Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki pánikbeteg az attól még...

Aki pánikbeteg az attól még vállalhat kisbabát?

Figyelt kérdés
Meg még annyit kérdeznék, hogy kb. egy hónapja vagyok pánikbeteg,és lefogytam 3-4 kg ot más is lefogy ilyenkor ebben a betegségben?
2013. júl. 9. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Nincs ilyen betegség, úgyhogy inkább ne vállaljon gyereket.
2013. júl. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én anno a terhességem alatt lettem pánikbeteg. És ez szülés után is megvolt. Aztán magamtól megtanultam kezelni valamilyen szinten, majd pedig orvosi segítséggel úgy érzem, hogy le is győztem.

És a kisfiamnak soha nem volt ebből gondja.

Szóval igen, lehet így babát vállalni.:)

Viszont ha az vagy és babát szeretnél, akkor kérj először orvosi segítséget és úgy sokkal könnyebb lesz. Nekem a terhességem alatt még nem volt segítségem, de könnyebb lett volna, ha a segítséget előbb kapom meg.

A fogyásról pedig nem tudok nyilatkozni. Mert én rengeteget fogytam a pánikrohamok alatt, viszont nekem betegségből kifolyólag sokat kellett diétáznom, sokat idegeskedtem ez miatt, szóval nálam egyértelműen attól volt a fogyás.

2013. júl. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Orvosilag általában igen; de ha van benne ész is, szív is, akkor eszébe sem jut.


Egy gyereknek - főként egy nagyon picike gyereknek - létfontosságú az érzelmileg stabil anya. Egy pánikbeteg minden, csak nem az.


Ha erősen lefogytál, akkor nem csak pánikbeteg vagy - egyébként valóban nincsen ilyen betegség, csak pánikrohamok vannak - akkor valószínűleg a pánikrohamok mellett egyéb más bajod is van: pl. depresszió, paranoia, agorafóbia.


Én azt tanácsolom neked, hogy menj el egy olyan pszichiáterhez, aki pszicholanalízist végez, deríttetsd ki a pánikok valódi okait, és akkor vállalj gyereket, ha érzelmileg stabil vagy. Különben csak tönkretszel egy életet, amire nem mentség az, hgy a tiédet már tönkretették (valószínűleg anyuka).

2013. júl. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség igen is egy létező betegség!!!

Ha valakinek pánikroham sorozatai vannak és retteg az újabb rohamoktól, akkor azt az embert hívják pánikbetegnek!

És ez teljesen különbözik más, szorongásos betegségektől.

2013. júl. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!