Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt valaki akinek reflux...

Bélus66 kérdése:

Van itt valaki akinek reflux szétmarta a garatát?

Figyelt kérdés
A problémám a következő, pár hónapja fáj a torkom, illetve nem is fáj hanem olyan fura, olyan mintha valami hajszál vagy valami oda ragadt volna, de nem tudom lenyelni meg semmi, a garatomon ilyen sárgás hólyag jöttek ki, voltam fül orr gégészeten, az orvos azt mondta hogy reflux és felmarta a garatot. Írt fel proton pumpa gátlót, két hete szedem de még szinte semmi változás, az étrenden változtattam, Mennyi idő alatt múlik el vajon? (4 hónapra írta fel a gyógyszert) Savat soha nem éreztem, nagyon ritkán büfögök csak fel.

2013. júl. 9. 12:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Ismerek olyat, aki ettől nyelőcső rákot kapott, ami ráment a gyomrára is. Jelenleg kivett gyomorral és egy műanyagcsővel él szegény.

Van megoldás a dologra, de csak ha még időben elkezdik a kezelést és életük végéig folyamatosan odafigyelnek a gyomorsavra:


1., A refluxot okozhatja szervi elváltozás, ami a gyomrot nyomja felfelé. Orvossal nem árt megnézetni ezt.


2., Bakterilis eredetű is lehet a dolog, egy helikobakter nevű dög csinál ilyeneket.


Ami rajtam segített: Bármilyen hihetetlen, de sav ellen sav a legjobb, de nem akármilyen, hanem almából biológiailag erjesztett, azaz valódi almaecet. Ebből viszont nagyon híg oldatot kell inni víz és üdítő helyett, amíg a savasság tart.


Úy szoktam, hogy veszek kis ásványi anyag tartalmú 2literes ásványvizet és ebbe 1..3 evőkanálnyi almaecetet öntök. Az a lényeg, hogy kellemes fröccs íze legyen, nem pedig a savanya ecetízt érezzem, mikor iszom. Szépen habzik kiöntéskor és kifejezetten meg lehet szeretni az ízét! Ez a cucc irtja a helikobaktert, mikor vízvisszaszíváskor az emésztőrendszerben betöményedik. Általában két hét kell neki, mire rendesen hatni kezd és fél év után szünetet kell tartani a kezeléssel. Ha azonban érzed, hogy jönne vissza a savasodás, akkor azonnal elő egy flaska ecetesvízzel és inni, inni, inni, amennyit csak bírsz...

2013. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!