Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fülzúgás magas vérnyomás miatt?

Fülzúgás magas vérnyomás miatt?

Figyelt kérdés

Még két évvel ezelőtt egy iskolai egészség felmérésen vették észre nálam, hogy magas a vérnyomásom (kb. 170 volt a felső érték). Elmentünk egy magánrendelésre, ahol csináltak szívultrahangot és pajzsmirigy vizsgálatot. Mivel nem találtak semmit, azt tanácsolták menjünk be a kórházba, ahol kivizsgálják a probléma okát. Akkoriban erre nem vállalkoztam, így adtak vérnyomáscsökkentőt (Betaloc-ZOK). Nem is volt probléma ezzel egészen most december 30-ig. Akkor ugyanis nem szedtem be a gyógyszert pár napig, kávét is ittam (nem gondoltam, hogy bajom lesz), erre elkezdett zúgni a bal fülem, majd lefordultam a székről. Pár másodperc után összeszedtem magam, és felálltam a padlóról. Természetesen hívtunk mentőt, ki is jöttek, megmérték a vérnyomásom 170 körül volt megint. Úgy látták jónak, ha bevisznek a kórházba (este fél 9 körül). Bementünk, ott tartottak egy éjjelt. Mérték a vérnyomásom rendszeresen, de nem volt kiugróan magas érték. Elengedtek, de meghagyták, hogy vizsgáltassuk ki Pesten. Kértünk időpontot : április 17. (cirka 4 hónap) Eljött az idő, elmentünk. A kardiológus csinált egy EKG-t, semmi. Azt mondta, ha nincs semmi bajom, akkor miért jöttünk el. Ekkor jött el május 2, amikor ismét rosszul lettem. Kár, hogy én alig emlékszem bármire is a rosszullétből. Annyit tudok, hogy megint zúgott a fülem, nem tudtam beszélni, az erőlködéstől még a számat is elharaptam. Ismét kihívtuk a mentőket, ki is jöttek, vérnyomást mértek (az egy kicsit magas volt), cukrot mértek (az kereken 6 volt), de a biztonság kedvéért felvittek Pestre a kórházba. Sajnos pont hétvége volt, így nem igazán tudtak semmit se csinálni az orvosok. Hétfőn megjött a kardiológus, aki fel is tett egy 24 órás vérnyomásmérőt. Eddig szép és jó, csak az volt a baj, hogy Budapesten hányás-hasmenés járvány tombolt, amit sikeresen be is nyeltem. Kijött minden a gyomromból, ezért az addig végzett vizsgálatokat érvénytelenítették. (!) De azért bent tartottak szerdáig, ahol csináltak valami EEG nevezetű vizsgálatot, majd kaptunk egy másik időpontot (június 10), és egy másik gyógyszert is (Tricate vagy mi). Eddig rendben is voltam, csak most csütörtökön elájultam a fürdőszobában, sikeresen szétütöttem a fejemet, és az első két fogamat is letörtem. Megint kórház, másnap kiengedtek.


Ennyi lenne a történetem. A kérdésem meg az lenne, hogy miért zúghat még a fülem? Mert minden amit vizsgáltak negatív eredményt hozott. A hallásom kiváló, a cukrom pont jó, a súlyom és a magasságom megfelelő, az EEG vizsgálat negatív, epilepszia nem valószínű, a szívem jól működik, szóval nem tudom mi lehet a gond (mert amíg ezt írtam is csöngött kétszer a fülem, persze ájulás nélkül). Van valakinek valami ötlete??



2015. máj. 24. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A fülben hallható hangokat, zúgás, sípolás, csengés, Egy az ér belső falán lévő nem odavaló anyag, lebeny, hallatja. Ez lehet bárhol, a nyakban a fejben, az agyban. A vér áramlása során ezt a lebenyt megrezegteti, ebből származik a hang. A vér mint folyadék, máshogy vezeti a rezgéseket, mint a levegőben terjedő hangok, ezért halljuk erősebben, és különféleképpen.

A többi problémád eredete is a szervezet oxigénhiányára vezethető vissza. Mikor már a vér koszosodik, csomósodik, az oxigén és salakanyag szállító képessége is korlátozott. Ezért a testben bárhol kialakulhatnak elváltozások. A sűrű csomós vér alapból megemeli a vérnyomást, hisz nagyobb nyomás kell, hogy a hajszálereken átpréselje a gombócokat.

2015. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez valami középfül/belsőfül probléma (gyulladás?) lehet szerintem, mivel ott található az egyensúlyozásért felelős szervünk. Lehet, hogy összefüggésben van a magas vérnyomással is, szóval arra is figyelni kell.


[link]


[link]


[link]

2015. máj. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nos első, jó nagy ökör vagy. Koszos, csomós vér mi?
2015. máj. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"ökör vagy"

Akinek a keze a termelésben nem vett részt, az valóban nem tudja, hogy az útjainkon koptatott gumipor az kosz!

Alig néhány éve jelent meg ételeinkben! Szántóföldjeinket, gyümölcsöseinket egyre több helyen autópályák szelik ketté. De még kiskertjeinkbe is behordja a szél a rajtuk koptatott gumiport. Ami beveszi magát növényeinkbe. Ezt mi az étolajjal, liszttel, stb. meg is esszük. Szervezetünk nem ismeri, nem tudja mit kezdjen vele!

Nem tudom, hány embernek kell még nyomorékká lennie, mire ezt a túliskolázott, szakosított diploma is felismeri?

Az lehet, hogy Én Ökör vagyok, de a túliskolázottakban sem tombol az ész! Mert ha a vérképben nem csak az adatokat nézné, hanem a valós látható képet, amit egy közönséges mikroszkóppal egy laikus is megláthat, hogy a vérében a különböző sejtek bizony válogatás nélkül,csomókba vannak ragadva. Az viszont fizikai törvényszerűségek halmaza, hogy a csomók belsejében lévő sejtek nem vesznek részt sem az oxigénszállításban, sem a salakanyag eltávolításában. Ez okozza az összervezet oxigénhiányos állapotát, amiből minden betegség kiindul. Mert ha az agy nem kap elegendő oxigént azt mindenki tudja, hogy a gondolkodása meglassul. És mert tompább, egyre többet téveszt. Néha eltéveszti még a szívritmust is. Nem csoda, hogy az agyon szakosodott diploma, nem érti mi zajlik egy szervezetben, mikor annak vezérlésébe valami bekavar!

2015. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2015. máj. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kedves 5-ös!

Te mit linkeltél be,? igen , így érezzük magunkat, fülzúgosok-fáradtan, összeroskadva, de senki nem tud csinálni semmit, mert nem gyógyítható, de nőket operálnak férfivá-és férfiakat nővé, de ehhez hozzá se tudnak szagolni.

2015. szept. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na srácok, mint kiderült epilepsziás vagyok, és amiatt zúgott a fülem, és a vérnyomásom is ezért emelkedett meg. Köszönöm a válaszokat! Minden jót! :D
2015. szept. 8. 17:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!