Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Brutál erős PCOS tünetek, de...

Brutál erős PCOS tünetek, de mégsem ez lehet? Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves lány vagyok, két éve nagyon durva, begyulladt pattanásaim lettek az arcomon, a hátamon, a nyakamon, a fülem mögött, néha még a combomon is. Tinédzserkori pattanásaim soha nem voltak. Ezen kívül nagyon férfiasan szőrösödöm is, pl karokon-lábakon kívül a mellbimbóm körül is van. Hajam nagyon hullik. Ezek alapján egy ideje PCOS-re gyanakszom, de hormonvizsgálat során a menstruáció harmadik napján a hormonok normál tartományba esnek, a 21. napi hormonokat még nem tudom. ultrahangon még nem voltam. A háziorvos cukorbetegséget említett még, de az éhomi vércukrom rendben van, hárompontos vizsgálatra nem utalt be, merthogy szerinte az éhomi rendben volt. Bőrgyógyásznál voltam többször, krémeket adott, amik nem használtak, sőt rontottak a helyzeten. Orvostól orvoshoz küldenek, de senki nem mond semmi épkézlábat. Belgyógyász látott, azt mondta, hogy ez nagyon durva, de mást nem tudott mondani, endokrinológushoz küldött, de hozzá még nem mentem vissza, mert nincs meg az összes leletem a hormonvizsgálatról. Gluténérzékeny nem vagyok, megnézettem. Cukrot, fehér lisztet kizártam az étrendemből, de eddig semmi látható változás. Menstruáció előtt és alatt még brutálisabb, ki se tudok menni az utcára. Menstruációm egyébként nagyon ritka, három hónapig nem jött meg legutoljára (most megjött), de ha van, akkor is csak két-három napig tart es nagyon kevés. Tünetek alapján biztos voltam benne, hogy túl sok tesztoszteron lehet a szervezetemben, de a hormonteszt ezt nem erősítette meg. Esetleg valaki tudja, hogy miről lehet szó?



tegnap 20:44
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!