Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez most akkor cukorbetegséget...

Citizen26 kérdése:

Ez most akkor cukorbetegséget jelent?

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy gyakran szomjazom(napi 3-4 litert iszok kb) illetve vizelek. Olvastam, hogy ezek cukorbetegségre utaló tünetek is lehetnek, illetve volt még a hirtelen fogyás is, de nem fogytam.

Szeptember és február környékén voltam vérvételen, mindkettő leleten teljesen normális volt a vércukrom,sőt nagyjából minden rendben volt.

Már ekkor is fennáltak a tüneteim, de már nem tudom eldönteni hogy most ez kialakulhatott volna nálam azóta, vagy csak pszihés alapú, már ha létezik ilyen.

Pajzsmirigy-alulműködésem van nem tudom ez befolyásolhatja-e, de már 1 éve nem kell dokihoz járnom, csak félévente vérvételre hogy rendben van-e, mert sikerült jól beállítani a gyógyszert.

19f


2015. máj. 1. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A napi 3-4 liter viz nem sok.


A cukorbetegségnek nemcsak ilyen tünete van, viszont az orvosnál 5 perc alatt meg tudnak egy tesztet csinálni

2015. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az "igazi" cukorbetegségben a vizeletben is van glükóz. Ha meg a vércukormérés is jó eredményt adott, akkor nem erről van szó. A folyadék bevitel megnövekedése simán előfordul az élettevékenység ill. a környezet olyan megváltozásakor, amikor erős az izzadás, verejtékezés, a bőrről való párologtatás száraz meleg levegőn, vagy olyan tevékenységnél, amikor a száj kiszáradása folyadékpótlást kíván (hosszas beszéd, előadás, éneklés). Viszont ha valamilyen gyógyszert szedsz rendszeresen a pajzsmrigyedre, akkor nézd meg a tájékoztatón, nincs-e rajta feltüntetve mellékhatásként a fokozott szomjúságérzés vagy a diurézis fokozódása.
2015. máj. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát, ment a zöld kéz!

A gyógyszernek nincs ilyen mellékhatása, orvoshoz meg nem akarok már lemenni,még a végén hipochondernak állít be hogy nem hiszek a vérvételnek.

2015. máj. 2. 00:01
 4/4 anonim válasza:
Vannak gyógyszertárak, ahol ehet vércukrot méretni. Egy próbát megér.
2015. máj. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!