Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködést írt...

Pajzsmirigy alulműködést írt a doki a vérvételem vizsgálata után ez komoly ?

Figyelt kérdés

Prolaktin szintem magas arra írt gyógyszert a doki de az


fT4 11.69 lett az alsó 11.90 alatt :D

nincs egy egész eltérés !!

Egy marék gyógyszert kéne szednem szerinte hónapokig... be jelentkezem endokrinológushoz de van aki jártas ebben vagy volt neki ilyen ? Szerintem nagyon nem indokolt 4 féle gyógyszerrel mérgezni magam 27 évesen...(nő)



szept. 3. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A magas prolaktinszint miatt történt koponya CT? Kéne! Ha a TSH és T3 is rendben van, akkor nem kéne pajzsmirigyhormont szedni. Várd meg, hogy az endokrinológus mit mond!
szept. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
De mi az a 4 féle gyógyszer? Gondolom bromocriptin az egyik. Ki írta fel? TSH mennyi? Először konzultálj endokrinológussal szerintem is.
szept. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1: miért kell koponya CT ? Fogamzásgátlót le tettem azóta van ez igazából hogy nem állt vissza a menzesz.

2: TSH 2.777 normál

fT4 ugye 11.69 egy egésszel se kevesebb mint az alsó határ.

Cortizolom magas még 614 ..

Többi rendben van azt a bromot írták igen . Egyeztettem a dokinál volt egy lelet félre értés úgyhogy maradt ez a bromo gyógyszer csak. Endokrinológushoz ezzel nem tudom érdemes e még be jelentkeznem.

Ezt írta :

Áttekintettem a leleteit, prolaktin túltermelés áll fenn, mely mind két vérvételkor emelkedett szintet mutatott, cukor vizsgálat nem történt. Bennem felmerül egy jelzett pajzsmirigy alulműködés is, erre fél év múlva javasolnék kontrollt! Az is gátolhatja az ovulációt és beleszól a vérzések alakulásába. A kimaradó vérzést ez okozhatta, a Bromocryptin kezelést kérem kezdje el! A felírt gyógyszerek a hyperprolactinaemia és D3 vitamin hiányra, illetve pajzsmirigy alulműködés kezelésére szólnak.


Nem tudom most szedjem e azt is ... már 5x küldtem üzenetet ennyi eltéréssel nem akarok pajzsmirigy gyógyszert szedni. Elég erős ez a másik szar is .

szept. 3. 21:40
 4/12 A kérdező kommentje:

Bocsi az kimaradt a bromo 5 napig 2x negyed majd 5 nap 2xfél majd 5 nap 2x 1/4 majd egy egész 5 napig 2x


A pajzsmirigyre pedig letrox 50 lett felirva. Adagolás nincs csak reggel vegyem be éhgyomorra.

szept. 3. 21:43
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Minek szednéd a többit, ha a bromo elég és csak félreértés volt? Elég csak az. D-vitamint szedheted, azzal bajod nem lesz. Bromo az a prolaktint rendbe teszi, valóban okozhat vérzési problémákat és az ovulációt is gátolja.
szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért kéne koponya CT, hogy kizárják az agyalapimirigy esetleges betegségét. Ezt emelkedett prolaktin szint esetén meg szokták csinálni. Mindamellett pl. a pajzsmirigy alulműködés is meg tudja emelni a prolaktin szintet, de ennek a TSH, T4 ellentmond. A hormonrendszer egy nagyon bonyolult és összetett dolog. Én a helyedben nem szedném addig a L-Thyroxin-t(?), amíg nem voltam endokrinológusnál.
szept. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
A bromo-t azért kell így, mert az adagot lassan, folyamatosan kell növelni. Letrox meg nem értem minek,nem látok erre semmilyen indokot, inkább szerintem az lehet, hogy attól tartanak, hogyha a prolaktin mégsem csökken, akkor növelheti a TSH-t, illetve nem tudjuk még az antiTPO-t.
szept. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tervezem szedni a pajzsmirigyre a gyógyszert csak a bromot fogom. Esetleg mire kapok endokrinológushoz idopontot ha mégis változtat a tsh n a bromo akkor azt látni fogja az eredményeken a doki szerintem. El kezdem a dózis emeléssel a szedést ha mégsem változik a kontroller semmi kérek CT vizsgálatot. Egyébként a haziorvosnak is továbbitottam a leleteket neki elég komoly ismeretségei vannak szept 10 utan jön vissza szabirol. Lehet el küld valami okoshoz. Köszönöm hogy válaszoljatok.
szept. 3. 22:27
 9/12 A kérdező kommentje:
Kontrollra*
szept. 3. 22:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is egy pár gyógyszert szednem kellene a dokim szerint. 1x mérte a vérnyomásom azt mondts nahyon magas a vérnyomásom, a pulzusom rendben van. Be utalt kardiologushoz is és ott derült ki hogy a vérnyomásommal semmi baj nincs csak a pulzusommal és a pulzus csökkentő helyett vérnyomás csökkentőt szedtem (de csak pár napig. Hisz otthon is méregettem a vérnyomásom és mindig a plzusommal volt a baj de a dokimat nem érdekelte) na mind1 is
szept. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!