Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Minimálisan (781) D-dimer...

Minimálisan (781) D-dimer szinttel háziorvos mellkas Rtg-re küldött el a biztonság kedvéért a mai napon már mehetek szerinte semmi komoly, az orvos mondani fog ott nekem bármit is vagy kattanhatok be 1hétre eredmény miatt?

Figyelt kérdés

1hónapja voltam "beteg" váladékot köhögtem fel, lázam nem volt se semmi

Ez elmúlt már

Lehet tüdőrákom?

20as éveim elején járok nem dohányzok!


aug. 29. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Oltottaknak is nézik, mivel vérröggyanú is lehet
aug. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem fog semmit mondani, nem találkozol orvossal, az orvos később nézi meg a felvételt.
aug. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez inkább tényleg vérröggyanú, annál marker a D-dimer. Szerintem orvostól függ, de általában sajnos várni kell az eredményre a közegészségügyben. Azért én, ha nem mondja magától, megpróbálnám megkérdezni.
aug. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ami problémával fordultam orvoshoz, volt már belőle UH kizárták a mélyvénást, áramlásom jó volt.

A Ho biztonságkedvéért küldött el rtg.

aug. 29. 10:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól mert mélyvénás nincs, még lehet
aug. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
De ugye, mint már 3. kérdésként kiírtad, a gyanú most embólia, azért kérték a röntgent valószínűleg. Ott nem fognak tudni semmit mondani szerintem, de mindenhol más a leletezési idő, nálunk vam hogy megvan 30 perc alatt, van hogy csak másnap estére. Van ahol 1 hét is lehet, de EESZT-be is felmegy, ott te el tudod olvasni ha meglesz.
aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nincs gyanú

Nincs embóliagyanúm.

biztonságkedvéért küldtek el rtg mivel valahol gyulladás van a szervezetembe viszont minimálisan lehet háziorvos szerint.

aug. 29. 11:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt vizsgálták nincs e tüdőembóliád.

Annak markere a D dimer. Fel is van nekem írva, hogy milyen értéknél milyen magas rá a kockázat, de most nem tudom fejből, majd ha hazaérek megnézem neked.

aug. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
aug. 29. 11:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért küldtek el röntgenre, mert a d-dimer leggyakrabban trombózis vagy tüdőembólia során emelkedik meg. De ez nem feltétlen specifikus, mert d-dimer minden olyan esetben mérhető, amikor véralvadék alakul ki az érpályán.


Ezeknek egy része trombózis vagy embólia, másik része fertőzés, trauma, egyéb dolgok.

aug. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!