Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem pszichológusra...

Weronwicca kérdése:

Úgy érzem pszichológusra lenne szükségem, de nem telik rá. Hova fordulhatok?

Figyelt kérdés
Nagyon magam alatt vagyok, 3 éve egy borzasztó kapcsolatban, alkohol, agresszivitás, szégyen, az utóbbi időben ráadásul 2 haláleset a családban, van egy 1 éves fiam, és lassan úgy érzem nem bírom tovább, nagyon sokat gondolok az öngyilkosságra, persze gyáva vagyok megtenni, illetve a kicsi fiam tart vissza csupán, nagyon sürgősen szükségem lenne egy pszichológusra, de nagyon drága mind amit találtam, külföldön élek így az ingyenesen hívható számok nem jók, anya, apa nincs, felszínes barátságok csupán. Kihez, ill hova tudok ilyenkor fordulni segítségért? Itt névtelenül vagyok ezért merem kiírni, kérlek ha valakinek van használható ötlete ne tartsa magában!

2015. márc. 5. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Külföldön is kell lenniük ingyenes hívható lelkisegély szolgálatnak, de neten keresztül, ha rákeresel van olyan is, hogy skypeon keresztül segítenek így neked, itthonról. Továbbá, ha nem is vagy vallásos, lelkésztől paptól is kérhetsz külföldön szintén segítséget, ők is ezért is vannak, és van rálátásuk ilyen gondokra, mivel ugye tanulják főiskolán a hivatásukat és együtt jár a lelkigondozás tanulásával is. Az utóbbit csak azért írtam, hogy tartózkodnál tőlük emiatt. Remélem vmit tudtam segíteni.
2015. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez már hatalmas segítség, eddig a papra nem is gondoltam , hogy hozzá is fordulhatok! Köszönöm!
2015. márc. 5. 22:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáltam neked közben skypeos lelkisegély szolgálatot keresni, de most így hirtelen pont reformátusit találtam eddig: [link] , ők legalább magyarok. De nézegesd azé googlén végig csak üsd be, hogy ingyenes lelkiszolgálat+skype, nagyon sok oldalt kidob, így én ma már nem győzöm végig nézni neked, de hátha találsz jobbat is.
2015. márc. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Néztem, de mindről kiderült végül hogy fizetős! Nem is akármilyen pénzeket kérnek el :( Mindenképpen ezt a pap dolgot fogom holnap reggel megpróbálni! Ha nem sikerül valamilyen oknál fogva, akkor túrom még egy kicsit a google-t, de ott eddig sem volt sok szerencsém
2015. márc. 5. 22:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Holnap még én is nézelődök neked, más kulcsszavakkal. Elég jó keresőnek számítok, hátha ketten többre megyünk. Örülök, hogy segíthettem.
2015. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon a kórházakban (legalábbis ott, ahol van pszichiátriai osztály) TB-támogatásban is igénybe lehet venni pszichológusok segítségét. Nem kell beutaló, sem felvétel az osztályra, inkább a járóbeteg-szakrendelésekhez hasonló. Más országokról nincs információm, de nézz utána, hátha létezik ilyesmi (én bízom benne, hogy igen).
2015. márc. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!