Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másfél óránként szopizik az 5...

Másfél óránként szopizik az 5 napos babám?

Figyelt kérdés
5 napos a kisfiam,és szinte állandóan felébred másfél óránként keresi a cicit,szopizza a kezét és addig sír még meg nem kapja a tejcsit.Ilyenkor 60-80 ml szopizik.Próbálom legalább 2 órát elhúzni,de ritkán sikerül,már a pelenkázásnál is annyira sír,hogy csak kapkodja be a levegőt..Nem sűrű ez neki?Félek,hogy fájni fog a pocakja,mert a kakija is még elég darabos, egy kicsit zöldes is.Egyébként ha kapott enni jókat alszik,és ha fent van nyugodtan nézgelődik.
2013. jan. 20. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki, ahányszor csak kéri, majd idővel ritkulni fog a szopik száma. Ez az igény szerinti szoptatás.
2013. jan. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az első válaszolónak,igy van cicizen ahogy igényli,majd be áll idövel.

5gyermekes.

2013. jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a babához! Nyugodj meg, nem fog fájni a baba hasa ettől. :) Még icuri-picuri a gyomra, nem tud olyan sokat enni, ha sír, akkor éhes, ne próbáld az időt húzni. Még bent voltam a kórházban, a babám 3 napos volt kb. mikor mondta a csecsemős, hogy éppen most van az időszak, hogy a baba szinte állandóan cicin van, hagyjam, hogy annyit egyen amennyit igényel. Mivel második babám, így nekem ezen nem lepődtem meg, bár az elsőt is igény szerint szoptattam. Néhány napon belül változni fog egyébként a dolog, most "állítja be" magának a tejtermelést! :) A darabos, zöld kaki is teljesen normális, ez is abba fog maradni nem sokára. Az én babámnak is zöld volt talán 2 hétig is. Aztán szépen kisárgult. Úgyhogy ne aggódj, ez egyáltalán nem jelent baj!


Boldog babázást!

2013. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem sűrű. a hasa akkor fog fájni ha minden alkalommal a teli cicidet kapja. Arra figyel hogy amíg nem ürül ki a melled, addig ugyanazt a mellet add neki vissza, így a hátsó tejet is kiszívja. A hasfájás attól szokott lenni ha mindig csak az első tejet kapja.

És igen, idővel be fog állni a rendszer, annyit fogsz termelni amennyi neki kell a teli bendőhöz, ő meg akkor fog kérni, ha megéhezik. Nem garantálom hogy ez 3 óra lesz, mert van olyan baba aki nagyon sokáig 2 óránként kér, meg van olyan aki nagyon hamar rááll a 4-5 órákra. A lényeg hogy hagyd a saját ritmusában kialakulni a dolgokat.

2013. jan. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget,csak nálunk a kórházban,amikor vittem szopi után mérni,a nő mondta,hogy most már húzzuk ki a 3 órát,hogy többet szopjon egyszerre (elég bunkók a csecsemősők)már ott a kórházban szegénynek a szájába kellett adnom a cumit,hogy kihúzzuk az időt.Itthon a védőnő is azt mondta,hogy max 2 óránként.De most megnyugodtam,köszönöm.
2013. jan. 20. 16:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tedd cicire, ahogy a többiek is mondták. Egy 5 napos gyereket annyiszor kell szoptatni, ahányszor kéri. Az én fiam 2,5 hónapos és ő is kéri 2-2,5 óránként, a 3 órát ő sem bírja ki. De nem is bánom. A kakija azért zöldes mert a gyomra még nem állt át a kinti életre, fiamnak is 2 hónapig olyan volt. Szoptasd csak nyugodtan.
2013. jan. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne nézd az órát! Az igény szerinti szoptatásnak az a lényege, hogy bármikor, bármennyi idő teljen el, cicire teszed. Neki nem csak táplálékforrás, hanem egyéb is: közelség, megnyugvás....Arra figyelj csak, ha 2 órán belül kér enni vagy teszed cicire, akkor ugyanarra tedd, amelyikből előtte szopizott, ha nem elég tedd át utána amásikra, 2 óra után jöhet a friss cici így elkerülhető a pocakfájás javarészt.

Fpg még gyakrabban is kérni, a 2 óra és a 3 óra baromság, csak kevesebb lesz a tejed!

2013. jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!