Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Diszleksziás lehetek? Kihez...

Diszleksziás lehetek? Kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem nem egy online tesztet és mindig az jön ki hogy diszleksziás vagyok és annak is érzem magam.

Számolni fejben nem igen tudok

Német nyelv nagyon nehezen megy a tanár szó szerint utál.Egyyzerűen nem mennek a fejembe az idegen szavak és én vagyok a leghülyébb az órán.Emiatt önbizalomhiányos is vagyok és sokszor gondolok őngyilkosságra.Egyyzerűen le kell raknom egy szakmát és a család el is várja de nyelv nem megy ezért mindig nyomás alatt vagyok sajnos.Továbba a g-t a k-val szoktam összekeverni de csak íráskor és csak néha és mindig kijavítom aztán a hibát de nagyonzavar.Az írásom nagyon csúnya sokszor nehezen tudom elolvasni a saját írásom.

Így tényleg diszleksziás lehetek vagy hülye vagyok csak?

Ha diszleksziás vagyok akkor kihez forduljak?



2015. márc. 7. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kérdésed kiírása is tele van "tipikus" hibákkal. Ezért lehetséges, hogy valóban az vagy. Engem nem érint a dolog, de talán az iskolában kezdeném az érdeklődést, hiszen ez gyakran felmerülő dolog, a tanárok talán tudnának segíteni abban, hogy hova fordulj.
2015. márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kell: egy másik nyelvtanár, aki nem utál, és nem hülyéz le. Nem vagy hülye, csak másként működsz.

Összetartozó szavakat tanuljál, használd a beszéddallamot, a ritmust, vagy a színeket a névelők megjegyzésére. Rendszeresen ismételj.

Ha megutáltad a németet, akkor az új tanárnál tanulj angolt, az lehet, hogy jobban menne, és jobban el is várják.

2015. márc. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A Nevelési Tanácsadó tud felmentést adni, de valószínűleg csak az osztályozás alól ment majd fel. Kérdezz meg egy logopédust, vagy egy orvost!

A felmentést előbb az igazgatónak és az osztályfőnöknek mutasd meg, nehogy a némettanár elvegye, és széttépje.

Továbbá: tanulj angolul!

[link]

2015. márc. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Gondolom nem olyan egyszerű átszaladni angolra, ha egyszer pl németes suliba jársz, vagy ha mind a kettőt tanulod!

Nevelési tanácsadóhoz kell bejelentkezni, de oda sajnos kérik a tanári szakvéleményt a kivizsgáláshoz, és akkor ők általában felmentenek. Középiskolában, ha fel vagy mentve valamiből akkor nem kell az órákon tanulnod, nem kapsz jegyet belőle, üldögélhetsz hátul (elöl középen a lényeg, hogy ne zavard az órát).

Ez viszont diszgráfia is amit írtál, ha kevered a betűket... ilyenkor a helyesírás osztályozása alól is kaphatsz felmentést.

Én tapasztalatból beszélek, matekból voltam felmentve!


Ui.: ha a tanár nem együttműködő, és mivel azt írtad, hogy utál ezért nem lesz az, akkor erőszakosnak kell lenni a nevelésibe, megmondani hogy a tanár nem együttműködő, de ti kéritek a vizsgálatot, majd egy vastag borítékkal érkezni.


Ha megvan a felmentés már akárhogy utálhat, egyszerűen nem osztályozhat téged, ha belepukkad akkor se :))

2015. márc. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És vizsgám lesz? Egyébként mért ilyen bonyolult? Mért nem elég elmenni egy orvoshoz azt kész.Most ez a kicsi remény is elszállt.Ki a nevelési tanácsadóm?
2015. márc. 13. 11:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Se tanórák, se vizsgák, se érettségi az adott tárgyakból, amiből fel vagy mentve. DE! Ha fel vagy mentve kötelező érettségi tárgyból pl. nyelv, akkor választanod kell helyette egy másikat, az amúgy is egy választott mellé, szóval pl; infó, földrajz.


A nevelési tanácsadó attól függ hol van, hogy hol laksz. Minden városnak illetve kerületnek van egy ilyen képviselete, az interneten kell utána nézni, ott van cím és telefonszám! Itt Dunakeszin nagyon rendesek, ha pont itt laksz akkor mázlid lenne :)

2015. márc. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ui. milyen orvosra gondolsz? Nem kötekedés, de egy fül-orr-gégész nem fogja tudni megállapítani hogy rossz vagy németből :)


A nevelésibe pszichológus vizsgál! Az egy olyan félnapos program, kapsz mindenféle feladatokat.


A bonyolult csak az benne, hogy kapj egyáltalán a tanárodtól erre egy kérelmet, vagy javaslatot. A tanárok nem túl együttműködők, ha nekik nincs ilyen gyerek a családba, akkor nem hiszik el, hogy neked ez tényleg nem megy. Na persze ha másból is siralmasak a jegyeid akkor ne is csodálkozz.


A lényeg, hogy ha a tanárod nem együttműködő, akkor ezt mondja meg szépen anyukád a nevelésibe, hogy kértétek, vagy intézzen anyukád egy levelet a tanárnak, hogy szeretne kérni a kivizsgálásodra egy javaslatot. Ha a tanár elutasítja, akkor ezt meg kell bent mondani, kérelmezni a kivizsgálást, és hátha.

2015. márc. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Többi jegyem mind jó.Szakmai jegyeim 3as és 4es átlagom is hármas szóval nem azért vagyok hülye németből mert nem érdekel.Viszont ez a német tanár nem nem fog felmentést adni.Alapból bunkó és sunyi jah és orosz tehát olyan kemény és rideg is.OKJ-be lerakom a szakmát ott nincs német nyelv igaz? Fizetek is már ha kell azon ne múljon.
2015. márc. 15. 12:54
 9/11 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy milyen szakmát szeretnél :) A legtöbben nincs nyelv, de van amihez kötelező! Pl.: idegenforgalmi és vendéglátós szakmák. Ennek utána kell nézni! Az OKJ-ban már egyébként nem számít, hogy te fel voltál mentve valamiből, szóval ahol csak maga az érettségi a kötelező, ott nem nézik meg, hogy (én matekkal fogom írni mert én abból voltam felmentve) matekból nincs érettségid, ebbe a szakmába viszont van gazdasági azaz számolós tárgy, attól még ugyan úgy járhatsz rá, viszont őket nem fogja érdekelni, hogy te nem tanultál matekot x évig, attól még az OKJ-n számon kérik tőled.

Idegenvezetős stb OKJ-n már alapból kérik a jelentkezéshez az x-szintű nyelvvizsgát, szakács-cukrász-pincér képzéseken ellenben tantárgy a szakmai nyelv és kell a vizsgához, nem válthatod ki mással mint az érettségit.

2015. márc. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez eladó lenne egyébként és levelezős lenne meg csak 3 hónapos.Szóval itt van német illetve vizsga? Nagyon félek minden nyelvórától egyébként.

Most még ugye szakiskolába járok ugyan úgy eladóra és németem szín eģyes a sima német meg a szakmai németem is.

2015. márc. 15. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!