Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi történhetett velem?

Mi történhetett velem?

Figyelt kérdés

Tegnap minden előjel nélkül rosszullét tört rám a suliban. Eléggé megijedtem, mert szinte egyszerre kezdtem el szédülni, rázott a hideg, úgy éreztem alig kapok levegőt, reszketett a kezem, fájt a fejem és hányingerem lett. Elég furcsa volt, mert viszonylag gyorsan jól lettem (kb. 10 perc alatt). Valmint az utóbbi 1-2 hétben többször volt "szívdobogásérzésem", mintha minden ok nélkül elkezdtem volna izgulni. Nem mertem még szólni senkinek, mert nem akarok feleslegesen problémázni ilyenen addig, amíg nem tudok semmi konkrétumot. Ezért itt szeretnék segítséget kérni, ha valakinek van valami ötlete, hogy mi lehetett ez, vagy hogy van-e valami jelentősége? 14/L

A válaszokat előre is köszönöm!


2014. nov. 8. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Pánikbetegségnek tűnik. Ilyenkor ki szokták zárni a testi betegségeket és jó esetben egy pszichológussal tudsz beszélgetni arról, hogy mi váltja ki nálad a rohamokat. Rosszabb esetben a pszichiáter nyugtatót és antidepresszánst ír fel, de azért talán ahhoz még fiatal vagy, nekem 16 évesen már lazán felírták. Nem ajánlom a gyógyszert, nagyon könnyű rászokni, a nyugtatók pedig butítanak. A stressz ellen (ami kiváltja a pánikrohamot) te is tudsz védekezni, egészséges táplálkozással, sok mozgással, sporttal, relaxációval, meditációval és abba kell hagyni az idegeskedést.
2014. nov. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyógyszeres kezelés kiválló, csak a sok majom rákattan, mert nyomja magába a bogyókat, de a pszichiáterhez nem jár! A problémát csak elsöprik a gyógyszerek, de nem oldják meg! Azonban a gyógyszer+Pszichiáter megoldással se nem szoksz rá, se enm kotorsz be. A gyógyszert csak komoly problémáknál írják fel, pl:egy brutál erős szorongás, stb...

Ne halgass a gyk-sokra, a pszichiáterek képzett, ORVOSOK. Ide pedig akármilyen narkós irhat.

2014. nov. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2 Igen, hát persze, 16 évesen, arra a panaszra, hogy szorongok a buszon a pszichiáter egy antidepresszánst és napi 3-szor 1 db 0,5-ös xanax-ot írt fel, nagyon jó volt, az ágyból sem bírtam kimászni, kicsit túl volt méretezve az adag az 57 kilómhoz. Jelenleg Rivotril-t szedek (sokkal erősebb szerintem mint a xanax) kb. 2-3 éve, a szakirodalom szerint nem is szabad ennyi ideig adni ezt a gyógyszert, főleg ilyen céltalanul, hogy más gyógyszeres kezelés nincs is mellette, egyfolytában tompa vagyok tőle. Megpróbáltam leszokni, olyan rosszulléteim voltak, hogy senkinek nem kívánom. Ha anno ezt tudom, el sem kezdem szedni ezt a szart, inkább relaxálok egész nap, mint ez a mókuskerék, amibe belekerültem a nyugtatók által. Ezeket a gyógyszereket csak pszichiáter írhatja fel! És nagy előszeretettel fel is írják, eddig egyik sem mondta, hogy bármi más ötlete lenne, ezen kívül. Ráadásul 10 perc beszélgetést se szánnak az emberre, a pszichiáterek jelenleg csak arra vannak, hogy receptre drogot adjanak az embereknek.
2014. nov. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!
2014. nov. 9. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!