. 14. 00:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi lett a füleddel elmúlt a fülzúgás?
2015. júl. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen. Elmentem vele dokihoz, állítólag vírus okozta, más is volt ott u.ilyen tünetekkel. Megnézte, hogy nem középfül gyulladás, csak hallójárat gyulladás volt. Kaptam a fülembe vattacsíkot, azt 1 napig kellett benne tartanom, de már előtte jobban voltam, teljesen jól hallottam, csak ahogy megpiszkálta a fülem fájt egy kicsit. Köszi az érdeklődést.
2015. júl. 7. 21:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!