Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki másfél-két napos kóma után felébred?

Figyelt kérdés
Regényt írok, és ahhoz kell. Igyekszem a realitás talaján maradni. :)

2013. nov. 15. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen típusú betegség/sérülés okozta a kómát. Bizonyos kisebb agysérülések esetén előfordulhat, a mi városunkban is leesett egy srác valahonnan és beütötte a fejét. Ha jól emlékszem egy hónapig volt kómában, utána felébredt, de még visszatették mélyaltatásba. Egyébként történtek már olyan csodák, hogy valaki évek után ébredt fel. :)
2013. nov. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Az én regényemben gyógyszer túladagolásról van szó. Ilyen esetben is előfordulhat, hogy csak pár napig van kómában az illető, ugye?
2013. nov. 16. 00:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem 1-2 napos kómából visszatérés előfordul, én is hallottam már olyanról, hogy valaki ettől hosszabb kómából is felébredt..De van, hogy az illetőnek újra kell tanulnia írni-olvasnia, vagy amnéziás lesz, nem emlékszik emberekre, eseményekre..

Amúgy ez egy annyira érdekes téma, most elkezdett érdekelni ez az egész, majd utánaolvasgatok..A regényed, hogy minél hitelesebb legyen, te is tedd ezt, rengeteg minden fenn van a neten, bizti találsz hasznos infókat:)

Sok sikert a regényhez..megkérdezhetem mi lesz a fő téma, amiről szólni fog?:)

2013. nov. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam olvasgatni ilyesmiről, de igazából csak arról találtam cikkeket, hogy valaki hosszabb kómából felébredt, meg hasonlók. Volt egy nő, aki 16 évig volt kómában, és utána ébredt fel. Annyira elképesztő. :)

Egyébként a regényem egy a közel jövőben játszódó soft science fiction... Igazából kevés benne a tényleges sci-fi elem, leginkább az emberi lelket, a társadalom problémáit hivatott bemutatni.

2013. nov. 16. 10:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Na majd ha megjelenik a műved, írj rám itt és majd elolvasom, kíváncsi lettem rá, bár nem vagyok nagy sci-fi rajongó, de ha nincs benne sok ilyen elem, akkor oké.

16 év után ébredt fel a nő? Te jó ég, az azért tényleg nem semmi..És arról tudsz valamit, hogy ennyi idő után nem lett semmi baja?

Pl tudott beszélni, járni?

Mert azért feküdt egy helyben éveket, szerintem kimegy az erő az emberből, meg az agya sem úgy működhet már.

És kórházban vagy otthon volt? Meg mennyit változik a világ is 16 év alatt...szerettei teljesen mások lettek, új technikai kütyük, stb.

Amúgy erről kicsit a Goodbye Lenin c. film jutott eszembe, abban volt benne, hogy az anyukájuk kómába esett mikor ketté volt választva Németország, évekig volt kómában, és mikor felébredt ugye akkor már minden teljesen más volt és nem akarták egyben rázúdítani, ezért régiesebb ruhákban jártak, direkt régebbi újságot gyártottak ilyesmi..

Annyira már nem emlékszem, de érdemes megnézni amúgy a filmet, ha érdekel:)

2013. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!