Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez allergia?

Szerintetek ez allergia?

Figyelt kérdés

[link]


Mi ez? Ma vettem észre először térdnél, most már az egész combom ilyen hólyagos, forró, viszket de ha megvakarom kicsit fáj és érzékeny..kezd a karomon is megjelenni, nem ettem, nem ittam semmi "újat" szóval nem értem. :(


2013. okt. 26. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csalánkiütés, allergiás vagy valamilyen vegyszerre, vagy ételre.
2013. okt. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. okt. 26. 23:10
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Elég esélyes mert nyáron nekem is hasonló gondom volt.

Nem tartott sokáig mire rájöttünk. A barátnőm kutya kozmetikus és egy újabb fajta kutya hintőport használt vagy mit, és én gyakran megyek be hozzá műszak végén meglátogatni meg segíteni neki a takarításban és rám is került egy kevés belőle, először nekem is csak a karomnál jelent meg de viszketett is mint a barom, de tüsszögtem is tőle nem is kicsit meg fulladoztam. Egyből mentünk az ügyeletre és kaptam kálciumot és az lassan de enyhítette a tüneteket, 1-2 napon belül el is múlt a dolog.

De volt már ilyen amikor anyám újfajta mosóport használt és ugyanez volt amikor a frissen kimosott farmeromat felvettem és ugyanúgy megállapította egy bőrgyógyász ismerősöm hogy allergia ez még régebben volt.

Szóval nézzél körül hogy nem-e vettél fel mostanában olyan ruhát ami nem rég lett kimosva és nézd meg milyen mosószert használtatok hozzá, lehet ez például öblítőtől is, de attól is ha valami került a levegőbe és ráment a bőrödre, mondjuk ha egy gyár közelében laksz vagy arra felé jártál mostanság, vagy ha valaki égetett valamit a közelben ami szét terjedt a levegőben. Igazából rengeteg fajta oka lehet, de még könnyen elképzelem azt is hogy valami bőrbetegség amit elkaphattál valakitől.

2013. okt. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!