Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomás ennyi idősen...

Magas vérnyomás ennyi idősen ilyen hamar?

Figyelt kérdés

23 éves leszek. Decemberben mértek egyszer vérnyomást nekem akkor 150-100/100-110-et mértek(az első a bal kar a második a jobb kar). Kórházban dolgozok és egy kedves orvosbarátomat kértem meg, hogy csináljon egy alkalmassági vizsgálatot, de akkor azt hittem, hogy csak azért ment fel mert fiatal és jóképű a doki. Ma viszont megint megmérték egy érzelmileg meg mindentől semleges helyen és most is 140/100 felett voltak az értékeim. Amiért furcsa, hogy augusztusban is mért vérnyomást a foglalkozás eü-s orvos ott 130/80 volt és előtte is mindig normál tartományban volt.

Létezik, hogy alig fél év alatt kialakuljon?


2015. ápr. 29. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvosnál lehet magasabb, de többször is meg kellene otthon mérned, előszőr napjában háromszor, és felírni a értékeket.
2015. ápr. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de még ez előtt se volt még orvosnál sem soha magas. legalábbis eddig.
2015. ápr. 29. 14:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
24 órás vérnyomásmérés mondja meg. De sajnos ez nem korhoz kötött. Aki hajlamos rá a fiatalság nem menti meg. Kialakulhat pár hónap alatt is persze. De egy-egy magas érték nem feltétlen jelent bajt, a 24 órás kellene.
2015. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Cájger, és cájger között is lehetnek oltári különbségek!

Az én háziorvosom műszere 20-al többet mér mint általában a többi. De Ő erre esküszik, és páciensei zöme is magas vérnyomásos. De ebbe senki nem hal bele!

2015. ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan akkor van magas vérnyomás diagnózisod, ha legalább 3x egymástól függetlenül ülő helyzetben a karon mért vérnyomás magasabb, mint 140/90


A legjobb az, ha feltesznek egy 24 órás automata vérnyomásmérőt, mert sokaknak van az orvosnál magas vérnyomásuk, míg otthon normális (fehér köpeny hipertonia)

2015. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!