Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kóla játszhat szerepet a...

A kóla játszhat szerepet a Porcelhalásban?

Figyelt kérdés
Egy barátomnak Porcelhalása van, ami miatt 6 hétig nem tesizhet. Azt szeretném kérdezni, hogy a Kólában lévő anyagok okozhatnak e Porcelhalást? Például a foszforsav játszhat e szerepet a betegségben?

2013. dec. 23. 01:05
 1/8 A kérdező kommentje:
A Kóla csak azért kötődik a barátomhoz, mert nagyon sokat ivott belőle, (minden nap egy üveggel) mielőtt elkezdett fájni a lába, és ki nem derült, hogy Porcelhalása van
2013. dec. 23. 01:11
 2/8 lencsefőzelék ***** válasza:
85%

Figyelembe véve, hogy a kóla kivonja a csontokból a kalciumot, ha nincs a szervezetben elég, amondó vagyok: simán elképzelhető. De a porcelhalást kisbetűvel írjuk, a "játszhat-e" szókapcsolatot pedig kötőjellel.

A barátod helyében azonnal abbahagynám a kólaivást, és elkezdenék olajos magvakat és mákos dolgokat enni, ezekben sok a kalcium.

2013. dec. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors, értelmes és segítőkész választ, és elnézést kérek a helyesírásért.


A Porcelhalást csak hangsúlyozás céljából írtam nagybetűvel, a "játszhat-e" szócskát pedig csak véletlenül írtam hibásan, eléggé fáradt vagyok :)


Még azt szeretném megkérdezni, hogy okozhatja más is a Porcelhalást? Szóval lehetséges, hogy ez örökletes betegség? Vagy még mi miatt alakulhatott ki nála?

2013. dec. 23. 01:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A porcelhalás elég gyakori (főleg gyerekeknél)

Mire annyira fáj a lába, hogy orvoshoz forduljon vele és kiderüljön, hogy porcelhalása van, addig jó idő eltelik (az esetek többségében több év)

A legtöbbször valami trauma miatt alakul ki (sérülés, vérömleny), vagy fokozott megterhelés miatt. Az étkezési szokások nem befolyásolják. Az örökletesség is csak a hajlamra van.

Attól függően, hogy hol van porcelhalása, a tesi alól teljes, vagy részleges felmentést kap, rövidebb (6-8 hét), vagy hosszabb (évek) ideig.

Nagyon súlyos esetben műteni kell.

Milyen gyógyszert kapott rá és hol van a porcelhalása?

(a lányomnak a térdében van, 12 éve vették észre)

2013. dec. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágosító választ :)


Elvileg nem kapott a térdében lévő Porcelhalásra gyógyszert, csak felmentették 6 hétre tesi alól. Sérülésről, traumáról vagy túlzott megterheltségről nem beszélt, de nem is láttam rajta ezeknek nyomait.

2013. dec. 23. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:

A kiváltó okok nem a közelmúltban lehettek, hanem akár már több évvel ezelőtt és nem kell hogy szabad szemmel látható nyomuk legyen. Elég, ha elesik és beüti a térdét, nem kell, hogy eltörjön, vagy bedagadjon.

A túlzott megterhelés meg nem azt jelenti, hogy pl. annyit futott, hogy összeesett.

"Elvileg nem kapott a térdében lévő Porcelhalásra gyógyszert" és gyakorlatilag?

Egyáltalán ki és milyen módon állapította meg, hogy porcelhalása van?

2013. dec. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy orvos állapította meg neki, hogy milyen módon azt nem tudom. Nem tudom, hogy kapott e rá gyógyszer, ilyenekről nem mesélt... Csak azt tudom, amit eddig leírtam, többet nem :)
2013. dec. 23. 23:38
 8/8 anonim ***** válasza:

"Egy orvos"

Nem mindegy, hogy háziorvos, gyerekorvos, sebész, reumatológus....

2013. dec. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!