Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Komoly lehet az eset?

Komoly lehet az eset?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy valami nem stimmel. Körülbelül 1-1,5 éve kezdődött. Az első esetem egy áruházban volt. A fenekem sajogni kezdett és viszketett, de annyira, hogy alig bírtam megmaradni, alig vártam a wc-t (papírral vakarjam). Először azt hittem, mert baj lehet a higiéniámmal. Haza érve jó alaposan megmostam. Egy barátom azt mondta aranyerem van, hát vettem krémet és kúpot. Utána elmúlt és olyan történt, amire nem számítottam. Soha nem volt székrekedésem és azon a téli napon se volt. Igen januárban történt az eset után kb fél évvel. A viszketés egyszerűen nem akart abbamaradni és az egyik székelésnél vér is távozott, elmentem ekkor orvoshoz ezekkel a panaszokkal. Nem hitte el, de annyira fájt akkor is, mint most, de a fájdalom már nem tud leállni és vizsgálatra se küldött, pedig kértem tőle colonoscopiát meg MR-t (arra hivatkozott "túl fiatal 32 évesen egy esetleges rákosságra"). Az elmúlt körülbelül két hónapban rendszeressé váltak a véres székelések és ma reggel igazán rosszul ébredtem, szinte az egész hasam zsibbadt nem is fájt. Elintéztem a dolgaimat, bevásároltam és annyira fájt a végbelem az egész folyamat során és viszketett, folyamatosan székelési kényszerem volt... alig tudtam hazaérni, majdnem becsináltam és a wc-n eddig nem látott mennyiségű kissé alvadt vérrel távozott a széklet! Azóta nem is nagyon vagyok éhes, majdnem még hányingerem is van. A munkahelyen a kollégák észlelték, hogy a járásom jelentősen megváltozott, hol az egyik lábamra sántítok, hol a másikra és észre se vettem. Jeleztem a vezetőmnek, "valami nem stimmel, nem vagyok éhes és valami megváltozott, érzem". Azt nem mondtam neki, hogy a végbelem nagyon fáj és viszket, idegentest érzésem van és szinte folyamatosan keresem a wc-t (egy nap 3-4x megyek, de van olyan nap, amikor megreked és ez így váltakozik). Mellesleg belegondolva nem egy rákos volt a családomban. Az egyik női tag 36 évesen halt meg és pont ennyi idősen jelentkezett nála és 4 év alatt elvitte, illetve a nagyapám. A nagyapám úgy 40 évesen kezdett el betegeskedni emésztőszervi bajokkal és 42 évesen agyi áttéttel halt meg kb két év alatt.
jún. 6. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen sorrendben keresd fel a dokikat:

Proktológus: végbéltükrözés

Gasztros: vastagbéltükrözés

jún. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mostanában a bugyin is szokott lenni vérfolt és nem a havitól. Ijesztő és nem küldenek el kivizsgálásra. Odahaza a családnak nem merem elmondani. Voltam vérvételen, abból kiderülne, ha lenne belső vérzés... csak a vércukor szinttel volt baj, bőven 4 alatt volt majdnem 3.
jún. 6. 20:07
 3/7 A kérdező kommentje:
Ma reggel is volt rajta, nem a szokásos helyen... és a széklet is furcsa volt és nagyon kellemetlen volt az ürítés (laza meg formált és könnyen távozott, de kissé bő alvadékos vér volt benne/rajta a papíron is és, amikor nyomtam minta pengével hasogattak volna odalent). Nem minden nap van ez így. Ma például az eset óta alig ettem és éhes se voltam, sőt egész nap hányingerem is volt.
jún. 6. 20:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a háziorvos nem akar elküldeni szakorvoshoz, akkor menj el a sebészetre (nem traumatológia) és mondd el a panaszod!
jún. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tünetek alapján ez vagy aranyér (reménykedj) vagy colitis ulcerosa.
jún. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vagy mindkettő egyszerre, nem ritka az sem.

Mindenesetre tükrözni KELL!

jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Cubina ***** válasza:
Voltál azóta dokinál? Hogy vagy? Javult a helyzet, kiderült hogy mi a gond?
jún. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!