Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy ebolával...

Lehetséges, hogy ebolával fertőzöttek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Az iskolánkba két Egyiptomi cserediák fiú érkezett. Mennyire kellene tartanom attól, hogy terjeszthetik az ebola járványt? Nem érintkeztem eggyikel sem, de viszonylag közel ültünk egymáshoz. Tudom (gondolom) hogy a magyar és egyiptomi reptéreken is megvizsgálhatták őket, de azért egy kicsit tartok attól, hogy betegek lehetnek .(Nem vagyok rasszista, nics problémám velük!)


Az értelmes (hülyéskedésektől megkímélt) válaszokat előre is köszönöm !



2014. szept. 23. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Az ebola nem terjed ugy ha

- ranezel

- rad kohog

- melletted ul.


A fertozes verrel, izzadtsaggal, nyallal es egyeb testnedvekkel terjed. Egyiptomban meg nem jelent meg tudtommal, szoval jo-jo hogy Afrika, de azert nem az a resz.


Szoval ne parazz, nem fogod elkapni.

2014. szept. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Igaza van az előttem válaszolónak.Az ebola testváladékkal terjed, így ha megálltak melletted nem kaphattad el. Meg egyébként sem, mert a reptereken elég jó szűrőberendezések vannak.
2014. szept. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, mert ha rádköhög, akkor abban nem nyáldarabkák vannak, hanem kis pillecukrok... Pffff...


Ha rádköhög, akkor abban van mindig testnedv, tehát ha szájbaköhög, akkor jó eséllyel elkapod.


Annyit tudsz tenni, hogy nem fogsz meg utánuk semmit. Mindig fertőtleníted a kezed, nem adsz nekik kölcsön tollat meg semmit sem. És tényleg MINDIG kezet mosol!!!

2014. szept. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat ! :)
2014. szept. 24. 14:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!