Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mivan akkor ha a 13 éves lány...

Mivan akkor ha a 13 éves lány depresszios? Lehet azért depis mert leki gogyai vanak?

Figyelt kérdés

2014. jún. 19. 22:15
1 2
 11/13 VasalódeszkásGyilkos válasza:

Húúúú de kemény a kiscsaj. Azért agybajt ne kapjál:)

13 évesen nem gyk-ra kéne írogatni ostoba kérdéseket (pláne, hogy írni se tudsz). Menjél vissza anyád szobájába kalaptartónak ahová való vagy:)

2014. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Ahogy látom, tényleg nagy szeretethiányod lehet. Szerintem a szüleid elhanyagolnak téged, vagy nem tudom, miért vagy ilyen. Bocs, hogy ezt mondom, de kicsit hátrányos helyzetűnek tűnsz a gondolkodásod alapján. A depresszió nagyon ki százalékban veleszületett, inkább az a gyakoribb, hogy külső tényezők okoznak lelki traumát a gyereknek, és ezért lesz depis. Gondolj bele. Ha már felmerül az a kérdés benned, hogy talán a lelki gondjaid miatt lehetsz depressziós, akkor nem állsz távol az igazságtól. Nem tudom, milyenek a körülményeid, de tényleg nagyon azt érzem, hogy nem vigyáznak rád jól a szüleid. Ha az én gyerekem lennél, eleve odafigyelnék a helyesírásodra (hacsak nem azért van, mert diszlexiás vagy). Már ez is elég sokat elárul a családodról. Aztán továbbá a stílus, ahogy írsz, az is otthoni agresszióra enged következtetni, mivel a gyerek sok dolgot otthonról tanul el. Próbálj keresni egy iskola pszichológust, vagy sima pszichológust, ha annyira rosszul vagy, hogy egész nap csak fekszel, vagy sírsz. Nem szabad a problémákat a szőnyeg alá söpörni, mert mindig visszaütnek a későbbiekben. Mindig törekedj arra, hogy jobban ismerd magad, hogy hallgass a tested és a lelked rezdüléseire. Kezdj el olvasni személyiségfejlesztő jellegű könyveket, akár regényeket is lehet. Az emós dolgokkal meg az a baj, hogy csak elmélyítik az ember depresszióját. Tudom, én is voltam emós még fiatalabb koromban (és nem véletlenül). De aztán felismertem, hogy az önsajnálat, amire az emósok tanítják egymást, sohasem vezet előre. Ha mindig csak a rossz dolgokon gondolkodik az ember, persze, hogy egyre rosszabbul lesz, mint ahogy egyébként lenne. El kell kezdeni olyan tevékenységeket folytatni, ahol megláthatod, hogy okos, ügyes és szeretetre méltó vagy. Ismerkedj meg közelebbről a pozitív tulajdonságaidat is, mert ha így marad az emberekhez való hozzáállásod, akkor számíthatsz a negatív visszajelzésekre, és annak gondolom te sem örülsz. Egyébként is jó érzés kedvesnek lenni az emberekkel, segíteni azoknak, akik nem élnek vissza ezzel. De sajnos miközben ezeket írom, az az érzésem, hogy téged totál lelki terrorban tartanak, vagy pedig ha nem, akkor se foglalkoznak kellőképpen az érzéseiddel (másképp nem tartanál itt).


Már nem azért, kedves válaszolók, de az ilyen lelki világgal rendelkező gyereket nem szidni kéne, hanem azon kellene elgondolkodni, hogy milyen szülei lehetnek szegénynek, hogy itt tart 13 évesen...


Üdv. 23/N, akit molesztált az apja (aki sokáig alkoholista is volt, de aztán leszokott), az anyja paranoid skizofrén, 20 évesen kirúgták otthonról, most fizikusnak tanul, és 10 éves kora óta depressziós...

2014. jún. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen megkérek mindenkit arra hogy a magán életemet ne kritizálja. azt a szót hogy szenvedés nem csak értelmezni kell ha nem át érezni..... úgy érzem nektek nem megy az át érzés. csak az értelmezése a szónak. az hogy én milyen környezetbe élek vagy hogy mik a fájdalmaim senkinek el nem mondom. ez a világ is szánalmas vele együtt mi is emberek. még én is szánalmas vagyok de bennem van annyi hogy előtettek ki írjam. az emberek a mai világba úgy ítélnek el másokat hogy nem is tudják milyen a lelkük. nem vagyok depis. én egy olyan lány vagyok akinek minden hülye emberböl elege van. lehet hogy én csak 13 éves szaros vagyok. de ha ti is az életetkért fogtok küzteni. majd akkor fel fogjátok a dolgokat. és hagyatok a helyes írással mert nem ti égtek h nem tutok helyesen írni ha nem én.... nyelvtanból mindig 2-es voltam vagyok. ez van ez kell szeretni..... és azoknak javaslok szihologust akik nem értik meg hogy mindenböl elegem van..... az emberek gonoszak hidegek hazugok.. csalok.... mi emeberek a nagy világba senkik nem vagyunk... de az hogy olyan szinten alázzatok meg azért mert nem írok helyesen... a felnötöl nagyon szánalmas az h nem érti meg h nem akarok és nem is tudok helyesen írni.... a felnötnek ink segiteni és meg érteni kellene... nem meg alaázni egy tőle joval kisebbet. és a felnötek a maguk koroztályával kezdegesenek ne pedig egy taknyossal. hagyatok békén az életemmel együtt........ ha valakinek nics mivel fel fogni amit kértem annak komoly agyi gondjai vanak
2014. jún. 22. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!