Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ebola járvány kérdés?

Ebola járvány kérdés?

Figyelt kérdés
Miért kell idiótának lenni és hazahozni az ebolával fertőzött betegeket? (pl. Spanyolország.) Miért nem vágjuk el magunkat teljesen Afrikától (mmint egész Európa...). Mekkora az esélye, hogy Magyarországra is eljut a vírus és szétterjed az országban több tízezres halálozást okozva?
2014. okt. 18. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert nem állatok vagyunk hogy végignézzük ahogy afrikában szenvednek... kíváncsi vagyok hogy ha elkapnád az ebolát ott maradnál-e, és ha hazaakarnának szállítani nemet mondanál-e.
2014. okt. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Helyesbítenék , nem tehetünk róla, hogy állatok módjára élnek. És idiótának tartom azt aki önként megy ki Afrikába az életét és mikor hazajön a 3 hét lappangási időt meg sem várva, másokét is kockáztatja.
2014. okt. 18. 18:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem tehetnek róla hogy állat módjára élnek. Majd ha beleszületsz az IGAZI mélyszegénységbe, ahol annak örül az ember hogy tanulhat.. akkor majd nem viselkedsz és gondolkodsz úgy mint egy bírka
2014. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha esetleg világméretű járvány törne ki (most nem ebola pl. hanem valami más) "szegény" Afrikaiak miatt (nem mi tehetünk róla, hogy idióták és orrba szájba szexelnek és szülnek) akkor beszélhetsz.. Szóval szerintem pont nem kellene sajnálni őket. Maguknak csinálják a bajt.
2014. okt. 18. 18:58
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy tartják-e a repülőn a karantént. Ez egy értelmes megoldás lenne, de nem gazdaságos, mivel csak a karanténban levő személyeket lehetne szállítani, és a személyzet is karanténba kerül a hazaérkezés után.

Erre nem biztos, hogy gondoltak.

2014. okt. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem az orrba-szájba szexelés miatt terjed ennyire. Pláne nem azért mert szülnek. Kiba sok cikk van már a neten, olvasd el pl egyik-másikat. A halottakkal virrasztanak, megcsókolják őket, meghamisíttatják a papírt a halál okáról, h a hagyományaik szerint búcsúzhassanak a halottaiktól, mivel ugye az ebolás halottat alapból zsákba be és elássák. Nincs virrasztás, mosdatás, stb.


Hát gondolom azért vitték haza az ebolás betegeket, m ott jobbak az esélyeik.


Igen, ez egy jó kérdés, h miért nem vágjuk el magunkat... :/ Már az elején meg kellett vna tenni. De sztem amíg Amerika nem lépi ezt meg, addig más sem. Obama egyik nap említette, h fontolóra veszik, aztán utána nap közölte, h nem szüntetik meg az onnan jövő légiforgalmat, hanem ellenőrzik az utasokat... (Szerintem repcsiről be, 1 hónap karantén, ezt kellene!!!)


Hát szerintem nem fog itt elterjedni. Persze elég valószínű, eljut ide is, de nem hiszem, h olyan lesz pl mint régen a nagy pestis járványok.


Ja meg mellesleg. 40 éve fedezték fel az Ebolát. Lett vna 40 évük arra, h vmi gyógyszert találjanak rá. De neeeem. Szar.tak rá. Mert ugye csak szerencsétlen afrikaiakat tizedeli a betegség. Na, aztán most meg kapkodhatnak, h mit adjanak be a hazaszállított betegeknek. Azt mondták egyébként, h lesz ellenszer, de csak a következő járványra.


Minden népnek megvannak a hagyományai. Ezen kár vergődni. De amilyen körülmények vannak... tegnap volt egy cikk, h akik temetik a halottakat, elég gyéren vannak felöltözve : kb ilyen szatyor szerű cucc volt a fejükön, szájmaszk, kötény és gumicsizma. Ennyi. Nincs pénz! Az pedig kéne.

2014. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

szerintem is idiótaság hogy hazahozzák őket,aztán csak az itteni ápolókat is megfertőzik,akik továbbadhatják a saját családtagjaiknak,stb...szerintem is az lenne a megoldás ha egy időre beszüntetnék a repülőjáratokat,amik oda mennek és vissza,az egy dolog hogy kitöltik a kérdőívet meg mérik a lázukat,de mi van ha már megfertőződtek csak még nem mutatják a tüneteket,később meg lebetegednek és fertőzni fognak? szerintem már most mindent meg kéne tenni hogy ne érje el Európát,lehet hogy azt mondják nincs sok esély nagy járványra,de szerintem már azt sem szabadott volna hagyni hogy akár csak egy-két eset is legyen Európában,mert onnantól már terjedni fog

én személy szerinte eléggé be vagyok ijedve

2014. okt. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Olyan okosak vagytok... ha ez a lezárás ilyen egyszerű lenne, miért nem tették még meg? Ti örülnétek, ha valaki azt mondaná, hogy nem hagyhatod el Európát? Nem lehet csak úgy lezárni egy kontinenst, főleg úgy, hogy nem egész Afrikát érinti az ebola. A légiforgalom sem csak a személyszállításról szól egyébként. Szerinted mennyi idő alatt csökkenne nullára a közbiztonság, ha nem kapnának semmi segítséget?


Egyébként ha utánanéztetek volna, tudnátok, hogy fejlett országokban körülbelül esélytelen a járvány, mive ez a vírusl nem terjed csak közvetlen érintkezéssel. Magyarul ha egy szobában ülsz 20 ebolással, és nem köpnek a szádba, akkor sem leszel beteg.


Egyébként eddig 17 eset volt Afrikán kívül, melyből mindössze 4-en haltak meg... ez valamivel kevesebb mint a negyedük, ők is azért haltak meg, mert nem kaptak időben segítséget. Ezért sincsenek veszélyben az európai, ázsiai és amerikai országok, mert itt van egészségügy. Túl lehet élni megfelelő kezeléssel.

2014. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kedves ápolónőről annyit, h először nem megfelelő védőruhában ápolta a beteget. Tehát a testét nem fedte mindenhol védőöltözet. Így vett vért, stb. Ja és az egész szoba tele volt hányással. Ééés ezek után még ugye végezte tovább a munkáját.

Utána pedig a ló túloldalára esett át, 3 réteg védőruhával.


Egyébként meg nem lesz itt járvány.

2014. okt. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha megbetegednél, és haza akarnának hozni, akkor feláldoznád magad a hazádért, és tiltakoznál az ellen, hogy hazahozzanak?
2014. okt. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!